Friday, May 24, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Wejdź do zaczarowanego ogrodu

Wejdź do zaczarowanego ogrodu

Wędruj strona po stronie, pozwól ponieść się fantazji, nie bój się eksperymentować.

Radość kwiatów, Eleri Fowler

Okładka książki Radość kwiatów, Eleri Fowler / fot. materiały prasowe

Kolorowanki to hit ostatnich miesięcy. Tak naprawdę trudno stwierdzić skąd ich fenomen. Wydawcy reklamują je jako antystresowe i relaksujące. Ludzie pokochali je też przez skojarzenia z tymi z dzieciństwa. Wydana niedawno Radość kwiatów dodaje do tego jeszcze jedną, ważną zaletę. Jest zwyczajnie ładna.

Radość kwiatów, Eleri Fowler

Okładka książki – kolorowanki Radość kwiatów, Eleri Fowler / fot. materiały prasowe

Półki w księgarniach przepełnione są kolorowankami. Chyba każde wydawnictwo ma w swojej kolekcji chociaż jedną taką pozycję. Eleri Fowler stworzyła książkę z ilustracjami kwiatów ale nie tylko. Na kolejnych stronach znajdziemy rysunki owadów, ptaków, sów czy po prostu ogrodu. Świetnym pomysłem są dodatkowe cytaty, Thoreau czy Emily Dickinson. Poszczególne litery również można kolorować. Kreatywnie stworzona strona może stać się idealnym motywatorem. W sam raz do powieszenia na ścianie.

Przez kreatywne podejście do sprawy, możemy stworzyć piękne ilustracje. Rysunki Fowler same w sobie są precyzyjne, wręcz wyrafinowane. Autorka użyła cienkiej kreski przez co całość, mimo że bogata, wydaje się być minimalistyczna. Już sama okładka książki wygląda interesująco. Pierwszą reakcją jest uśmiech. Wygląda jak malowana farbami. Idealny layout na wiosnę.

Plusem Radości kwiatów jest też jej otwarta forma. Nie ma tam żadnych podpowiedzi. Nikt nie sugeruje jakiego koloru powinniśmy użyć. Całość może być wytworem nieograniczonej wyobraźni kolorującego. Wzory nie są skomplikowane, przez co nie powinny sprawiać problemu nawet początkującym. Książka jest świetną propozycją zarówno dla dorosłych jak i dla młodszych. Wędruj strona po stronie, pozwól ponieść się fantazji, nie bój się eksperymentować.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ