Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Warsztaty „Egoizm to nie grzech”

Warsztaty „Egoizm to nie grzech”

Nie odkładaj znów siebie na później. To jest Twój czas, czas pozytywnej egoistki! Niezwykłe warsztaty dla kobiet poszukujących wewnętrznej siły.

W trakcie warsztatów mowa będzie o odwadze w podejmowaniu własnych wyborów, o pozytywnym egoizmie i koncentracji na sobie. / fot. materiał prasowy

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

27 września w Katowicach od 10:00 do 17:00 na ulicy Francuskiej 12 odbędą się warsztaty dla 200 kobiet pod hasłem „Egoizm to nie grzech!”. Warsztaty poprowadzą: Monika Mrozowska, aktorka i propagatorka zdrowego stylu życia; Grażyna Dobroń, dziennikarka radiowej Trójki; Olga Kozierowska, dziennikarka radia Zet Chilli oraz twórczyni „Sukcesu Pisanego Szminką”, dr Tomasz Skalski twórca Projektu Egoistka i Grzegorz Kowalski jogin i fizjoterapeuta.

W trakcie warsztatów mowa będzie o odwadze w podejmowaniu własnych wyborów, o pozytywnym egoizmie i koncentracji na sobie. / fot. materiał prasowy

W trakcie warsztatów mowa będzie o odwadze w podejmowaniu własnych wyborów, o pozytywnym egoizmie i koncentracji na sobie. / fot. materiał prasowy

O niebezpiecznych konsekwencjach „cnoty poświęcenia”. Uczestniczki znajdą odpowiedź na pytanie: Jak osiągnąć to, czego pragnę bez walki i „rozpychania się łokciami”? Nauczą się zaprzyjaźniać ze swoim ciałem i myślami, poznają techniki redukowania napięcia i stresu oraz eliminowania lęku przed życiowymi wyzwaniami. Wspólnie z Moniką Mrozowską ugotują zdrowe i energetyczne potrawy. Jednym słowem w tym dniu dobrze się o siebie zatroszczą!

Jesteś egoistką! Obelga czy komplement?

W początkach mojej „proegoistycznej” działalności często byłem pytany na warsztatach i spotkaniach, dodam, że szczególnie przez mężczyzn, czy zalecając egoizm kobietom, sam nie robię sobie i nam wszystkim krzywdy? – mówi dr Tomasz Skalski współautor książki „Egoizm to nie grzech!” — Odpowiadałem zawsze krótko: „nie”. Trudno wyobrazić sobie bardziej szczęśliwy układ międzyludzki, nieważne, czy w interesach, czy w małżeństwie, niż taka relacja, w której każdy z partnerów potrafi myśleć o sobie i zadbać o siebie! Zbyt często, zamiast zająć się sobą, przyglądamy się temu, co robią inni, albo zastanawiamy się, co też o nas myślą — kontynuuje.

Jeśli więc i Ty czujesz wyrzuty sumienia gdy myślisz o sobie, lub żyjesz pod ciągłą presją i naciskiem ze strony szefa, męża, dzieci, obowiązków które masz wykonać, oczekiwań które musisz spełnić; jeśli brakuje Ci chwili dla siebie i nie wiesz jak skutecznie się o siebie zatroszczyć… Te warsztaty są dla Ciebie!

Egoizm to nie grzech!

Powszechnie panuje przekonanie, że skoro myślisz o sobie to na pewno nie myślisz o innych, zaniedbujesz dzieci i jesteś skoncentrowana wyłącznie na sobie. Jest to twierdzenie skrajnie nieuczciwe, bowiem nie mogąc oficjalnie „troszczyć się o własny interes” (co przecież jest warunkiem przetrwania) stajemy się… fałszywymi altruistami.

Z błędnego rozumienia pojęcia „egoizm” zrodził się wielki społeczny paradoks Polek, który zaobserwowaliśmy spotykając się z tysiącami kobiet w ciągu czterech ogólnopolskich kampanii społecznych. Kobiety uwielbiają myśleć o sobie, że się „poświęcają”: dla męża, dzieci czy przyjaciółek. Angażują się w sprawy całego świata i w ten sposób… sprytnie odwracają uwagę od własnych problemów i narastającego niezadowolenia. Tymczasem myślenie o swoich potrzebach, pragnieniach i o tym jak je spełnić, wymaga odważnego spojrzenia na własne życie i na sytuację, w której obecnie jesteśmy i wtedy może się okazać, że to co mam nie jest wcale tym, czego pragnę i za czym tęsknię – wyjaśniają Dagmara i Tomasz Skalscy autorzy książki „Egoizm to nie grzech!” i twórcy ogólnopolskich kampanii Projekt Egoistka.

Już dzisiaj zapytaj siebie jaka jest zawartość Ciebie w Twoim życiu?

Jaka jest właściwa porcja troski o siebie? Ile razy dziennie trzeba o sobie zapomnieć albo jaką porcję krzywdy trzeba wyrządzić samemu sobie, żeby nie być posądzonym o egoizm, czyli „nadmierną troskę o siebie”1? Jak często powinnaś koncentrować się na sobie, przyglądać się sobie i swojemu życiu?

Dla pozytywnej egoistki odpowiedzi na te pytania są oczywiste: właściwa porcja troski o siebie: 100%. Właściwy czas koncentracji na sobie, na swoim wnętrzu, własnych prawdziwych potrzebach: 100%. Właściwy poziom lubienia siebie, samouznania i akceptacji: 100%!

Oto jest ścieżka pozytywnej egoistki — 100% Ciebie w Twoim własnym życiu, bez lęku o to, co pomyślą lub powiedzą inni. Oczywiście jest to pewien ideał, horyzont, ku któremu zmierzamy, i nieraz trudno go osiągnąć. Jednak podążanie w jego stronę zawsze jest możliwe. A odbywa się to tylko na ścieżce egoizmu, nie zaś na drodze poświęcenia swoich ideałów, wartości i pragnień.

Jeśli wybierasz drogę konformizmu, przyjdzie Ci w życiu robić bardzo dziwne rzeczy, dla przykładu owijać w bawełnę, zamiast mówić wprost; kiwać głową, nawet gdy myślisz „nie”; wpadać w panikę, gdy ktoś się z Tobą nie zgodzi; wyręczać innych, myśląc: „Jak mogłam się na to zgodzić?!”; opowiadać smutne rzeczy o sobie, żeby wzbudzić litość, a nawet kupować nikomu niepotrzebne rzeczy, żeby nie urazić sprzedawcy…

Jeśli wybierzesz ścieżkę Pozytywnej Egoistki, żyjesz na własny rachunek — Ty zamawiasz i Ty płacisz.

Naucz się pozytywnego egoizmu, poznaj ścieżkę pozytywnej egoistki, spotkaj się z inspirującymi mówcami.

Warsztaty „Egoizm to nie grzech!” 27 września, 10:00-17:00 Katowice, ul. Francuska 12.

Ostatnie wolne miejsca. Bilety www.sklep.projektegoistka.pl

Więcej na www.projektegoistka.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ