Weź udział w bezpłatnych warsztatach WenDo!
Dowiedz się, jak wziąć udział w bezpłatnych warsztatach WenDo

Weź udział w bezpłatnych warsztatach WenDo organizowanych w ramach Sacrum Profanum / fot. Matheus Ferrero / Unsplash
Chcesz nauczyć się jak reagować na przemoc? Wzmocnić poczucie pewności siebie, poczucie swojej wartości i sprawczości? Zapraszamy kobiety na bezpłatne warsztaty WenDo – metodę przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i osiągania równości płci poprzez własne wzmacnianie. Dwudniowe zajęcia odbędą się 15 i 16 września 218 r. podczas festiwalu Sacrum Profanum. Liczba miejsc ograniczona!
WenDo – czym jest?
WenDo – łączy samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną. Od „zwykłej” samoobrony różni się między innymi tym, że docenia wagę zarówno asertywności, jak i samoobrony fizycznej. Uczestniczki mają okazję przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych – w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu. Kobiety uczą się jak reagować na przemoc. Wzmacniają poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości.
Program treningu WenDo
Podczas 12-godzinnego warsztatu WenDo uczestniczki mają możliwość:
- rozpoznania własnej siły (szeroko rozumianej), mocnych stron, posiadanych zasobów (umiejętności, cech osobowościowych, wzmacniających doświadczeń);
- podniesienia kompetencji w zakresie komunikacji i reagowania na sytuacje trudne oraz poznawania i ćwiczenia nowych sposobów zachowań (asertywnych);
- samodzielnego podejmowania decyzji, budowania poczucia własnej wartości i sprawczości.
Podczas warsztatów przeprowadzimy ćwiczenia z zakresu efektywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów. W czasie zajęć zastosujemy ćwiczenia symulacyjne, elementy dramowe, dyskusje w małych grupach i plenarne, pracę z oddechem i głosem.
W zakresie samoobrony fizycznej przećwiczymy techniki (ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki), dzięki którym kobiety doświadczają własnej siły oraz uczą się jak się bronić w sytuacji fizycznego zagrożenia.
Jak wziąć udział w warsztacie WenDO
Czas trwania: warsztat trwa 12 godzin zegarowych, dwa dni od 10.00 do 16.30
Miejsce: Muzeum Inżynierii Miejskiej
Termin: 15-16 września 2018 roku
Strój: swobodny na tyle, żeby można było siedzieć na podłodze, wykonywać ćwiczenia fizyczne; konieczne obuwie zmienne, nie ślizgające się.
Na Warsztaty WenDo zaprosimy 16 kobiet, które wezmą udział w konkursie na fanpage’u Festiwalu Sacrum Profanum, odpowiedzą na pytanie konkursowe pt. „W czym tkwi wyjątkowość festiwalu Sacrum Profanum?”, a ich odpowiedzi zostaną uznane przez jury za najciekawsze wśród wszystkich opublikowanych propozycji.
Liczba miejsc ograniczona!
Warsztat prowadzi Agata Teutsch
Agata Teutsch to trenerka WenDo, prowadzi szkolenia i warsztaty wspierające kompetencje do przeciwdziałania i przeciwstawiania się dyskryminacji i przemocy oraz budowania społeczności opartych na sprawiedliwości, solidarności i wolności. Superwizorka, ekspertka, doradczyni i autorka opracowań w zakresie praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, działań na rzecz równości i różnorodności.