Wednesday, April 17, 2024
Home / Moda  / Design  / Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

Połączenie funkcjonalności i nowoczesnego designu nie jest łatwe.

wanna design łazienka wnętrza

Nowoczesny design i funkcjonalność / fot. materiały prasowe

Wybór wanny to decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć. Musi ona spełniać wiele kryteriów i sprostać potrzebom. Przede wszystkim – musi być rozwiązaniem przyszłościowym, bo ciężko zmienić wannę, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Wiąże się to nie tylko z kosztami, ale również… kolejnym remontem. Pojawia się więc pytanie: czy lepiej sprawdzi się wanna wolnostojąca, czy zabudowana? Jakie są plusy i minusy każdego z rozwiązań?

wanna design łazienka wnętrza

Nowoczesny design i funkcjonalność / fot. materiały prasowe

Wanna, czyli dla wielu osób ulubione miejsce na relaks. Na rynku można znaleźć szeroki wybór produktów, a obok tych tradycyjnych, zabudowanych, pojawiają się również wanny wolnostojące. Możemy je postawić w wybranym miejscu, nie dotykając ściany łazienki. Zacznijmy jednak od rozwiązania, które… bardzo dobrze znamy.

Wanna zabudowana, czyli klasyka w łazience

Wanna zabudowana doskonale sprawdzi się w małych łazienkach. Można ją idealnie dopasować do wnętrza, z kolei zabudowa staje się dodatkową „półką” na kosmetyki i środki czystości. Wanny zabudowane to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci, bo są na pewno bezpieczniejsze i praktyczniejsze. Poza tym, możemy dobrać ich kształt – począwszy od kwadratowych, poprzez prostokątne, a skończywszy na trójkątnych i asymetrycznych, czego przykładem są wanny akrylowe KOŁO. Umożliwia to postawienie wanny w rogu łazienki i sporą oszczędność przestrzeni.

Wanna zabudowana to także opcja atrakcyjna cenowo w porównaniu z wanną wolnostojącą, zmieści się więc w skromniejszym budżecie. Wyróżnikiem wanny zabudowanej, obok jej kształtów, będzie wybór pięknych kafelków lub innych form zabudowy. Właśnie w ten sposób można nadać swojej łazience nowoczesny design.

Wanna wolnostojąca, czyli nowoczesny design

Wanny wolnostojące stały się wielkim przebojem na rynku. Głównie ze względu na piękny wygląd i styl, jaki nadają całemu wnętrzu… Wanny wolnostojące to odwołanie do stylu retro, który wciąż bije rekordy popularności. Szczególną uwagę zwracają wanny na tak zwanych `lwich łapach`, które wyglądają bardzo elegancko i nadają pomieszczeniu wyjątkowy styl.

Tego typu wanna sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku dużych przestrzeni. Potrzebne będzie odpowiednie miejsce, aby wyeksponować jej piękno. Kosztowny może być montaż wanny wolnostojącej, głównie ze względu na niezbędne baterie podłogowe. Wokół takiej wannie trudno również trzymać kosmetyki, co należy uwzględnić przy planowaniu wnętrza. Może się to kazać uciążliwe, zwłaszcza dla rodziny z dziećmi.

Wybór nadal może być trudny, ale wszystko zależy od naszych upodobań i wizji. Zarówno wanny zabudowane, jak i te wolnostojące, będą stanowiły nie tylko przepiękną ozdobę w każdej łazience, ale przede wszystkim – staną się niepowtarzalnym, prywatnym miejscem relaksu, nawet na małym metrażu!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ