Friday, July 12, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Warsztaty z Lidią Popiel – rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”

Warsztaty z Lidią Popiel – rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”

W ramach projektu „For Those Who Do. Zrób To Z Lenovo!” 29 października w Warszawskiej Szkole Filmowej odbyły się warsztaty fotograficzne dla finalistów konkursu „Zrób to po swojemu. Zrób to z Lenovo!”. Poprowadziła je znana

Warsztaty z Lidią Popiel - rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”

Warsztaty z Lidią Popiel - rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!” / fot. materiał prasowy

W ramach projektu „For Those Who Do. Zrób To Z Lenovo!” 29 października w Warszawskiej Szkole Filmowej odbyły się warsztaty fotograficzne dla finalistów konkursu „Zrób to po swojemu. Zrób to z Lenovo!”. Poprowadziła je znana fotografka, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i „DO’ers” Lenovo, Lidia Popiel.

 Warsztaty z Lidią Popiel - rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”

Warsztaty z Lidią Popiel – rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!” / fot. materiał prasowy

Aby wziąć udział w warsztatach, uczestnicy konkursu „Zrób to po swojemu. Zrób to z Lenovo!” musieli przesłać za pomocą aplikacji konkursowej swoje najlepsze zdjęcie. Autorzy wybranych przez Lidię Popiel prac zostali zaproszeni do udziału w warsztatach fotograficznych. Warsztaty z Lidią Popiel to kolejny element akcji „For those who do. Zrób to z Lenovo”, w ramach której „DO”ersi Lenovo dzielą się swoją wiedzą z młodymi pasjonatami i którego wielki finał odbędzie się już w styczniu 2014 r.

Warsztaty zostały podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W trakcie tej pierwszej uczestnicy dyskutowali o znaczeniu fotografii jako formy komunikacji oraz o kryteriach, które nobilitują zdjęcia do miana sztuki. W części praktycznej mieli za zadanie wykonać dwa zdjęcia: jedno niestandardowe, przedstawiające ludzką bryłę w kontekście przełamywania stereotypowego myślenia oraz klasyczny portret. Po przerwie, w trakcie przeglądu portfolio każdy z uczestników mógł omówić z Lidią Popiel swoje prace. Na podstawie wykonanych w trakcie warsztatów prac fotografka wyłoniła dwie osoby, które przejdą do wielkiego finału projektu. Decyzją Lidii zostali wyróżnieni: Paulina Wydrzyńska oraz Radek Kępa. Szczęśliwi wybrańcy powalczą w nim o główną nagrodę, którą jest atrakcyjna kwota na spełnienie swojego zawodowego marzenia, ufundowana przez Lenovo Polska.

O projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”

 Warsztaty z Lidią Popiel - rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”

Warsztaty z Lidią Popiel – rozwiązanie konkursu Lenovo „Zrób to po swojemu!”
/ fot. materiał prasowy

Lenovo – jeden z największych dostawców komputerów i urządzeń mobilnych na świecie wkracza w inspirujący świat mody, muzyki, designu, fotografii, a także sportu oraz gier komputerowych. Wraz z zaproszonymi do projektu ekspertami, Lenovo będzie szukać młodych talentów i spełniać ich zawodowe marzenia. W projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!” udział wezmą wyjątkowe osobowości: znana fotografka Lidia Popiel, projektant mody Łukasz Jemioł, wokalistka i dziennikarka radiowa Novika, ilustratorka mody Olka Osadzińska, młode projektantki z Lola Victoria Design, kierowcy rajdowi RMF 4Racing Team, a także mistrz świata w grach komputerowych Wiktor ”TaZ” Wojtas. To tzw. „DO’ersi” Lenovo, czyli osoby, które na co dzień robią niezwykłe rzeczy, realizują swoje pasje, są kreatywne i aktywne. Głównym celem „Zrób to z Lenovo!” jest znalezienie kolejnych „DO’ersów” i wspieranie ich w spełnianiu zawodowych marzeń.(źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ