Friday, June 21, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Wakacyjne odchudzanie, czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń

Wakacyjne odchudzanie, czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń

Odchudzanie wcale nie musi kojarzyć się z wielkim wyrzeczeniem i męczarnią. Okres letni, powinien jeszcze bardziej Ci to ułatwić. Piękna pogoda, dużo słońca, długie dni oraz świeże, sezonowe owoce i warzywa. Czego potrzeba nam więcej?

Wakacyjne odchudzanie, czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń

Wakacyjne odchudzanie, czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń / fot.fotolia

specjalnie dla Czytelników Miasta Kobiet

Odchudzanie wcale nie musi kojarzyć się z wielkim wyrzeczeniem i męczarnią. Okres letni, powinien jeszcze bardziej Ci to ułatwić. Piękna pogoda, dużo słońca, długie dni oraz świeże, sezonowe owoce i warzywa. Czego potrzeba nam więcej?

Jedyne co trzeba zrobić, to pamiętać o kilku najważniejszych zasad. Przestrzegaj każdą z nich, a zobaczysz efekty szybciej niż się spodziewasz.

Jedz śniadania. Śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Im szybciej je zjesz, tym szybciej pobudzisz swój metabolizm do pracy. Ponadto, pełnowartościowy posiłek dostarczy Ci energii na cały dzień oraz pozwoli Ci uniknąć napadu głodu.

Jedz o regularnych porach, 5 posiłków dziennie. Dzięki temu, Twoje porcje będą naturalnie mniejsze, a Twój organizm będzie spalał kalorię na bieżąco. Nigdy nie dopuść do uczucia głodu. Paradoksalnie, żeby schudnąć należy jeść. Twój metabolizm będzie pracował wtedy na najwyższych obrotach.

Jedz dużo owoców i warzyw. Duża ilość witamin i minerałów w diecie jest kluczem do sukcesu podczas odchudzania. Postaraj się zjadać warzywa z każdym posiłkiem. Ze względu, na dużą zawartość cukru – ogranicz owoce wieczorem.

Wakacyjne odchudzanie, czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń

Wakacyjne odchudzanie, czyli jak schudnąć bez wyrzeczeń / fot.fotolia

Jedz produkty naturalne. Postaraj się, aby w Twojej diecie znalazły się produkty jak najmniej przetwarzane. Im bardziej naturalne, tym lepiej. Postaw jedynie na wartościowe źródła węglowodanów, białek, tłuszczy. Zrezygnuj ze słodyczy, fast-foodów i produktów z białej mąki.

Nie rezygnuj z żadnych substancji odżywczych. Twoja dieta powinna być bogata w węglowodany złożone, proteiny i zdrowe tłuszcze. Jedyną zasadą jest ograniczenie węglowodanów wieczorem. Na kolację, postaw na proteiny.

Zrezygnuj ze smażenia. Podczas smażenia, potrawy nie tylko są bardziej kaloryczne, ale tracą wiele właściwości odżywczych. Postaraj się piec, gotować, gotować na parze czy grillować. Unikaj panierek, sosów i serów.

Pij dużo wody. Woda jest podstawą życia. Uczestniczy również w wielu procesach zachodzących w organizmie. Bez wątpienia wspomaga również odchudzanie. Postaraj się dostarczać minimum 1,5 litra wody dziennie. W upalne dni, ilość tą możesz zwiększyć. Aby przyspieszyć swój metabolizm, pij zieloną herbatę. Całkowicie zrezygnuj z napojów słodzonych i gazowanych.

Zadbaj o odpowiednią ilość snu. Sen ma ogromne znaczenie podczas odchudzania. Jego brak, niekorzystnie wpływa działanie hormonów, które odpowiedzialne są za uczucie głodu.

Dodatkowo, brak energii oraz zmęczenie, ściśle wiąże się ze stresem, który zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem odchudzania.

Zadbaj o aktywność fizyczną. Odpowiednia dieta to więcej niż 50 % sukcesu. Aby jednak w pełni cieszyć się ze swoich rezultatów, potrzebujesz również aktywności. Postaraj się trenować 3- 4 razy w tygodniu. Nie ograniczaj się jedynie do czasu spędzonego na siłowni. Postaraj się być osobą aktywną każdego dnia. Wybierz schody zamiast windy, idź na spacer, ciesz się piękną pogodą i czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

***

O Marii: 

Miłośniczka sportu i zdrowego trybu życia. Trener personalny oraz instruktor fitness z kilkuletnim doświadczeniem, w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Praca trenera nie ogranicza się dla niej jedynie do ułożenia planu treningowego. Wierzy, że szeroko rozumiany przez nią fitness, to nie tylko wysportowana sylwetka. To sposób na życie, radość i pewność siebie. Wykorzystując swoją wiedzę i entuzjazm, zaraża swoją pasją, motywuje i wspiera.

O Stronie:

O efektywnym treningu i racjonalnym odżywianiu. O odchudzaniu, zdrowiu i stylu życia. O odnoszeniu sukcesów. O motywacji. O radości z życia i pewności siebie. O byciu FIT.

Po więcej zapraszamy na www.alwaysfit.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ