Wednesday, May 29, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Filozofia wellness filozofią dobrobytu

Filozofia wellness filozofią dobrobytu

Oferty wellness w ośrodkach SPA to tylko jeden ze elementów do osiągnięcia celu, jakim jest harmonia między ciałem, umysłem i duchem.

Przeglądaj oferty wellness i ciesz się filozofią wellness w najlepszym wydaniu, fot. Fotolia

Nasze samopoczucie, stan zdrowia, ogólna kondycja organizmu, czy wreszcie poczucie szczęścia zależą od nas samych. Przestańmy myśleć o tym, że praca, rodzina i inni są ważniejsi od nas. Że mamy za mało czasu i za dużo stresów. Wykasujmy to z twardego dysku naszego umysłu i zacznijmy podążać ścieżką filozofii wellness.

Oferty wellness w ośrodkach SPA to jeden z elementów do osiągnięcia harmonii między ciałem, umysłem i duchem, fot. Fotolia

Wellness to filozofia i styl życia. Większości z nas kojarzy się głównie ze SPA. Warto wiedzieć, że oferty wellness w ośrodkach SPA to tylko jeden z elementów do osiągnięcia celu, jakim jest harmonia między ciałem, umysłem i duchem. Miejsca tego rodzaju powinny stanowić oazę spokoju, gdzie znaleźć można wytchnienie, zakosztować relaksu i zadbać o ciało. Regularny pobyt w SPA powinien być obowiązkiem każdego z nas.

Równocześnie trzeba pamiętać, że filozofia wellness to coś więcej niż tylko pobyt w SPA. Jej sedno tkwi w tym, żebyśmy wzięli odpowiedzialność za jakość swojego życia, żebyśmy nauczyli się zarządzać stresem. Warunkiem, aby wellness „działało” jest kreatywne gospodarowanie własnym czasem, umiejętność wyważenia spraw ważnych od ważniejszych. Niemożliwe, powiedzą sceptycy? Do ich wyobraźni powinna przemówić nazwa używa zamiennie z filozofią wellness – filozofia dobrobytu. Stop z użalaniem się nad sobą, stop ze zrzucaniem odpowiedzialności na innych, czy los, stop ze znudzeniem codziennością.

Szczerze? Nie będzie łatwo. Filozofia dobrobytu będzie miała sens dopiero w momencie, gdy zaczniemy pracować nad każdym aspektem swojego życia. Bardzo istotne jest to, żeby znać cel, do którego będziemy dążyć, tak by osiągnąć harmonię między ciałem, umysłem, a duchem. Aby życie w stylu wellness miało naprawdę sens, powinniśmy nauczyć się radzić z przeciwnościami losu, tak przerobić stres życia codziennego, żeby stał się naszym motywatorem, motorem do działania i ciągłego rozwoju. Wellness to także ciągła praca nad relacjami międzyludzkimi. Znajdź w innych ludziach sprzymierzeńców, którzy wyznają podobną filozofię życia. Filozofia dobrobytu to wcielanie w życie niezbędnych nawyków, takich jak: racjonalne odżywanie, aktywność fizyczna, kontrola stanu zdrowia, czy choćby regenerujący sen. To także umiejętność odpoczywania, znalezienie chwili tylko dla siebie. Samolubne? Nic bardziej mylnego, relaks to pokarm nie tylko dla ciała, ale również dla duszy i umysłu. Po prostu od czasu do czasu wciśnij off.

Pamiętaj, żeby osiągnąć sukces trzeba mieć świadomość, że filozofia wellness nie daje gotowej recepty jak żyć, może być jedynie drogowskazem we właściwym kierunku. Podstawowe narzędzia, takie jak dieta, ruch, sen to tylko niektóre elementy. Należy poświęcić trochę czasu na poznanie samego siebie, swoich potrzeb. Warto wziąć pod lupę wszystkie aspekty: prywatne, rodzinne, zawodowe, towarzyskie, finansowe, zdrowotne, intelektualne i emocjonalne. A więc – do dzieła.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ