Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Wenusjanki już po raz IV we Wrocławiu

Wenusjanki już po raz IV we Wrocławiu

Na przekór jesieni i wielu podobnych inicjatyw skierowanych do kobiet wrocławskie Wenusjanki mają powody do dumy. Kolejne spotkanie przed nimi.

Na przekór jesieni i wielu podobnych inicjatyw skierowanych do kobiet wrocławskie Wenusjanki mają powody do dumy. Już po raz czwarty spotykają się w stolicy Dolnego Śląska, łączą kobiety sukcesu, ambitne, odważne, pragnące odkrywać i realizować swoje pasje, przedstawiają swoją własną aplikację mobilną i zapowiadają kolejny ogólnopolski event – targi branży kobiecej Be Pretty Fair.

spotkanie Wenusjanek 2 foto Maciek Margielski

Kolejne spotkanie Wenusjanek we Wrocławiu już 29 października. / fot. Maciek Margielski

Czwarte już spotkanie przedsiębiorczych i ambitnych kobiet, chętnych odważnie realizować swoje pasje, czyli po prostu Wenusjanek, odbędzie się we 29 października o godz. 18:00 w stolicy regionu, po raz kolejny w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town. Wszystkie przybyłe na spotkanie panie z Dolnego Śląska będą mogły wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe, motywować się do kolejnych przedsięwzięć i inspirować, jak i w przyjemnej atmosferze uczyć się od siebie i przekazywać wskazówki do budowania swoich ścieżek kariery.

Podczas czwartej już edycji z Wenusjankami spotkają się Krystyna Bałakier, stylistka oraz blogerka modowa 50+, autorka bloga „Moda po ludzku” prowadząca własną firmę, oraz Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, wcześniej Dyrektor Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, przez kilka lat Prezes Zarządu Stowarzyszenia Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku. Jednocześnie trener z dziedziny zarządzania informacją, w tym m.in. o ochronie danych osobowych. Wśród prelegentek pojawi się także Natalia Lubrano – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej, która występowała z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także u boku Noviki czy Marii Peszek.

Cieszymy się bardzo, że i tym razem udało nam się zaprosić tak różne i jakże inspirujące kobiety, które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami w branży muzycznej, społeczno-politycznej czy modowej. Już czwarty raz inicjatywa spotyka się z ogromnym zainteresowaniem pań, co sprawia, że jeszcze bardziej jesteśmy przekonane o słuszności i potrzebie regularności tego typu spotkań we Wrocławiu. Uważam również, że samo miasto potrzebuje kreatywnych, odważnych kobiet, innowacyjnych w swoich dążeniach i myśleniu, by nie tylko brały los w swoje ręce, ale i zmieniały krajobraz biznesowo-społeczny stolicy Dolnego Śląska – mówi Agnieszka Pająk, koordynatorka spotkań Wenusjanki we Wrocławiu.

Oprócz otwartych rozmów z prelegentkami podczas spotkania odbędzie się wystawa wrocławskiej fotografki Joanny Stogi, znanej ze zdjęć serii botanicznej wykonanych między innymi z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego oraz innych ciekawych technik fotograficznych.

Z kolei Monika Wiśniowska-Basel z zespołu Soul City, wrocławska wokalistka, autorka tekstów, nauczycielka śpiewu uświetni spotkanie swoim występem wokalnym, pełnym ciepłych, kobiecych dźwięków.

spotkanie Wenusjanek 3 foto Maciek Margielski

Wszystkie przybyłe na spotkanie panie z Dolnego Śląska będą mogły wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe, motywować się do kolejnych przedsięwzięć i inspirować, jak i w przyjemnej atmosferze uczyć się od siebie i przekazywać wskazówki do budowania swoich ścieżek kariery. / fot. Maciek Margielski

Celem naszych spotkań jest integracja aktywnych i przedsiębiorczych kobiet na Dolnym Śląsku, zarówno tych, które osiągają sukcesy zawodowe jak i tych spełniających swoje prywatne pasje. Chcemy służyć stworzeniu płaszczyzny do wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet, aktywnie uczestniczących w życiu społecznym i publicznym, zarażających pasją i uśmiechem, jak i promocji pozytywnych wzorców i interesujących, lokalnych inicjatyw – dodaje A. Pająk.

Wenusjanki to bezpłatne spotkania i o możliwości uczestnictwa nie decyduje zasobność portfela. Do tej pory łącznie wzięło w nich udział ponad 4500 kobiet w spotkaniach w Polsce (Wrocław, Warszawa, Kraków, Kielce czy Trójmiasto). Projekt dalej rozwija się i ma swoją kolejną inicjatywę z praktycznych umiejętności biznesowych – Akademię Wenusjanek. We wrześniu tego roku została wdrożona aplikacja mobilna, a już w grudniu zostaną zorganizowane we Wrocławiu targi branż kobiecych, Be Pretty Fair, umożliwiające zapoznania się z szeroką ofertą wystawców z różnych branż, skierowaną właśnie do kobiet

Najbliższe spotkanie Wenusjanek, 29 października 2014, jest całkowicie bezpłatne. Obowiązują na nie zapisy do dnia 26 października 2014.

Można to zrobić drogą mailową pod adresem: paulina.kiryk@wenusjanki.com.pl. O programie i atrakcjach wrocławskiego spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na stronie www.wenusjanki.com.pl Za realizację projektu odpowiada firma COM CREATION zajmująca się komunikacją do kobiet.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ