Wednesday, October 9, 2024
Home / Kultura  / Warsztaty w ramach „Mody bez Ograniczeń”

Warsztaty w ramach „Mody bez Ograniczeń”

Pierwsze warsztaty w ramach I edycji "Mody bez Ograniczeń" za nami. Trwają zapisy na kolejne terminy.

W sobotę (25.10.14). w Krakowie odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu Moda bez Ograniczeń II, który jest półrocznym planem coachingowym dla osób pełno- i niepełnosprawnych, borykających się z brakiem pewności siebie i deficytem poczucia własnej wartości.

Moda bez ograniczeń

Zapisy na kolejne warsztaty wciąż trwają. / fot. Konrad Zarębski

10 uczestników wyłonionych spośród dziesiątek zgłoszeń, miało okazję zaprojektować swoją własną kreację pod okiem specjalistów ze Slow Fashion Cafe. Te wyjątkowe warsztaty były skierowane głównie do osób niepełnosprawnych. „Wyjątkowe”, ponieważ ich efektem jest pierwsza kolekcja, przyjazna osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnością. „Przyjazna”, ponieważ nie ma możliwości stworzenia jednej, uniwersalnej kolekcji, która odpowiedziałaby na wszystkie potrzeby. Jednak za pomocą prostych poprawek, zmiany długości, zrezygnowanie z zamków błyskawicznych, napów, te ubrania stają się o wiele bardziej komfortowe w noszeniu.

Warsztaty były doskonałą próbą odnalezienia własnego, oryginalnego stylu przez uczestników. Razem z wolontariuszkami, które na co dzień zajmują się szyciem, uczestnicy wybierali odpowiednie dla nich kolory, fasony i materiały. Z tej współpracy powstało 10 szkiców, które zostaną odszyte w ciągu najbliższych tygodni. Efekty warsztatów (kolejnych także) będzie można zobaczyć na żywo podczas przyszłorocznej Gali Finałowej.

Zajęcia praktyczne poprzedziły wykłady dotyczące podejścia do mody, zachęcające do odnalezienia własnego stylu oraz merytoryczne, na których uczestnicy dowiedzieli się jak odróżnić tkaniny od dzianin i czym różnią się materiały naturalne od tych ze sztuczną domieszką.

Warsztaty w ramach „Mody bez Ograniczeń” odbywają się w miejscu, które sprzyja kreatywności – krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU), to miejsce wypełnione pozytywną energią, inspiracjami i przyjaznymi ludźmi.

Organizator: Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych

Partnerzy warztatów: SAPU, Slow Fashion Cafe, hurtownia Tkaniny Milanex.

Wsparcie medialne: Eksmagazyn, RMF Classic, Vumag.pl, Lula.pl, Wysokieobcasy.pl, Szafa.pl, Miumag.pl, Stylistki.pl, Przylapaninamodzie.pl

***

Kolejne warsztaty odbędą się już 15 listopada. Tym razem zapraszamy na cykl wykładów motywacyjnych i stylizacyjnych, które poprowadzi Jacek Rozenek, doświadczony trener i wykładowca, Dorota Wróblewska, producentka pokazów i promotor mody, kultury i sztuki, oraz Agnieszka Rokosa stylistka i kreatorka wizerunku. Tematyka wykładów będzie ściśle powiązana z motywacją, osiąganiem wyznaczonych celów, stylizacją i budowaniem pewności siebie.

Moda bez ograniczeń

Wszystkie warsztaty w ramach II edycji „Mody bez Ograniczeń” odbywają się w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. / fot. Konrad Zarębski

Udział w wykładach jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wysyłając email na adres: zgloszenia@hipoterapia.info.pl

Na zgłoszenia czekamy do 8 listopada. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestników, którzy zakwalifikują się do grupy wykładowej poinformujemy drogą mailową.

Ostatnim punktem warsztatów realizowanym w tym roku będą metamorfozy z Zosią Ślotałą. Pięć wybranych osób będzie miała szansę zmienić swój wizerunek pod okiem specjalistów w dziedzinie stylizacji, makijażu i fryzjerstwa.

Udział w metamorfozach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Chęć udziału należy zgłosić wysyłając email na adres: zgloszenia@hipoterapia.info.pl

Partnerzy: SAPU, Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa, LPP właściciel marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, Femmalium Med SPA, Mateusz Kesner, Douglas, NYX, Lewanowicz.

Wszystkie terminy warsztatowe odbywają się w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU), ul. Zamoyskiego 52.

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ