Friday, June 21, 2024
Home / TRENDY&NOWOŚCI  / Mazury w zasięgu lotu!

Mazury w zasięgu lotu!

Godzina lotu z Krakowa i lądujemy na olsztyńskim lotnisku, niemal w centrum Krainy Wielkich Jezior i rajskich zakątków

warmia-i-mazury-lotem-miasto-kobiet

Niewiele jest w Polsce równie urokliwych miejsc / fot. materiały prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenie lotnicze z Krakowa na lotnisko Olsztyn-Mazury. Od 22 czerwca mieszkańcy Małopolski będą mogli przylecieć na Warmię i Mazury 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Bilety w cenie od 99 zł są już dostępne na stronie lot.com

Warmia i Mazury: bezpieczne dla zdrowia i urokliwe

W czasie pandemii luksusem stała się prowincja, walutą naturalna żywność, a zdrowie największym bogactwem. Rajem na ziemi wydaje się każde miejsce, gdzie jest bezpiecznie, zdrowo i pięknie.

warmia-mazury2-miasto-kobiet

Region jest rajem dla amatorów sportów wodnych / fot. materiały prasowe

Jednym z takich miejsc jest z pewnością region Warmii i Mazur. Ma on najniższy wskaźnik zachorowań w stosunku do powierzchni województwa, dlatego stał się mekką turystów uciekających z dużych aglomeracji. Na Warmii i Mazurach turyści znajdą zarówno luksusowe hotele o najwyższym standardzie, jak i odrestaurowane kameralne pałace, swojskie agroturystyki czy klimatyczne kwatery prywatne.

warmia3-miasto-kobiet

fot. Fotolia

Podobnie jest z ofertą rekreacji. Możemy przemierzać Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jachtem albo ekskluzywnym houseboatem, ale dla wielu z nas niemniej atrakcyjny będzie szlak rowerowy Green Velo, spływy kajakowe czy weekendy z jogą i medytacją. Szeroki wachlarz dostępnych aktywności oraz bogactwo natury dają turystom nieograniczony wybór.

Warmia i Mazury LOT-em: to tylko godzina

Na Warmię i Mazury, ściślej na międzynarodowe lotnisko Olsztyn-Mazury, od 4 lat można dolecieć samolotem. Godzinny lot z Krakowa jest komfortowy i przede wszystkim bezpieczny. Aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i komfort podróży, zarówno Linie Lotnicze LOT, jak też lotniska w Krakowie i Szymanach wprowadziły nowe procedury.

warmia-mazury-lotem6-miasto-kobiet

Lot z Krakowa do Olsztyna trwa tylko godzinę / fot. materiały prasowe

Do najważniejszych z nich zaliczyć można przestrzeganie zaleceń sanitarnych na lotniskach oraz na pokładzie samolotu. Należą do nich: noszenie maseczki ochronnej, zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz dbanie o higienę rąk. Zarówno powierzchnie terminali pasażerskich, jak też kabina samolotu będą regularnie dezynfekowane, aby zapewnić pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa podróży.

Nie pozostaje zatem nic innego jak otworzyć kalendarz i zaplanować wypoczynek. Warmia i Mazury czekają.

warmia5-miasto-kobiet

Olsztyn-Mazury to nowoczesny port lotniczy / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Julia 19 czerwca, 2020

  Super – lecimy

 • Barbie 10 lipca, 2020

  ja też chcę na Mazury – a jestem w pracy. HA HA

 • ulicamotylkowa 15 lipca, 2020

  Kocham Mazury, ale samochodem jedzie się tam strasznie.. Sytuację ratuje nieco nowa droga S7, ale z Wrocławia trasa to masakra. Gdyby było połączenie samolotowe, byłabym tam w każdy weekend!

 • Jarosław Trzeszczak 24 lipca, 2020

  Mazury na weekend to marzenie, ale jazda samochodem 6 godzin to trochę za dużo jak na taki szybki wypad. Za to godzinka samolotem – to jest naprawdę genialny pomysł!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ