Friday, July 12, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Wakanai: Urban Jungle

Wakanai: Urban Jungle

Narodziła się z miłości do mody i popkultury. Ma w sobie klimat wielkiej metropolii i miejskiej dżungli. Zobaczcie „Urban Jungle” – najnowszą kolekcję Magdy Wakanai

magda wakanai

Magda Wakanai: Urban Jungle. Jak połączyć pozornie nie pasujące do siebie rzeczy

magda wakanai

Magda Wakanai: Urban Jungle. Jak połączyć pozornie nie pasujące do siebie rzeczy

Narodziła się z miłości do mody i popkultury. Ma w sobie klimat wielkiej metropolii i miejskiej dżungli. Zobaczcie „Urban Jungle” – najnowszą kolekcję Magdy Wakanai.

Wzory, nadruki na tkaninach, przepych i łączenie pozornie nie pasujących do siebie rzeczy – tak wygląda nowa kolekcja Magdy Wakanai.
– Cała popkultura, klimat wielkiego miasta, muzyka, moda uliczna: to inspiruje mnie nieustannie – tłumaczy krakowska artystka i projektantka. – Na pewno dużą inspiracją była też moja ulubiona projektantka mody Mary Katrantzou.

Magda Wakanai ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru. Wykłada w Krakowskich Szkołach Artystycznych – w Szkole Visual Merchandisingu i w SAPU. Jako projektantka zakwalifikowała się do finału konkursu Złota Nitka, prezentowała swoją kolekcję na Targach Poznańskich, Cracow Fashion Awards i pokazie towarzyszącym gali Off Fashion w Kielcach.
Od 2010 roku Magda Wakanai prowadzi własną firmę Concept Studio Młoda Moda – sklep, który powstał z miłości do mody: mekka bloggerek i artystycznych outsiderów.
– Chciałam stworzyć miejsce, jakiego brakowało mi w Krakowie, miejsce łączące pasjonatów mody. Z jednej strony postawiliśmy na szycie, i to też szycie unikatów, z drugiej na sprzedaż rzeczy młodych projektantów (nieomal z dnia na dzień współpracuje ich z nami coraz więcej). Mamy też w swojej ofercie rzeczy vintage, organizujemy warsztaty, a na tyłach studia mieści się galeria fotografii mody. Chętnie współpracujemy ze stylistami, fotografami, projektantami. Zainteresowanych zapraszam na ul. Skałeczną 5 w Krakowie.


Nazwa kolekcji:
Urban Jungle
Zdjęcia: Weronika Kosińska (www.weronikakosinska.com)
Makijaż: Lucyna Rossa (www.lucynarossa.pl)
Modelka: Samia Grabowska

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Imienna 9 października, 2011

    nic specjalnego…nie wiem z czym ona zakwalifikowała sie do złotej nitki?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ