Saturday, February 24, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Wczasy odchudzające – kiedy jechać?

Wczasy odchudzające – kiedy jechać?

Wybierając wczasy odchudzające mamy pewność, że cały proces odchudzania będzie przebiegał tak, jak powinien

wczasy odchudzające

Wybierając wczasy odchudzające mamy pewność, że cały proces odchudzania będzie przebiegał tak, jak powinien / fot. materiały prasowe

Gdy mówimy o urlopie, od razu myślimy o wakacjach letnich i błogim odpoczynku. Jednak wczasy odchudzające niewiele mają wspólnego z taką formą spędzania wolnego czasu. Mimo to, możemy się na nie wybrać w analogicznym terminie. A kiedy jeszcze? Odpowiedź poniżej

Odchudzanie – trudna sprawa

Pozbycie się nadmiaru kilogramów nie należy do łatwych zadań. Zwłaszcza, że większość tego procesu dzieje się w naszej głowie. Przede wszystkim musimy chcieć zacząć się odchudzać. Przekonanie samego siebie, że czas na zmiany to trudna sztuka. Jednak, gdy już się zaprzemy i postanowimy zrobić coś dla siebie, wtedy będzie łatwiej. Odradzamy korzystanie z „cudownych” sposobów na redukcję wagi, jak kilkudniowe diety opierające się na głodowych racjach żywnościowych czy tabletki, które sprawią, że schudniemy w kilka dni nie robiąc nic innego. Odchudzanie to proces, który trwa co najmniej kilka tygodni. Oczywiście czas ten jest różny dla każdego z nas, bowiem jednym wystarczy tylko 3-4 kilogramy mniej, inni zaś są zmotywowani, by pozbyć się 15-20 kilogramów. Wpływ na długość tego procesu ma również nasze zaangażowanie. Im bardziej się poświęcamy, tym szybciej widoczne będą rezultaty.

Wczasy odchudzające – skuteczne i szybkie odchudzanie

Powiedzieliśmy, że nie istnieje zdrowy sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. To nie do końca prawda. Samodzielnie, owszem, nie da się tego zrobić zdrowo i szybko. Jednak jadąc na wczasy odchudzające nie jesteśmy sami. Mamy do dyspozycji trenera personalnego, który układa cały harmonogram ćwiczeń, by efekty przyszły w możliwie najkrótszym czasie. Oprócz tego jadłospis układa nam dietetyk, więc możemy być spokojni o jakość serwowanych posiłków. Wybierając wczasy odchudzające mamy pewność, że cały proces odchudzania będzie przebiegał tak, jak powinien.

Kiedy jechać na wczasy odchudzające?

Choć odchudzać możemy się o każdej porze roku, wyjazd na wczasy odchudzające nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zdecydowana większość ośrodków organizuje turnusy w okresie wiosna-jesień. Należy tutaj zwrócić uwagę, że zima nie sprzyja zbyt wielu aktywnościom fizycznym. A odchudzanie w takim ośrodku polega przede wszystkim na tym, by spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. W zależności od tego, jaki ośrodek wybierzemy, mamy do dyspozycji wiele różnych ćwiczeń. Nad jeziorem będą one opierały się na sportach wodnych, w pobliżu lasu na bieganiu czy jeździe na rowerze. Oczywiście wszystko zależy również od pogody. Na wczasy odchudzające można jechać wiosną, latem i jesienią. Jeżeli lubimy ciepło, zdecydowanie najlepszą opcją będzie wyjazd w okresie lipiec-sierpień. Jednak nie każdy marzy o tym, by ćwiczyć w upale. Dla takich osób idealnym momentem na wyjazd będzie wiosna lub jesień, gdy temperatury powietrza nie przyprawiają nas o gorączkę.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ