Thursday, June 20, 2024
Home / Kuchnia  / Walentynkowy deser!

Walentynkowy deser!

Kasia, autorka bloga Smacznie-Zdrowo-Tanio www.smacznie-zdrowo-tanio.blogspot.com wymyśliła z okazji Walentynek kuszący, przepyszny, czerwony deser. Robi się go bardzo szybko, jest zaskakująco prosty, ale smakuje niesamowicie. Zjedzony w towarzystwie ukochanej osoby jeszcze bardziej zyskuje na smaku.

Walentynkowy deser

Walentynkowy deser / fot. smacznie-zdrowo-tanio.blogspot.com

Kasia, autorka bloga Smacznie-Zdrowo-Tanio www.smacznie-zdrowo-tanio.blogspot.com wymyśliła z okazji Walentynek kuszący, przepyszny, czerwony deser. Robi się go bardzo szybko, jest  zaskakująco prosty, ale smakuje niesamowicie. Zjedzony w towarzystwie ukochanej osoby jeszcze bardziej zyskuje na smaku.

Walentynkowy deser

Walentynkowy deser / fot. smacznie-zdrowo-tanio.blogspot.com

Składniki:

– duży jogurt grecki light

– kubek mrożonego musu owocowego (truskawki z porzeczką)

– 1 łyżka słodzika

– cukier waniliowy ew. wanilinowy

– kakao na posypkę

Wykonanie:

Jogurt wymieszałam ze słodzikiem i cukrem waniliowym. Owoce rozmroziłam w mikrofalówce. Do kieliszka wlewałam łyżkę jogurtu na zmianę z łyżką musu. Miałam za gęsty jogurt, więc nie widać dokładnie warstw w kieliszku. Polecam rozrzedzić jogurt grecki mlekiem albo po prostu użyć zwykłego naturalnego jogurtu. Ostatnią warstwą musi być jogurt i na nim za pomocą szablonu zrobiłam wzór serca i ust. Użyłam słodkiego kakao dla dzieci. Deser powinien przed podaniem z godzinkę postać w lodówce.

Ten przysmak był przeznaczony tylko dla mnie i męża, więc użyłam słodzika, dla dzieci lepiej użyć cukru lub miodu. Dobrze zamiast cukru waniliowego byłoby dodać ziarenek prawdziwej wanilii, ale akurat nie miałam na stanie.

Zapraszamy: www.smacznie-zdrowo-tanio.blogspot.com

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ