Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Wawel Queen Hotel: „ten hotel stoi siłą kobiet”

Wawel Queen Hotel: „ten hotel stoi siłą kobiet”

Hotel, w którym motywem przewodnim jest kobieta

Sala klubowa w hotelu Wawel Queen

Sala klubowa w hotelu Wawel Queen / fot. materiały prasowe

Wyjątkowe miejsce w Krakowie na odpoczynek z bliskimi i konferencję biznesową. Poza historyczną zabudową i doskonałą lokalizacją tuż przy Wawelu, hotel jest „hołdem dla kobiety”. Motywem przewodnim jest seria kobiecych portretów, stworzonych przez krakowską artystkę Katarzynę Góralczyk. Jaki jest Wawel Queen Hotel i co oferuje swoim gościniom?

 

Laura Nowakowska: Skąd królowa w nazwie obiektu?

Tomasz Mucha, Dyrektor Sprzedaży Wawel Queen Hotel: Lokalizacja hotelu tuż obok jednej z największych atrakcji historycznych w Polsce, zainspirowała do pierwszego członu nazwy – Wawel. Jednak tym, co najbardziej wyróżnia nasz hotel, jest jego kobiecy motyw przewodni. W każdym pokoju oraz w przestrzeniach wspólnych znajdują się obrazy przedstawiające kobiety. Są to portrety stworzone przez krakowską artystkę – Katarzynę Góralczyk, które mają oddać charakter tego obiektu.

Nasz obiekt jest hołdem dla kobiety, dlatego również kobieta w nazwie jest u nas królową.

 

Co jeszcze wyjątkowego jest w Wawel Queen Hotel?

Wawel Queen Hotel jest hotelem butikowym, który daje poczucie komfortu, a na jego klimat, oprócz motywów kobiecych, składają się nawiązania do historycznej części miasta, w której się znajdujemy. Hotel powstał w zabytkowej, odrestaurowanej kamienicy. Dużo tutaj cegły i zachowanej oryginalnej sztukaterii ściennej. Drewniana klatka schodowa nawiązuje do klatek schodowych z lat minionych w krakowskich kamienicach. Zachowała się piękna oryginalna balustrada oraz posadzka w niektórych miejscach klatki schodowej i korytarza.
Kolejnym elementem, który podkreśla naszą wyjątkowość jest kolorystyczne zróżnicowanie pięter – zarówno w pokojach, jak i korytarzach. Goście, którzy do nas wracają i przebywają na innym piętrze niż podczas poprzedniego pobytu, mogą odpocząć w równie wygodnej przestrzeni, ale jednak innej, ze względu na swoje barwy.

Wnętrze hotelu Wawel Queen

Na każdym piętrze hotelu dominuje inny kolor / fot. materiały prasowe

 

Co hotel oferuje kobietom?

W naszym hotelu kobieta może poczuć się doceniona i zadbana. Bar został zaprojektowany w wyjątkowy sposób, z dużymi wygodnymi kanapami i fotelami , co pozwala poczuć się komfortowo i zachęca do przebywania w naszych wnętrzach. Cyklicznie przygotowujemy specjalne drinki i koktajle z myślą o kobiecych gustach. Królewskie są u nas także śniadania. Oprócz standardowego menu, proponujemy śniadaniowe live cooking z wyjątkowymi potrawami, które zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Firma, która zarządza hotelem Wawel Queen, chce kontynuować ten trend w innych obiektach. W kwietniu br. planowane jest otwarcie hotelu Golden Queen przy ulicy Tarłowskiej . W Wawel Queen dominuje kobieta z portretów krakowskiej artystki, a w Golden Queen będzie to królowa z kart do gry . Będzie to absolutna nowość na krakowskim rynku hotelowym. Motyw przewodni będzie obecny w każdej przestrzeni i będzie nas wyróżniał spośród innych obiektów. Niektóre z apartamentów będą wyposażone w wanny z hydromasażem oraz aneksy kuchenne.

 

Czy to kobiety są grupą docelową Wawel Queen?

Kobieta jest motywem przewodnim i hotel jest hołdem oddanym kobiecie, natomiast jest to miejsce otwarte dla wszystkich gości. W szczególności upodobały sobie ten hotel pary. Wawel Queen jest także odpowiednim hotelem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i biznesu.

Chciałbym podkreślić, że oprócz tego, że motywem przewodnim wystroju hotelu są kobiety, to hotel stoi siłą kobiet. Każdym istotnym działem tego hotelu zarządzają mądre i silne kobiety.

Dyrektorką generalną hotelu jest pani Anna Gasińska, która jest sercem i mózgiem hotelu. Jest osobą, która tworzy atmosferę tego obiektu. Dzięki niej to miejsce funkcjonuje tak dobrze i jest pozytywnie odbierane przez naszych gości. Mamy również wyjątkową szefową kuchni i kierowniczkę recepcji oraz wiele innych kobiet, których na co dzień nie widać, ale czynią to miejsce wyjątkowym. Ich rolę podkreślamy także w naszej komunikacji w social mediach.

Dodatkowo chcielibyśmy, mimo iż mamy ograniczoną przestrzeń, żeby w naszym hotelu pojawiało się jak najwięcej wydarzeń związanych z kobietą i jej rozwojem. Takich jak np. warsztaty organizowane w najbliższym czasie przez Miasto Kobiet.

Pokój w hotelu Wawel Queen

Pokój w hotelu Wawel Queen / fot. materiały prasowe

Jaki jest wymarzony gość hotelowy?

Zadowolony. Każdy gość jest przez hotelarza mile widziany, a wręcz wyczekiwany. Branża hotelarska opiera się na gościnności. Dlatego staramy się być gospodarzami, a nie tylko usługodawcami. Chcemy ciepło witać każdego, kto się pojawi w naszych progach. Robimy co w naszej mocy, żeby każdy z naszych gości poczuł się u nas dobrze.

 

Jakie wymagania i oczekiwania mają osoby, które trafiają do hotelu Wawel Queen? Dlaczego wybierają hotel butikowy zamiast sieciowego?

Duży sieciowy hotel prawie zawsze wygląda tak samo, w każdym miejscu na świecie.

Butikowy hotel zazwyczaj jest jeden, unikalny, nietypowy, oryginalny w swojej postaci i designie.

Myślę, że właśnie tego oczekują goście, którzy wybierają nasz obiekt. Jeżeli ktoś do nas przyjeżdża z drugiego końca świata i nie decyduje się na sieciowy hotel, to znaczy, że oczekuje czegoś oryginalnego. I to właśnie dostaje u nas.

 

Jakie są obecnie trendy w krakowskim hotelarstwie?

Do 2019 roku Kraków opierał się głównie na kliencie konferencyjnym, dużych konferencjach, imprezach oraz na turyście zagranicznym. Jednak rzeczywistość to zweryfikowała. Kiedy z powodu pandemii zabrakło dużych konferencji i turystów zagranicznych Kraków musiał przestawić się na inne hotelarstwo. Przyjmowaliśmy wtedy więcej turystów z Polski, których jednak też nie było wystarczająco dużo, żeby zapewnić pełne obłożenie w całym mieście.

Odnoszę wrażenie, że obecnie jest właśnie taki trend, żeby się wyróżnić spośród innych hoteli bardzo indywidualnym podejściem do gościa i zaopiekowaniem się nim. Kilka lat temu nie było to tak mocno zauważalne. Staramy się, żeby gość naprawdę poczuł się komfortowo już od pierwszego kontaktu z hotelem aż do momentu wyjazdu i nawet trochę później.

Bar hotelowy Wawel Queen

Bar hotelowy / fot. materiały prasowe

 

Skoro mowa o konferencjach, jak wygląda u was oferta biznesowa?

Mamy świetną i bardzo oryginalną przestrzeń – Salę Patio, zaaranżowaną z wcześniejszego podwórka kamienicy. Teraz mieści się tam sala konferencyjna. Miejsce zostało zadaszone, stąd też nazwa. Sala jest w stanie pomieścić około 30 osób i jest wyposażona we wszystkie potrzebne rzeczy, takie jak rzutnik, ekran i telewizor. Możemy ją dowolnie ustawić w odpowiednim układzie krzeseł i stolików. To jest idealna sala do niedużych spotkań biznesowych lub małych konferencji.
Oprócz tego mamy Salę Klubową, też bardzo chętnie wynajmowaną na nieduże spotkania biznesowe czy zebranie zarządu. Ta przestrzeń została zaaranżowana w angielskim stylu. Są w niej skórzane fotele, kanapa i kominek. Ostatnie, najmniejsze pomieszczenie, to Sala Kameralna dla 6 osób.

 

Co Pan najbardziej lubi w hotelarstwie i jak znalazł się Pan w tej branży?

Trafiłem do hotelarstwa przypadkiem. Jednak z większością przypadkowych hotelarzy jest tak, że kiedy trafią do tej branży, to się w niej zakochują i zostają już na całe życie. Tak też było ze mną. To jest branża, która wciąga i nie pozwala odejść, bo daje bardzo dużo satysfakcji z bezpośrednich relacji z gośćmi. Dostarczać usługi, które przynoszą ludziom przyjemność i poczucie komfortu. To jest wspaniałe uczucie i motor napędowy dla mnie, i pewnie dla większości hotelarzy też. Jeżeli później dostajemy feedback, że to co robimy, daje ludziom radość, jest to naprawdę przyjemne i dające poczucie spełnienia.

Dziennikarka, miłośniczka psów, języka i kultury skandynawskiej.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ