Wednesday, April 24, 2024
Home / Kultura  / Własna torba spod igły

Własna torba spod igły

„Miasto Kobiet” i Slow Fashion Cafe zapraszają na kolejną edycję warsztatów szycia toreb. Poznaj szczegóły.

fot. materiał prasowy

Unikatowa torebka to łakomy kąsek. Ale jeśli uszyć ją sobie samodzielnie, łatwiejszy do zdobycia, niżby się zdawało. 

torby_baner 750x300

I nie trzeba w tym celu mieć własnej maszyny ani doświadczenia. Wiedziały o tym uczestniczki naszych warsztatów „Torby małe i duże”, których pierwszą edycję zorganizowaliśmy w październiku wspólnie ze Slow Fashion Cafe.

„Było rewelacyjnie”, pisały po warsztatach. Wcześniej przez pięć godzin chłonęły fachowe porady, ułatwiające samodzielne zaprojektowanie i wykrojenie torby oraz okiełznanie maszyny do szycia. Największe wzięcie miały torby shopperki, zarówno te większe, z zaokrąglonym dołem, jak i klasyczne, z wszytym dnem. Jedna z uczestniczek zdecydowała się na uszycie kopertówki, ale o nietypowym – nieco sportowym fasonie. Z materiałów najchętniej wybierano ekoskóry i filc, ożywiony kolorową pasmanterią.

Taka wspólna twórczość w babskim kółku zawsze rozwiązuje języki. Dziewczyny opowiadały o innych warsztatach, na które zapisywały się, aby się odprężyć i oderwać od codziennej rutyny. Niektóre już wcześniej próbowały swych sił przy maszynie i nie ukrywały, że często borykały się z problemami, więc przyszły na warsztaty szycia toreb, aby nauczyć się je rozwiązywać. Jedna z uczestniczek zdradziła, że prowadzi własną firmę i sama projektuje (głównie rzeczy o podwójnym przeznaczeniu, jak np. spódnice, które można zamienić w torby – miała taką na sobie), a warsztaty traktuje jako sposób na pogłębienie umiejętności. Każda wyniosła z warsztatów tyle, ile było jej potrzebne. Wszystkie przekonały się, jak to jest poczuć w rękach piękną rzecz, którą wykonało się samodzielnie. Widzimy się na następnych warsztatach
Więcej o Slow Fashion Cafe i kursach szycia na stronie slowfashioncafe.pl

„Miasto Kobiet” i Slow Fashion Cafe zapraszają na warsztaty

CO: Warsztaty szycia toreb „Torby małe i duże”
GDZIE: Slow Fashion Cafe, Kraków, ul. Bożego Ciała 10
KIEDY: 12 grudnia (sobota), godz. 12-17
ZA ILE: 220 zł (190 zł przy wcześniejszym opłaceniu do 5 grudnia). Liczba miejsc ograniczona

Numer konta: Agencja Etna, BZ WBK 86 1500 1979 1219 7001 0867 0000 lub Szkoła Szycia Nemeth&Stypulska s. c. 46116022020000000290573370 Milenium Bank  W temacie przelewu podać SZYCIE TOREB, IMIĘ I NAZWISKO,TERMIN WARSZTATÓW. Proszę też na adres anetapondo@miastokobiet.pl przysłać informację o dokonaniu przelewu, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą mailowo w sprawach organizacyjnych.
Masz pytania zadzwoń na numer tel. 501 415 822 lub 500418777 (numer do Katarzyny Stypulskiej-Trybulec).

To jednodniowe warsztaty, dające możliwość stworzenia pod okiem fachowców niepowtarzalnej torebki dla siebie lub na prezent. Każdy z uczestników sam zdecyduje, czy uszyje pojemną shopperkę czy prostą kopertówkę na zamek, i każdy sam projektuje swoją torebkę. Materiał potrzebny do jej uszycia jest wliczony w cenę kursu. Do wyboru ekoskóry, materiały tapicerskie i dodatki w różnych kolorach. Program obejmuje też naukę podstawowej obsługi maszyny do szycia. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które nigdy wcześniej nie szyły na maszynie.

O Slow Fashion Cafe może przeczytać w naszym artykule

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ