Wednesday, May 22, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

Od Wenus zależy to, jaką jesteś kochanką. Sprawdź, czy to, czego szukasz w związkach i miłości jest bliskie z twoim kosmogramem

Czy wiesz, jak Wenus wpływa na twoją atrakcyjność?

Wenus w dniu urodzenia decyduje o tym, czego będziemy szukać w relacjach / fot. AdobeStock

Pozycja planety Wenus w kosmogramie zdradza, jakie masz podejście do miłości, jakie wartości cenisz w związkach oraz jakie zachowania i cechy są dla ciebie atrakcyjne u partnera. Znajomość swojego kosmogramu, w tym pozycji planety Wenus, może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i swoich potrzeb w relacjach. Pamiętaj, że jest to tylko fragment kosmogramu, który powinno się interpretować całościowo dla pełnego obrazu

 

Jaka jest twoja Wenus?

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Utarty sposób na powiedzenie, że płeć ma różne perspektywy na życie, tak naprawdę zmusza nas do myślenia o tym, jak różne są te dwie planety. W mitologii rzymskiej Wenus była boginią miłości, zaś Mars – bogiem wojny, to kompletnie dwa różne bieguny. Podobne, kontrastowe energie są symbolizowane przez te planety w kosmogramie urodzeniowym. Wenus jest planetą rządzącą miłością, przyjemnościami i estetyką. Ma ogromny wpływ na życie, a wiedza o jej wpływie może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i innych.

Planeta Wenus rządzi naszymi uczuciami i pozwala doświadczać miłości na różne sposoby. To jej energia sprawia, że zakochujemy się i czerpiemy radość z bliskości z innymi

– uważa astrolożka i poetka Linda Goodman.

Przeczytaj teraz:
Kosmogram – jak Merkury ukształtował twoje życie?

Wenus: kosmogram kalkulator

Według astrologii, Wenus reprezentuje sposób, w jaki kochamy – od relacji romantycznych po nasze zainteresowania artystyczne. Wenus ma również wpływ na to, jak postrzegamy piękno i estetykę, co może wpłynąć na nasze wybory życiowe, takie jak zawód czy hobby. Wpływ Wenus jest szczególnie silny u osób urodzonych w znaku Wagi i Byka, które są rządzone przez tę planetę.
Kosmogram jest jednym z najstarszych narzędzi astrologicznych i jest opisem położenia planet w dniu naszego urodzenia, uwzględniając godzinę oraz lokalizację. Najprościej określić położenie swojej Wenus za pomocą specjalnego kalkulatora, na przykład tutaj: https://cafeastrology.com/whats-my-venus-sign.html

 

Wenus w horoskopie urodzeniowym – co o tobie mówi?

 

Wenus w Baranie

niezależna | pełna pasji

znak zodiaku baran

Baran / il. Canva

Jesteś bardzo ekspresyjna w swoim podejściu do miłości i romantyzmu. Flirtujesz opierając się o szczerość i robisz to bardzo bezpośrednio. Lubisz przejmować inicjatywę w sprawach sercowych i możesz mieć trudności by dostosować się do uczuć i nastrojów innych. Możesz szybko się nudzić i dążyć do intensywnych, chwilowych namiętności. Potrzebujesz dużej ilości spontaniczności i dobrej zabawy, by twój ogień nie zgasł. Uwielbiasz głośno wyrażać swoje uczucia, co wiele osób uważa za podstawę twojego uroku. Bez wątpienia trudno ci się oprzeć, jednak dla niektórych możesz uchodzić za zbyt dziecinną oraz niecierpliwą, zwłaszcza jeśli chodzi o trwałe związki.

Idealna randka to wymyślona przez ciebie przygoda, w której sama będziesz zdobywać partnera.

Wenus w Byku

zmysłowa | przywiązana

znak zodiaku byk

Byk / il. Canva

Wenus ma szczególny wpływ na twoje życie miłosne i poczucie estetyki. Jesteś zmysłową kochanką, a także doceniasz piękno oraz luksus. Zamiast przygód na jedną noc, szukasz trwałych i stabilnych związków. Doceniasz pewną ilość przewidywalności w swoim związku i potrafisz być zaborcza wobec kobiet o innej energii. To bardzo fizyczna aura kochania – zwracasz uwagę na zapachy, dźwięki i estetykę otoczenia. Nie jesteś fanką zmian i potrafisz być bardzo cierpliwa w miłości. Niektórzy kochankowie mogą narzekać, że jesteś trochę zbyt wygodna i ustatkowana.

Idealna randka dla ciebie to dobre jedzenie, dobre wino i przytulanie się w domowym zakątku.

Wenus w Bliźniętach

inteligentna | zabawna

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta / il. Canva

Jesteś bardzo towarzyska i kochasz flirtować, dodatkowo swoją energią potrafisz rozkręcić każdą imprezę. Choć inni mogą uważać, że skaczesz z kwiatka na kwiatek, to tak naprawdę, jeśli ci zależy, to angażujesz się na sto procent. W związkach cenisz rozmowy i intelektualne połączenie, dlatego swój obiekt uczuć próbujesz pozyskać dowcipną rozmową, pokazując jakie masz szerokie spektrum zainteresowań.
W miłości cenisz sobie wolność i beztroskę, choć lubisz rozmawiać, to niektóre z głębszych tematów wolisz sprawnie omijać. Twoje gusta często się zmieniają, dlatego twój partner nigdy nie będzie się z tobą nudził.

Potrzebujesz w związku dużo przestrzeni i zaufania, twoja idealna randka to kawiarnia, film i długie rozmowy o tym, co się w nim wydarzyło.

Wenus w Raku

romantyczna | opiekuńcza

znak zodiaku rak

Rak / il. Canva

Twoja wrażliwość jest tym, co czyni cię atrakcyjną. Może nie wszyscy to widzą na pierwszy rzut oka, ale swoją delikatną stronę, zostawiasz dla tych, których obdarzasz miłością. Cenisz sobie bliskość emocjonalną i potrzebujesz czasu by zbudować silne więzi. Jednakże w tej miłości potrafisz za bardzo się zatracić, jeśli nie opanujesz sztuki wyznaczania granic. Wymagasz w związku dużo przytulania i sentymentalizmu, a także ciągłych zapewnień, by uleczyć swój strach przed odrzuceniem. Na ogół dla miłości jesteś w stanie zrobić wszystko, ale możesz poczuć się urażona, jeśli nie otrzymasz tyle samo od drugiej strony. Swoją miłość okazujesz przez całkowite oddanie oraz troskę, jesteś też bardzo czuła i romantyczna.

Twoja idealna randka to dobre jedzenie i długie przytulanie.

 

Może też cię zainteresuje:
Nieporozumienia w związku? Poznaj 5 języków miłości, które rozwiążą ten problem

Wenus w Lwie

zmysłowa | rozrywkowa

znak zodiaku lew

Lew / il. Canva

Kochasz ludzi, a oni łatwo zakochują się w tobie. Uwielbiasz być w centrum uwagi i wtedy promieniejesz i czujesz się szczęśliwa. Jesteś bardzo zmysłowa, hojna i nie przeszkadza ci okazywanie publicznie uczuć. Czasem bywasz trochę dramatyczna i lubisz gdy okazuje ci się dużo uwagi i wciąż adoruje. Bez wątpienia jesteś wymagającą kochanką, o której względy wciąż należy zabiegać. W zamian za to oddasz drugiej stronie całą siebie oraz swoją bezwzględną lojalność. Lubisz chwalić się swoim partnerem i dużo o nim opowiadać, czasem możesz nieco te historie koloryzować. Nie lubisz pokazywać swoich słabości, dlatego nawet gdy brak ci w czymś doświadczenia, wolisz udawać, że wcale tak nie jest. Choć możesz mieć wysokie wymagania, jesteś wielkoduszna, a także doskonale wiesz jak zaspokoić drugą stronę w sprawach seksu.

Wymarzona randka to dobra zabawa, podczas której usłyszysz dużo komplementów i będziesz mieć okazję brylować w towarzystwie.

Wenus w Pannie

hojna | powściągliwa

znak zodiaku panna

Panna / il. Canva

Pragniesz dawać i zrobisz dla drugiej osoby wszystko, nawet to, na co nie masz ochoty. Jednak możesz mieć trudności z przyjmowaniem, choć czasem, dla odmiany, powinnaś na to pozwolić. Swoje relacje postrzegasz jak projekty i dążysz do ich ciągłego doskonalenia, co może pogłębiać twoją skłonność do perfekcjonizmu. W swoich romantycznych wyborach jesteś dość wymagająca, cenisz w związku inteligencję a także subtelność. Zazwyczaj powoli i po cichu torujesz drogę do serca partnera, gdyż jesteś dość wrażliwa i niepewna. Twoja powściągliwość jest jednak częścią twojej atrakcyjności. Potrafisz słuchać i wspierać, choć twoje wyrażanie miłości może być czasem trochę dziecinne – np. dokuczając bądź krytykując. Jednakże masz czyste intencje i naprawdę w ten sposób próbujesz pomóc. Nie umiesz przyjmować komplementów i zamykasz się przy osobach, które mają się za wszechwiedzące.

Idealna randka to taka, w której możesz pomagać drugiej stronie, na wiele małych sposobów.

 

Wenus w Wadze

harmonijna | życzliwa

znak zodiaku waga

Waga / il. Canva

Jesteś romantyczna, doceniasz piękno i estetykę i rozsiewasz niesamowicie harmonijny urok. Unikasz konfliktów i pragniesz by wszyscy wszędzie się dogadywali i dobrze bawili. Jesteś elastyczna i łatwo się przystosowujesz do zmiennych sytuacji. Często możesz mówić, że wszystko jest w porządku, nawet gdy tak nie jest, jednak przez takie milczenie możesz być narażona na nękanie przez nieodpowiednich ludzi. Partnerowi starasz się zaimponować życzliwością i bezstronnością. Zależy ci na dobrych manierach i uczciwości, zawsze dążysz do kompromisu i starasz się być idealistką w kwestiach miłości.

Idealna randka to długa i uczciwa rozmowa w romantycznym i mało krzykliwym miejscu.

Wenus w Skorpionie

emocjonalna | intensywna

znak zodiaku skorpion

Skorpion / il. Canva

Twoja spostrzegawcza natura sprawia, że jesteś niezwykle pomocną i oddaną słuchaczką. Pragniesz głębokiego i tajemniczego połączenia, powierzchowność zdecydowanie nie jest dla ciebie, dlatego potrzebujesz czasu na budowanie zaufania. W sprawach intymnych wydajesz się być nieustraszona, potrafisz się również w całości oddać partnerowi. Jesteś gotowa do głębokiego zaangażowania i lojalności, często podchodzisz do miłości na zasadzie „wszystko albo nic”. Masz też silną potrzebę kontrolowania partnera, co z początku nie jest aż tak widoczne. Twoje emocje i intensywność mogą się wydawać przesadne dla tych, którzy szukają luźniejszego związku.

Idealna randka to głębokie rozmowy, odkrywanie sekretów partnera i intensywny seks.

 

Przeczytaj koniecznie:
Twój Księżycowy Znak Zodiaku – jak wpływa na twoją emocjonalność i życie rodzinne?

Wenus w Strzelcu

optymistyczna | niezależna

znak zodiaku Strzelec

Strzelec / il. Canva

Do miłosnego spełnienia potrzebujesz zabawy, a także dużo swobodnej przestrzeni dla siebie. Aby się zakochać, musisz czuć, że związek cię rozwija i poszerza twoje horyzonty. Pragniesz nowości i wspólnych doświadczeń. Do miłości podchodzisz dość idealistycznie, dlatego poszukiwanie „tego jedynego” może ci zająć dłużej niż innym. Przyciągasz innych swoim uśmiechem, poczuciem humoru, wielkimi planami i kokieteryjnym zachowaniem. Kiedy jednak sytuacja staje się trudna lub związek wpada w rutynę, możesz mieć tendencję do ucieczki.

Idealna randka to romantyczna przygoda, połączona z okazją do śmiania się, najlepiej tam, gdzie jeszcze nigdy nie byłaś.

Wenus w Koziorożcu

troskliwa | lojalna

znak zodiaku koziorożec

Koziorożec / il. Canva

W związku zależy ci na wspólnym rozwoju i wspieraniu się we wzajemnych celach. Na pierwszy rzut oka wydajesz się bardzo praktycznie podchodzić do kwestii miłości, jednak kiedy odpuszczasz kontrolę, pokazujesz swoją prawdziwie romantyczną stronę. Potencjalnemu partnerowi chcesz zaimponować swoim opanowaniem i dojrzałością, a także poczuciem humoru. Nie przeszkadza ci rutyna i przewidywalność, gdyż do tematu miłości podchodzisz ostrożnie i potrzebujesz czasu na zbudowanie zaufania. Pociągają cię poważni i nastawieni na cel kochankowie.

Idealna randka to robienie czegoś praktycznego, np. warsztaty, a także wspólne planowanie przyszłości i rozmowa o celach.

Wenus w Wodniku

niekonwencjonalna | niezależna

wodnik

Wodnik / il. Canva

Często wydajesz się oderwana od świata, jesteś znana z tego, że działasz pod prąd i wyróżniasz się z tłumu. Lubisz być trochę dziwną i pociągają cię nietypowi partnerzy. Cenisz otwartość i zorientowanie na przyszłość, partnerów przyciągasz w sposób trochę zbuntowany i prowokujący. Lubisz w związkach niekonwencjonalne podejście i tworzenie własnych zasad, które mogą z czasem okazać się zmienne. Z wyjątkiem tej cechy jesteś najbardziej bezinteresownym kochankiem, który potrafi dać prawdziwą miłość i przyjaźń, a także dużo przestrzeni i wolności dla partnera by mógł być sobą.

Idealna randka to przyjacielskie wyjście na miasto, filozoficzne rozmowy i wspólna zabawa.

Wenus w Rybach

wrażliwa| romantyczna

znak zodiaku ryby

Ryby / il. Canva

To marzycielska dusza, pełna romantyzmu i czaru. Jesteś oddana tym, którzy są blisko, ale czujesz się przytłoczona, gdy ktoś próbuje się do ciebie zbliżyć zbyt szybko. Doceniasz romans i poezję, choć twoja wrażliwość i marzycielskość może czasami wprowadzać w błąd, przez co inni odbierają od ciebie sprzeczne sygnały. Często na partnerów możesz wybierać osoby słabsze, lub takie, które potrzebują niewielkiej pomocy, gdyż łatwo wchodzisz w rolę osoby ratującej. Jesteś czułą kochanką, choć nie zawsze partner może na ciebie liczyć. Masz tendencję do naciągania prawdy, ze strachu przed skrzywdzeniem drugiej osoby. Można mieć też wrażenie, że masz problem z poznaniem siebie i swoich granic.

Idealna randka to najbardziej romantyczna scena wycięta z romantycznego filmu. A gdy dodatkowo będziesz mogła na niej komuś pomóc lub się poświęcić, wtedy będzie to strzał w dziesiątkę.

 

 

TAGI
top

socjolożka, artystka, mama i praktykująca tarocistka. Karty Tarota pozwoliły jej obrać w życiu właściwą drogę i zrozumieć otaczającą energię i rzeczywistość. Lata nauki sprawiły, że karty zostały jej bliskimi przyjaciółmi. Zajmuje się też numerologią, tworząc psychologiczne portrety, z których poznaje lepiej życiowe ścieżki wybranych ludzi, ich zamiary, a nawet ich zadania karmiczne.  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ