Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Wampirzy liftting, młodość w naszej krwi

Wampirzy liftting, młodość w naszej krwi

Bądź strasznie piękna!

Wampirzy liftting czyli terapia osoczem – bądź strasznie piękna!

Wampirzy liftting czyli terapia osoczem – bądź strasznie piękna! / fot. Fotolia

Pierwsze publikacje naukowe dotyczące zastosowania preparatu krwiopochodnego – osocza bogatopłytkowego ukazały się końcem lat 90-tych XX wieku. Prace dotyczące fibryny bogatopłytkowej (i-PRF) to ostatnie 3-4 lata. Za autora tej ostatniej metody uważa się francuskiego anestezjologa Josepha Choukruna, który propaguje tę metodę na całym świecie

Osocze bogatopłytkowe a fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest koncentratem płytek krwi, który otrzymujemy z krwi pacjenta. Koncentraty płytkowe zawierają szereg czynników przyspieszających tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.
Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy, zawieszony w matrycy fibrynowej. Dzięki tej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację komórek macierzystych do miejsca podania. Fibryna bogatopłytkowa (i-PRF) jest preparatem, który otrzymujemy z krwi pełnej pacjenta podczas odpowiedniej procedury odwirowania i wyizolowania tej frakcji. To trójwymiarowa struktura, której matrycę stanowi fibryna. W przestrzeniach sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia płytek krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste (1-2 %).
Fibryna zapewnia dłuższe utrzymywanie się preparatu w miejscu podania i jego dłuższe działanie w porównaniu do osocza bogatopłytkowego. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek. Stopniowa polimeryzacja i usieciowanie fibryny w procedurze PRF skutkuje uwięzieniem, a następnie przedłużonym uwalnianiem cytokin i czynników wzrostu z preparatu, utrzymującym się co najmniej przez tydzień.
Zarówno fibrynę jak i osocze bogatopłytkowe można stosować na dowolny obszar twarzy i ciała, w zależności od problemu, jaki chcemy skorygować.

Można wykonać również zabieg łączony: dający kompleksową regenerację kilku obszarów ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności czy gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach.
Efekty biostymulacji są widoczne już po pierwszym zabiegu (po 2-3 tygodniach). W celu ich utrzymania zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Wampirzy liftting – w skrócie 

Czas zabiegu: 45 min
Czas rekonwalescencji: brak
Liczba zabiegów: 2-4
Rodzaj znieczulenia: krem znieczulający

Wskazania do wampirzego lifttingu

Osocze bogatopłytkowe:

 • rewitalizacja skóry twarzy i całego ciała
 • skóra słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie
 • blizny
 • łysienie
 • stymulacja gojenia po zabiegach laserowych

Fibryna bogatopłytkowa:

 • pogłębione oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, ubytki tkanek
 • cienie pod oczami
 • łysienie
 • wypełnienie blizn po trądziku.

Zalecenia przed wampirzym lifttingiem

 • Przez 1 tydzień przed zabiegiem zaprzestań stosowania preparatów przeciwkrzepliwych – w tym witaminy E oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych
 • W dniu zabiegu wypij 1,5 litra wody
 • Dzień przed zabiegiem wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny

Zalecenia po wampirzym lifttingu

 • Po zabiegu unikaj ekspozycji na słońce;
 • stosuj filtr SPF 50+;
 • nie podrażniaj skóry w okolicy zabiegu.

Przeciwwskazania do wampirzego lifttingu

Choroby krwi:

 • zespoły dysfunkcji płytek
 • krytyczna małopłytkowość
 • niedobór fibrynogenu
 • niestabilność hemodynamiczna

Nowotwory

Przewlekłe schorzenia wątroby

Ostre stany związane z występowaniem chorób z autoimmunoagresji

Zakażenia ostre i przewlekłe

Ciąża i laktacja

Leczenie antykoagulantami

Stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (kilka dni przed oraz na 7 dni po zabiegu)

Lidia Majewska

Informacje o ekspertce

Lidia Majewska / fot. Edyta Potrząsaj

 

Dr Lidia Majewska – certyfikowana lekarka medycyny estetycznej, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, jak również Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Wykładowczyni przedmiotu Medycyna estetyczna w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy.
Jej ideą jest świadomy antiaging, w którym małoinwazyjne zabiegi, oparte na metodach biologicznych, pozwalają na holistyczną poprawę kondycji skóry, delikatną zmianę wyglądu i podkreślenie urody. Bez przerysowania, nadmiaru i sztuczności. Wierzy, że estetyka przejawia się w harmonii i subtelności rezultatów. Właścicielka ESME Clinic.

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Akii 4 grudnia, 2018

  Zdjęcie jest trochę upiorne ale sam zabieg wcale nie jest taki straszny. No może na zdjęciach nie wygląda to zbyt ładnie jednak sama nie odczuwałam bólu ale po prostu lekki dyskomfort. Nie bolało mnie bardziej niż przy pobieraniu krwi tak wiec nie przesadzałabym tutaj na pewno jeśli chodzi o wrażenia….
  Za to efekty na swojej twarzy widzę bardzo dobre
  poprawienie owalu twarzy
  twarz jest bardziej rozświetlona
  ma mniej zmarszczek
  Jest po prostu młodsza o co najmniej kilka lat!

  Zabieg z osoczem wykonywałam w tej klinice w Katowicach https://klinikamagnuccy.pl/osocze-bogatoplytkowe/ – i mogę polecić każdemu z okolic.

 • Katu 6 stycznia, 2019

  Fajnie, że mezoterapia osoczem i zastrzyki fibryną są całkowicie naturalne, wiem, że nigdy nie zdecydowałabym się na hialuron albo botulinę, po których mogą wystąpić skutki uboczne albo uczulenie. Dla zainteresowanych zabiegiem, ta strona dobrze opisuje przebieg zabiegu osoczem PRP:
  https://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wampirzy-lifting/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ