Wednesday, May 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Chcę znów odpłynąć…

Chcę znów odpłynąć…

Watsu jest nie tylko zabiegiem relaksacyjnym. Może być wykorzystywany jako zabieg rehabilitacyjny. Pozwala m.in. na zmniejszenie napięcia mięśni i dolegliwości bólowych, zwiększenie ruchomości w stawach, obniżenie rytmu serca HR, usunięcie napięcia i zmęczenia, polepszenie jakości

Chcę znów odpłynąć

Chcę znów odpłynąć/fot.materiał prasowy

Odpłynęłam. Nie, nie! Spokojnie, nie jest to przyznanie się do przeholowania z używkami. Nie jest to też informacja o żeglarskiej przygodzie. Ja po prostu byłam na Watsu®. Lubię wodę, lubię pływać, ale bardzo relaksują mnie też masaże, więc terapia Watsu wydała się dla mnie wymarzona. Cóż to takiego? Otóż jest to coś, czemu w zasadzie blisko i do pływania, i do stanu jak po niedozwolonych substancjach. Ale po kolei.

Chcę znów odpłynąć

Chcę znów odpłynąć/fot.materiał prasowy

Do przetestowania terapii Watsu zostałam zaproszona do Hotelu Galaxy w Krakowie. W podziemiach hotelu znajduje sie niewielki i niezbyt głęboki basen, doskonale nadający się do tego zabiegu. Wraz z terapeutką, panią Anią, zanurzam się w ciepłej (32-35º C) wodzie, zakładam na nogi specjalne gąbki poprawiające wyporność, kładę się na tafli, zamykam oczy – i od tego momentu pozwalam sobie, żeby nie robić absolutnie NIC. Przez następne pół godziny pani Ania, podtrzymując mnie, poddaje moje ciało sekwencjom ćwiczeń, stretchingów i mobilizacji, przeplatanych japońskim masażem Shiatsu. Jestem w stanie się całkowicie rozluźnić, dzięki temu ćwiczenia, przeplatane momentami uspokojenia i bezruchu, stopniowo nabierają intensywności. Zmieniam raz po raz pozycję, aby mogły pracować wszystkie części ciała. Fizyczne działanie wody oraz praca terapeuty Watsu pozwalają mi „odpłynąć” w stan błogości, rozluźnienia. Nie rozpraszają mnie żadne zewnętrze dźwięki, bo powyżej lustra wody mam tylko twarz, a więc słyszę tylko chlupotanie wody. Nie myślałam, że mogę się aż tak głęboko zrelaksować! Gdy dotykam plecami ściany, z żalem przyjmuję do wiadomości, że moja sesja Watsu niestety dobiegła końca.

Watsu jest nie tylko zabiegiem relaksacyjnym. Może być wykorzystywany jako zabieg rehabilitacyjny. Pozwala m.in. na zmniejszenie napięcia mięśni i dolegliwości bólowych, zwiększenie ruchomości w stawach, obniżenie rytmu serca HR, usunięcie napięcia i zmęczenia, polepszenie jakości snu i procesów trawiennych. Dla odczuwających strach przed wodą może być pierwszym krokiem do przełamania obaw i poczucia, jak przyjemne może być pływanie.

Renata Stós-Pacut

Sesja Watsu w Hotelu Galaxy trwa 30 min. Cena: 180 zł

Hotel Galaxy****, Kraków, ul. Gęsia 22a; tel. 12 342 81 00 ext. 686; spa@galaxyhotel.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na naszą stronę www.galaxyhotel.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ