Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Weekend Mody w Galerii Kazimierz

Weekend Mody w Galerii Kazimierz

Weekend Mody to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, mające na celu pokazać, że komercyjna przestrzeń może stać się jednocześnie platformą mody i sztuki.

fot. materiały prasowe

Weekend Mody w Galerii Kazimierz to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, mające na celu pokazać, że komercyjna przestrzeń może stać się jednocześnie platformą mody i sztuki. Wydarzenie rozpocznie się 19. lutego  uroczystym wernisażem o godzinie 19-tej, w trakcie którego na zaproszonych gości czekać będzie szereg atrakcji.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

W centralnym punkcie pasażu umieszczona zostanie instalacja artystyczna autorstwa WP Onaka, absolwenta Central Saint Martins, twórcy wielu sesji i filmów mody w Polsce i na świecie, współpracownika legendarnego Showstudio, dyrektora kreatywnego Art& Fashion Festiwal by Grażyna Kulczyk. Wykorzystane w instalacji ubrania, pochodzące z 7-miu butików w Galerii takich jak May Way, Made in G, Guess, Eoss, Motive and More, By Coda, Moderna, posiadających w swojej ofercie marki premium, dzięki nietypowej aranżacji zyskują zupełnie inny, artystyczny charakter. Instalacji towarzyszy lookbook w wersji cyfrowej, wyświetlany w przestrzeni Galerii Kazimierz, i tradycyjnej, drukowanej. Wybrane stylizacje zaprezentowanych w lookbooku marek będzie można nabyć ze specjalną zniżką. Dodatkowo podczas wernisażu i przez Weekend Mody będzie dostępna stylistka, z której usług będą mogli skorzystać zaproszeni goście i klienci galerii.


Podczas wernisażu zostanie również zaprezentowany pierwszy w Polsce interaktywny lookbook 3D, stworzony dla poznańskiej marki Hektor & Karger. Każdy posiadacz smartfona będzie mógł, przy pomocy darmowej aplikacji Tap2C „ożywić” fotografię lookbookową i sprawić, że modelki dosłownie wyjdą z ekranu. Po pobraniu uruchomieniu aplikacji wystarczy zeskanować telefonem zdjęcie i dotknąć ikony, która pojawi się na ekranie. Technologia rozszerzonej rzeczywistości umożliwia prezentację sylwetek na modelce w postaci obrazu 3D z każdej strony bez konieczności przymierzania. Autorem zdjęć jest znany fotograf Bartek Wieczorek.

Taki nowatorski sposób prezentacji ubrań powstał specjalnie na potrzeby kolekcji RE_ALITY Jesień/Zima 2015/16 będącej, według duetu Hektor& Karger, estetycznym balansem pomiędzy klimatycznymi fotografiami Helmuta Newtona z lat 80-tych, seksapilem rodem z francuskiego „Vogue’a”, a tym co dzieje się obecnie na świecie w dziedzinie najnowszych technologii. Rzeźbiące talię i biust marynarki w stylu femme fatale, modelujące pośladki spodnie z efektem push-up, koronkowe bluzy z przeskalowanymi zamkami czy czerwona sukienka inspirowana pomadką Pure Color Envy Estee Lauder to najbardziej charakterystyczne elementy kolekcji. Podczas wernisażu Hektor& Karger otworzy na terenie Galerii Kazimierz swój pop up showroom, gdzie będzie można na żywo zobaczyć ubrania z prezentowanej w lookbooku kolekcji.

Wszystkie wydarzenia Weekendu Mody mają na celu pokazać nowatorskie, niekonwencjonalne podejście do działań marketingowych. Promocja marek premium odbywa się poprzez działania artystyczne i zastosowanie nowych technologii, co na tle innych przestrzeni handlowych jest godnym uwagi wyjątkiem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ