Wednesday, July 17, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Weekend: Miasto Kobiet poleca (6)

Weekend: Miasto Kobiet poleca (6)

W pobliskim parku i Twoim ulubionym klubie. Zobacz, co dzieje się w najbliższy weekend w Krakowie.

Festiwal Etnomania

Organizatorzy festiwalu ETNOmania przygotowali moc atrakcji dla dużych i małych / fot. materiały prasowe

Lato w pełni. W mieście możemy narzekać na upały, ale na pewno nie na brak rozrywek, szczególnie tych weekendowych. Wszystkim, którzy nie opuścili jeszcze Krakowa, polecamy kilka wydarzeń na najbliższe dni. Przyjrzyjcie im się uważnie i zaznaczcie poniższe daty w kalendarzu

Kraków w zieleni

Kolejna odsłona projektu „Kraków w zieleni” już 16 lipca w Parku Kościuszki / fot. materiały prasowe

16 lipca (sobota) zapraszamy na kolejną odsłonę projektu „Kraków w zieleni”, tym razem do Parku Kościuszki przy Dworku Białoprądnickim. Spragnionych kontaktu z przyrodą czeka wiele atrakcji: warsztaty przyrodnicze dla dzieci, zajęcia fitness, bieg terenowy z dziennikarzem sportowym, a także mrożona kawa i pyszne lody. Jeśli komuś będzie mało, warto wspomnieć, że projekt „Kraków w zieleni” to wydarzenie cykliczne. Aż do końca wakacji (z wyłączeniem 30 lipca), co sobotę będzie można odpocząć w cieniu drzew kolejnego z krakowskich parków. Szczegóły projektu na stronie www.krakowwzieleni.pl.

Z kolei w sobotni wieczór (16 lipca) wystartuje kolejna impreza z cyklu „Krakowskie Noce” – Noc Jazzu. Wydarzenie rozpocznie koncert na Małym Rynku, podczas którego na scenie zobaczymy: Frankfurt Swing All Stars z Niemiec, Hadrien Feraud Band (gościnnie Grzech Piotrowski) – grupę z Francji, USA i Polski oraz Brooklyn Funk Essential z USA. Różne gatunki jazzu prezentowane będą także w wielu krakowskich klubach, między innymi w Piwnicy pod Baranami, Alchemii i Tawernie Stary Port. Głośno będzie też w Nowohuckim Centrum Kultury i Centrum Kultury Rotunda. Szykuje się prawdziwy maraton jazzowych konecertów. Wstęp wolny, więcej informacji na stronie organizatora.

Festiwal Etnomania

Organizatorzy festiwalu ETNOmania przygotowali moc atrakcji dla dużych i małych / fot. materiały prasowe

17 lipca (niedziela) na Rynku Kleparskim odbędzie się kolejna edycja Art & Food Bazar. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich miłośników dobrego jedzenia. Podczas lipcowego spotkania z kuchnią będzie można spróbować owoców morza, węgierskich specjałów i wegetariańskiego jedzenia. Wakacyjny nastrój z pewnością podtrzymają lokalne piwa, cydry czy wina bio. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo! Więcej szczegółów na stronie Art & Food Bazar na facebook’u.

Alternatywą dla Rynku Kleparskiego będzie w niedzielę (17 lipca) Park Krakowski, gdzie po raz kolejny w te wakacje odbędzie się Krakowski Piknik.

Festiwal Etnomania

Etnosmaki, etnoinspiracje i etnomoda – już w niedzielę w Skansenie w Wygiełzowie / fot. materiały prasowe

A może wycieczka za miasto? Również w niedzielę (17 lipca) w Skansenie w Wygiełzowie (gmina Babice, 40 km od Krakowa) zagości Festiwal ETNOmania 2016. Będą etnosmaki, etnomoda, etnoinspiracje, koncerty oraz mnóstwo innych folkowych atrakcji. Wydarzenie trwa od 11:00 do 19:00, więcej na stronie www.etnomania.pl.

Z kolei fanom sportowych emocji przypominamy, że 18 lipca (poniedziałek) na Rynku Głównym w Krakowie rywalizację zakończą uczestnicy 73. Tour de Pologne. Warto dopingować kolarzy na mecie lub podczas trasy, biegnącej przez centrum miasta. Szczegółowe informacje (także o utrudnieniach drogowych w tym dniu) na stronie www.tourdepologne.pl.

Miasto Kobiet poleca!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ