Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / WARSZTATY: Kobiety Kobietom

WARSZTATY: Kobiety Kobietom

Jaki jest związek pomiędzy stresem, temperamentem i płodnością? Co to znaczy „bronić się jak dziewczyna”? Jak ugryźć alimenty?

(S)Prawa Kobiet – KOBIETY KOBIETOM- AKTYWNA MAMA PRZECIW WYKLUCZENIOM

Stowarzyszenie (S)Prawa Kobiet serdecznie zaprasza 10 czerwca 2017 r. na dwa warsztaty w ramach projektu „Kobiety Kobietom – Aktywna Mama przeciw wykluczeniom”. Odbywać się one będą w cyklach tematycznych, podczas których zostaną poruszone następujące zagadnienia: wiedza z zakresu alimentacji, przemocy domowej, pozytywnego spojrzenia na swoje ciało, samoobrony i fizjologii kobiet

Podczas warsztatów dowiesz się m.in. co to znaczy „bić się jak dziewczyna” / fot. Unsplash/ Jason Blackeye

Podczas warsztatów dowiesz się m.in. co to znaczy „bić się jak dziewczyna” / fot. Unsplash/ Jason Blackeye

Warsztaty skierowane są do kobiet, zwłaszcza matek. Zajęcia będą poprowadzone przez wykwalifikowane prelegentki z wieloletnim doświadczeniem. Zachęcamy wszystkie mamy, aby przyszły z dziećmi, które mogą wziąć udział w warsztatach przyrodniczych i artystyczne przygotowanych przez „JAKU Edukacja przyrodnicza dla dzieci i młodzieży”. Współpracująca z nami firma edukacyjna od 5 lat wprowadza młodych ludzi w fascynujący świat roślin w sposób ciekawy, przyjemny i zrozumiały.

Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona.

POZYTYWNE SPOJRZENIE NA SIEBIE
10.06.2017, godz. 10.00
Ogród Przystanek Zielona Lekcja, al. Kasztanowa 1, Kraków
W programie:
– Zauważ, pokochaj i postaw siebie na pierwszym miejscu – interaktywne warsztaty
– Broń się jak dziewczyna – podstawy samoobrony
– Kobiecość – Hormony – Płodność –prelekcja
– Aktywne Ciało – Szczęśliwe Ciało – joga

POMOC W TRUDNYCH SYTUACJACH
10.06.2017, godz. 13.00
Centrum Obywatelskie, ul. Reymonta 20/39, Kraków
W programie:
– Jak ugryźć alimenty? – prelekcja
– Formy pomocy kobietom w trudnych sytuacjach – interaktywne warsztaty

(S)Prawa Kobiet – KOBIETY KOBIETOM- AKTYWNA MAMA PRZECIW WYKLUCZENIOM

(S)Prawa Kobiet – KOBIETY KOBIETOM- AKTYWNA MAMA PRZECIW WYKLUCZENIOM

Więcej informacji nt. prelegentek i warsztatów:

WARSZTATY POZYTYWNE SPOJRZENIE NA SIEBIE
„Zauważ, pokochaj i postaw Siebie na pierwszym miejscu”
Biegniesz przez życie spełniając oczekiwania innych i właściwie już zapomniałaś o czym kiedyś marzyłaś? A może wciąż masz wewnętrzne przekonanie, że nie zasługujesz na coś, albo, że nie jesteś wystarczająco dobra? Jeśli tak – zapraszam cię na ten warsztat. Nauczysz się dostrzegać siebie i dbać o swoje potrzeby oraz dowiesz się jak stać się swoją najlepszą przyjaciółką.
Prowadzi Joanna Lange – coach ACC ICF i certyfikowany coachem kryzysowym. Jako life coach – pomaga dojrzałym, aktywnym zawodowo kobietom, które w codziennej gonitwie i wypełnianiu obowiązków zawodowych i rodzinnych zapomniały o sobie samej i czują, że mają dość życia według oczekiwań innych. Wspiera je by odnalazły siebie, swoją siłę i odwagę, by zacząć żyć po swojemu. Natomiast jako coach kryzysowy – pracuje z osobami, które przechodzą życiowy kryzys i mimo że próbują, nie potrafią sobie z nim poradzić same, wydaje im się, że to jest „koniec świata”. Pomaga im dostrzec, że to jest tylko koniec pewnego etapu w życiu, uczy ich nowych strategii radzenia sobie. Razem buduje podwaliny pod kolejny etap, tak by weszły w przyszłość z nadzieją i nową energią do budowania jutra.

„Broń się jak dziewczyna” – podstawy samoobrony
Co to znaczy „bronić się jak dziewczyna”? To znaczy bronić się skutecznie. Na warsztatach zaprezentowane zostaną zasady oraz techniki bezpiecznego i świadomego zachowania, reakcji w sytuacjach zagrożenia, wykorzystywania słabych punktów przeciwnika, elementów zaskoczenia oraz przedmiotów codziennego użytku, takich jak klucze, obcasy czy parasolka. Techniki prezentowane podczas warsztatów nie wymagają sprawności fizycznej, mogą być też wykonywane w dowolnym stroju.
Prowadzi Monika Frenkiel – dziennikarka, pijarowiec, specjalistka od zarządzania informacją w sytuacjach kryzysowych, historyk literatury i blogerka z misją upowszechniania czytelnictwa. Wielbicielka aktywnego trybu życia. Biega na długie dystanse i od 19 lat trenuje sztuki walki. Ma czarny pas w aikido i jest instruktorem rekreacji ze specjalizacją „samoobrona”.

„Kobiecość – Hormony – Płodność”
Czy cykl powinien trwać 28 dni? Czy owulacja występuje w każdym cyklu i zawsze w tym samym dniu? Jaki jest związek pomiędzy stresem, temperamentem i płodnością? Czy wyższy poziom hormonów jest zawsze lepszy? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w trakcie wykładu „Kobiecość-hormony-płodność”.
Prowadzi Anna Ziomkiewicz-Wichary – doktor nauk medycznych, adiunkt w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk. Zainteresowana wpływem stresu na funkcje rozrodcze kobiet. Autorka i współautorka ponad 20. publikacji poświęconych biologii rozmnażania kobiet. Autorka bloga Progesteron. O damskich sprawach naukowo poświęconego biologii, psychologii i zdrowiu kobiet. Cięta na mity na temat kobiet. Działa na rzecz Stowarzyszenia Sprawa Kobiet w obszarze edukacji i zdrowia reprodukcyjnego. Prywatnie, żona i mama 9-letniego Jaśka.

„Aktywne Ciało- Szczęśliwe Ciało”
Czym jest joga dla nas, ludzi zachodu? Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo prosto: samo słowo z sanskrytu starożytnego języka Indii znaczy „łączyć się, połączyć”. Dla Shakti najważniejszym aspektem jogi jest pięć punktów jogi: ćwiczenia Asany, oddychanie pranajamy, relaksacja (savasana), dieta (wegeteriańska), pozytywne myślenie i medytacja (Vedanta i dhjana). Zajęcia prowadzi na podstawie metody swamiego Sivanandy, która łączy wszystkie wyżej wymienione punkty.
Prowadzi Magdalena Shakti Badurka – joga jest obecna w jej życiu od ośmiu lat. Ukończyła szkołę aktorską w Krakowie i następnie wyjechała do Włoch, gdzie spędziła cztery lata w pięknym regionie Ambruzja. Mieszkała w bardzo barwnym mieście, które dodatkowo inspirowało ją do praktykowania jogi. Od 2012 r. jest dyplomowanym nauczycielem Yogi metodą Sivanady. Zaprasza na lekcje do Jaskini solnej w Krakowie.
–Moją misją jest nauczenie ludzi prawidłowego relaksu. Czerpanie radości z ćwiczenia swojego ciała, aby mogli poczuć się dobrze we własnym ciele i zrozumieć jego potrzeby. Chcę, aby w dzisiejszym zabieganym świecie ludzie odnaleźli w sobie radość i spokój i poprzez ćwiczenia (asany) poprawili jakość swojego życia.

WARSZTATY POMOC W TRUDNYCH SYTUACJACH
„Jak ugryźć alimenty?”
1 czerwca wchodzi w życie nowe prawo alimentacyjne, ma pomóc w ściągalności alimentów. Art. 209 Kodeksu Karnego otrzymuje nowe, precyzyjne brzmienie, co wpłynie na poprawę ściągalności alimentów. Do tej pory, odpowiedzialności karnej podlegał dłużnik uporczywie uchylający się od wykonania ciążącego na nim obowiązku, zaś po nowelizacji ukarana zostanie każda osoba, której zaległości alimentacyjne wyniosą równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych. Jak ta zmiana wpłynie na sytuację życiową kobiet? Przyjdź na warsztaty i dowiedz się więcej! Zapytaj, co możesz zrobić, żeby poprawić sytuację swoich dzieci.
Prowadzi Katarzyna Stadnik – aktywistka, szczęśliwa kobieta, mama dwóch wspaniałych młodych kobiet Nikoli i Natalii, współzałożycielka i wiceprezeska Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych „Dla Naszych Dzieci”. Członkini Zespołu ds Alimentów powołanego przez RPO i RPD. Współinicjatorka drugiej fali oddolnego ruchu kobiet w Polsce po największym ruchu „alimenciarz” w 2005 roku. Członkini Stowarzyszenia (S)Prawa Kobiet. Dzięki działaniom Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci w życie wchodzą zmiany art 209 kk które powinny wpłynąć na poprawienie ściągalności alimentów.

„Formy pomocy kobietom w trudnych sytuacjach”
Warsztaty dotyczyć będą sytuacji prawnej w rodzinie i rozwiązywania problemów. Główne tematy: 1. Prawa człowieka 2. Prawne aspekty czynów zabronionych mające wpływ na funkcjonowanie rodziny 3. Procedury związane ze zgłaszaniem przestępstw 4. Formy wsparcia 5. Rozwód jak ostateczność – uregulowanie spraw prawnych i majątkowych 6. Jak zadbać o swoją sytuację w przypadku rozwodu? 7. Jak uchronić się przed długami męża? 8. Jak zabezpieczyć dzieci?
Prowadzą:
Alicja Szczepańska – pracownik Miejskiego Centrum Informacji Społecznej w Krakowie. Emerytowana policjantka. Od lat zaangażowana w pomoc pokrzywdzonym przemocą, Specjalizuje się w zakresie pomocy prawnej i socjalnej.
Żaneta Oczkowska – prawniczka, od wielu lat zajmuje się prawami kobiet, zarówno kwestiami reprodukcyjnymi jak i przeciwdziałaniem przemocy. Prowadziła szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych (zajmujących się procedurą niebieskiej karty), pracuje w kancelarii prawnej oraz współpracuje z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ