Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Weekend w Świnoujściu – dlaczego nie?

Weekend w Świnoujściu – dlaczego nie?

Dowiedz się, dlaczego warto zrobić sobie wypad do Świnoujścia

Wiosna, która zawitała do nas w pełnej krasie dużo wcześniej niż zazwyczaj, budzi chęć oderwania się od codziennych obowiązków. Niestety do letnich wakacji trzeba jeszcze poczekać kilka miesięcy. Kto jednak już dziś marzy wypoczynku powinien pomyśleć o choćby krótkim wypadzie nad morze. Weekend w Świnoujściu to dobry wybór i pewność, że pobyt będzie należał do udanych

Wiosenny wypad nad morze / fot. materiały prasowe

W Świnoujściu, zwłaszcza poza sezonem nie ma problemu z zakwaterowaniem. Miasto jest nastawione na turystów i ma dobrą bazę noclegową, choć oczywiście pokoje w najlepiej położonych hotelach: blisko deptaku, z widokiem na morze lepiej jest rezerwować wcześniej. Często polecanym miejscem jest np. Willa Atena. Ten kameralny, przytulny hotel odpowiada nawet najbardziej wymagającym gościom. Pokoje są przestronne, czyste. Plusem jest niewielka odległość od morza i promenady, a także własne spa. Można tu skorzystać z takich zabiegów jak: masaże, zabiegi na twarz i ciało, okłady z borowiny i błota z Morza Martwego, sauna, jacuzzi, parafina na dłonie i stopy.

Willa Atena cieszy się dużym zainteresowaniem gości przyjeżdżających do Świnoujścia na weekendy. Naszym atutem jest położenie, niewielka liczba pokoi i spa z bogatą ofertą zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Zwłaszcza krótkie, weekendowe urlopy warto połączyć z odnową biologiczną, by nabrać energii i nieco zadbać o siebie – mówi Renata Rybak z hotelu Willa Atena.

Zdrowa bryza

Żelaznym punktem pobytu nad morzem powinny być spacery nabrzeżem. Morska bryza nawet podczas deszczu jest prawdziwym eliksirem zdrowia. Powietrze na plaży zawiera sporo składników, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Morskie powietrze działa w przypadku licznych chorób jak darmowe lekarstwo. Pobyt nad morzem przyda się alergikom, chorującym na łuszczycę, osteoporozę, reumatyzm, choroby tarczycy i dróg oddechowych, a także bezsenności. – Poza tym szum fal, słońce, wiatr mają kojące działanie przy stresie i napięciu, z którymi boryka się większość z nas. Gdy pogoda dopisuje warto spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu, by złapać trochę wyjątkowej, złotej opalenizny.- dodaje R. Rybak (Willa Atena)

Morskie atrakcje

Pozostając w obrębie morskich atrakcji warto naocznie przekonać się, skąd wywodzi się jeden z najbardziej znanych symboli miasta: Stawa Młyny. W planie zwiedzanie nie może zabraknąć również latarni morskiej, która jest nie tylko jedną z najwyższych w Europie, ale również najwyższym tego typu obiektem na świecie wykonanym z cegły.

Wart zobaczenia jest także miejska Marina, gdzie może zacumować aż 400 żaglowców. Jednym z ciekawszych miejsc, również w skali kraju, jest także Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie wśród eksponatów znajduje się największa pirania w Polsce, ryba konger, wiele niesamowitych okazów fauny i flory z różnych mórz na świecie, makiety statków rybackich i przykłady sprzętu nawigacyjnego.

Miłośnicy morza nie odmówią sobie zapewne wizyty w porcie morskim, który razem z portem w Szczecinie tworzy jeden z bardziej znaczących kompleksów portowych nad całym Morzem Bałtyckim.

Weekend w Świnoujściu to idealny sposób na oderwanie się od codzienności, podreperowanie zdrowia i naładowanie akumulatorów. Z pobytu w tym mieście będą zadowolone pary, rodziny z dziećmi, a także osoby podróżujące samodzielnie. Morze i osobliwości z nim związane są ogromnym magnesem, a urok miasta i dobre ośrodki hotelowe sprawiają, że wielu gości po pobycie weekendowym decyduje się na spędzenie w Świnoujściu letniego urlopu. To najlepsza rekomendacja, bo zadowolenie turystów bierze się z rzeczywistych doświadczeń, a tych nie da się kupić żadną reklamą czy promocją.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ryan 13 maja, 2016

    Hej. Znacie jakaś dobrą bazę noclegową ze Świnoujścia? Przeglądam właśnie katalog z nocujznami.pl i zastanawiam się, czy jakiś mieszkaniec może mi polecić coś sprawdzonego 😛

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ