Sunday, July 21, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / TESTUJEMY perłowy zabieg na twarz

TESTUJEMY perłowy zabieg na twarz

Wanilia ma zapach relaksu – poczułam to wchodząc do nowego Vanilla Spa w Art Hotelu Niebieskim.

Vanilla Spa, fot. materiały Vanilla Spa

Vanilla Spa, fot. materiały Vanilla Spa

 

Vanilla Spa, fot. materiały Vanilla Spa

Vanilla Spa, fot. materiały Vanilla Spa

 

Wanilia ma zapach relaksu – poczułam to wchodząc do nowego Vanilla Spa w Art Hotelu Niebieskim.

A po obejrzeniu pokoju relaksacyjnego ze srebrną lampą do chromoterapii oraz tzw. strefy mokrej z saunami i łaźniami pomyślałam, że także nowoczesności. O dziwo, modernistyczny design nie odbiera temu miejscu przytulności. Tym bardziej że w gabinetach zabiegowych (są dwa – do zabiegów na ciało i na twarz) spokoju nie zakłóca maszyneria, wszechobecna w większości salonów piękności. Tu, jak na spa przystało, głównym meblem jest duże łóżko do masażu, a najważniejszym urządzeniem – ręce kosmetyczki.

W Vanilla Spa testowałam Rytuał Morskich Pereł – zabieg na twarz francuskiej marki Phytomer. Ma on za zadanie nawilżyć, uelastycznić i odżywić skórę. Piling enzymatyczny, serum nawilżające, masaż stemplami, maska na twarz i na oczy, masaż twarzy – każdy z etapów jest przyjemnie odprężający. Moja wysuszona skóra chłonie zachłannie aplikowane kosmetyki. Podoba mi się maksymalne wykorzystanie spędzonego w gabinecie czasu: w trakcie zabiegu pod plecami mam błotną maskę o działaniu detoksykującym (jest ciepła i buzuje tysiącem bąbelków), a gdy leżę z maską na twarzy i oczach, kosmetyczka robi mi masaż dłoni. Najprzyjemniejszy etap to masaż twarzy, najpierw stemplami z niebieskich pereł i czerwonych alg, a potem manualny. Po zabiegu, siedząc w strefie relaksacyjnej z drinkiem energetyzującym na bazie oligomeru (koncentratu wody morskiej), czuję, że moja twarz nie tylko wygląda lepiej, ale jest też zrelaksowana.

Na koniec nie mogę odmówić sobie sprawdzenia, jaki widok roztacza się z restauracji Vanilla Sky, położonej dwa piętra wyżej. W menu restauracji wkrótce ma się znaleźć specjalna karta z daniami charakterystycznymi dla siedmiu różnych diet (dieta makrobiotyczna, Montignaca, zgodna z grupą krwi itp). Mam przeczucie, że zabieg spa zakończony dietetycznym lunchem stanie się w przyszłości nowym krakowskim rytuałem.

Kraków, ul. Flisacka 3, tel. 12 297 40 04, www.vanillaspa.pl

 

Ola Przegorzalska

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ