Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / Weekend: Miasto Kobiet poleca (5)

Weekend: Miasto Kobiet poleca (5)

Wieczór w kinie czy na świeżym powietrzu? A może jedno i drugie?

Wydarzenia

Kolejna edycja Krakow Summer Animation Days rusza 4 sierpnia / fot. materiały prasowe

Początek sierpnia to znak, że wakacyjnych weekendów w kalendarzu pozostało niewiele. Warto więc wykorzystać ten czas i wybrać się na wydarzenia, którymi w najbliższych dniach będzie żyło nasze miasto 

Wydarzenia

Kolejna edycja Krakow Summer Animation Days rusza 4 sierpnia / fot. materiały prasowe

4 sierpnia (czwartek) rusza ósma edycja Krakow Summer Animation Days. Miłośników animacji zapraszamy na Plac Szczepański, gdzie wyświetlone zostaną najlepsze animowane produkcje z ostatniego sezonu. Wydarzenie potrwa do niedzieli (7 sierpnia). Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny, szczegółowy program dostępny na stronie organizatora.

Wydarzenia

Organizatorzy Krakow Summer Animation Days przygotowali atrakcje dla dużych i małych / fot. materiały prasowe

Wakacje to dobry czas na nadrobienie filmowych zaległości. Alternatywą dla multikina (gdzie w ten weekend zobaczymy między innymi premierę „Złych mamusiek” z Milą Kunis) jest Kino pod Baranami. Od 1 lipca do 1 września trwa tam „Letnie Tanie Kinobranie”. W piątek 5 sierpnia rozpoczyna się kolejny tydzień tematyczny pod hasłem „Dziwny jest ten świat”, podczas którego na ekranach wyświetlone zostaną polskie produkcje, takie jak: „11 minut” (reż. Jerzy Skolimowski) i „Body/Ciało” (reż. Małgorzata Szumowska). Więcej na www.kinopodbaranami.pl.

Do Krakowa zawita także kino plenerowe. Magiczne chwile pod rozgwieżdżonym niebem będzie można spędzić w Kinie Agrafka (ul. Krowoderska 8). W piątek (5 sierpnia) zostanie wyświetlony tam „Zupełnie Nowy Testament”, w sobotę (6 sierpnia) „Sugar Man”, a w niedzielę (7 sierpnia) „El Club”. Bilety w cenie 15 złotych, szczegóły na www.krkino.pl.

Wydarzenia

Bezogródek Food Truck Park (ul. Piastowska 20) / fot. materiały prasowe

6 i 7 sierpnia (sobota, niedziela) Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza na kolejną odsłonę „Weekendów z literaturą”. W programie spotkania z pisarzami, warsztaty, panele dyskusyjne oraz akcja „Drugie życie książki”, która polega na bezgotówkowej wymianie książek. Szczegóły pod adresem: www.mocak.pl.

Z kolei Bezogródek Food Truck Park (ul. Piastowska 20) w niedzielę (7 sierpnia) od godziny 13:00 zaprasza na pchli targ. Będzie można sprzedać to, co zbędne i nabyć to, co atrakcyjne. Lub po prostu poleżeć na trawie w jednym z najlepszych miejsc na piknik w Krakowie.

Miasto Kobiet poleca!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ