Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Weekend: Miasto Kobiet poleca (5)

Weekend: Miasto Kobiet poleca (5)

Kultura masowa lub elitarna, czyli Kraków na weekend

Lato z Radiem

W niedzielę 24 lipca Kraków odwiedzi trasa koncertowa „Lata z Radiem” / fot. materiały prasowe

Kolejny wakacyjny weekend w mieście nie musi być nudny. Poniższe propozycje z pewnością umilą wam letni odpoczynek. Przekażcie znajomym! 

Lato z Radiem

W niedzielę 24 lipca Kraków odwiedzi trasa koncertowa „Lata z Radiem” / fot. materiały prasowe

W piątek (22 lipca) Nocny Maraton Filmowy ENEMEF zaprasza wszystkich fanów Tolkiena na „Noc Hobbita”. Seans rozpocznie się o godzinie 22:00 w Multikinie przy ulicy Dobrego Pasterza 128 w Krakowie. W repertuarze znalazły się wszystkie części tolkienowskiej trylogii: „Hobbit: Niezwykła Podróż”, „Hobbit: Pustkowie Smauga” i „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”. Szykuje się prawdziwa uczta kinomana.

Ze swoimi pociechami warto wybrać się do Galerii Kazimierz, gdzie do 16 października trwa największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego. Setki eksponatów do zabawy oraz największy na świecie samolot z miliona klocków Lego to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Szczegóły pod adresem: www.wystawaklockow.pl/krakow.

W niedzielę 24 lipca do Krakowa zawita trasa koncertowa „Lata z Radiem”. Dla publiczności zgromadzonej na odnowionym Rynku Podgórskim zagrają kolejno: Arka Noego, Krzysztof Antkowiak, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda i gwiazda wieczoru – grupa Perfect. Start imprezy o godzinie 16:00, więcej informacji na stronie Polskiego Radia.

Festiwal KOK

Letni Festiwal Krakowskiej Opery Kameralnej potrwa od 24 lipca do 28 sierpnia / fot. materiały prasowe

Również w niedzielę (24 lipca) startuje XIII edycja Letniego Festiwalu Krakowskiej Opery Kameralnej ARS CAMERALIS 2016. Spektakle prezentowane będą w siedzibie Krakowskiej Opery Kameralnej przy ulicy Miodowej 15 oraz w zabytkowych wnętrzach kościołów Krakowa i Małopolski. Wydarzenie potrwa do 28 sierpnia. Więcej informacji i rezerwacja biletów pod adresem: www.kok.art.pl.

Tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży rozpocznie się także 9. Noc Cracovia Sacra. Koncert inauguracyjny już w niedzielę (24 lipca) o godzinie 19:00 na Wawelu. Szczegółowy program tegorocznej edycji i więcej informacji na stronie: www.krakowskienoce.pl.

Miasto Kobiet poleca!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • game changer cornhole bags 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/weekend-miasto-kobiet-poleca-5/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ