Thursday, June 20, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Wakacyjne Pogotowie Pontonowe

Wakacyjne Pogotowie Pontonowe

1 lipca 2013r. ruszyła ósma już edycja Wakacyjnego Pogotowia Pontonowego, czyli Telefonu Zaufania dla Młodzieży, pod którym przez całe wakacje wolontariusze/wolontariuszki będą odpowiadali/ły na pytania młodych ludzi związane z dojrzewaniem, zdrowiem, seksualnością i antykoncepcją.

Wakacyjne Pogotowie Pontonowe/fot.materiał prasowy

1 lipca 2013r. ruszyła ósma już edycja Wakacyjnego Pogotowia Pontonowego, czyli Telefonu Zaufania dla Młodzieży, pod którym przez całe wakacje wolontariusze/wolontariuszki będą odpowiadali/ły na pytania młodych ludzi związane z dojrzewaniem, zdrowiem, seksualnością i antykoncepcją. Pytania można zadawać codziennie przez lipiec i sierpień, wysyłając sms-y lub dzwoniąc w godzinach od 19.00 do 21.00.

Wakacyjne Pogotowie Pontonowe/fot.materiał prasowy

Wakacyjny Telefon Zaufania, w którym młodzi ludzie mogą uzyskać informacje z zakresu edukacji seksualnej,jest bardzo ważną inicjatywą, która co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży. Jest to już kolejna edycja, kontynuujemy naszą akcję, ponieważ z roku na rok czujemy się coraz bardziej potrzebni. Zdarzało się, że w ciągu jednego dyżuru otrzymywaliśmy ponad 200 pytań wysłanych przez smsy.

Ubiegłoroczna akcja potwierdziła po raz kolejny, że młodzież ma ogromną potrzebę informacji i rozmów na temat własnej seksualności, niestety której nie zaspokajają ani dom, ani szkoła. W poprzednich latach młodzież najczęściej pytała nas o antykoncepcję, ale dostawaliśmy również wiele sygnałów świadczących o tym, że młodzi ludzie nie mają wystarczającej wiedzy na temat własnej płodności i fizjologii dojrzewania. W zeszłym roku otrzymaliśmy najwięcej zgłoszeń dotyczących seksualności – młodzież pyta często o relacje międzyludzkie, normy zachowań seksualnych, inicjację seksualną. W ciągu 2 miesięcy otrzymaliśmy 7 zgłoszeń nieplanowanych ciąż u nastolatek oraz 13 zgłoszeń przemocy.

Więcej informacji z wakacyjnych dyżurów Pogotowia Pontonowego można znaleźć w dziale raporty na stronie www.ponton.org.pl.

Telefoniczna pomoc edukatorów i edukatorek seksualnych dla młodzieży pod numerem komórkowym: 507 832 741 od 1 lipca do 31 sierpnia codziennie w godz. 19 – 21

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ