Wednesday, June 19, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Wakacyjna wyprawa samochodowa z koleżankami?Przeczytajcie to przed wyjazdem …

Wakacyjna wyprawa samochodowa z koleżankami?Przeczytajcie to przed wyjazdem …

Południe Hiszpanii z przystankiem w Paryżu może być dobrym pomysłem na taką wyprawę. Pomijając biura podróży ale nie omijając cudownych miejsc – zachęcamy do wybrania własnych kierunków na wakacyjne podróże. Przedstawiamy kilak wskazówek.

Wakacyjna wyprawa samochodowa z koleżankami?

Wakacyjna wyprawa samochodowa z koleżankami? / fot. materiał prasowy

Południe Hiszpanii z przystankiem w Paryżu może być dobrym pomysłem na taką wyprawę. Pomijając biura podróży ale nie omijając cudownych miejsc – zachęcamy do wybrania własnych kierunków na wakacyjne podróże. Poniżej kilka wskazówek.

Wakacyjna wyprawa samochodowa z koleżankami?

Wakacyjna wyprawa samochodowa z koleżankami? / fot. materiał prasowy

Na wakacje samochodem – od czego zacząć?

Jeśli wybrałaś już kierunek pora zaplanować trasę podróży, ewentualne postoje, noclegi. Sama decydujesz gdzie, kiedy i na jak długo się zatrzymasz. Nie musisz z wyprzedzeniem rezerwować hotelu. Pamiętaj, też o coraz popularniejszych w Europie kempingach, których standard jest już obecnie bardzo wysoki, a cena atrakcyjna. Zabierz w podróż atlas, mapę drogową i GPS.

Planując podróż zacznij od doborowego towarzystwa. Na taką wyprawę nie pojedziesz przecież sama! Są przynajmniej trzy powody, dla których warto zabrać swoją babską paczkę. Po pierwsze, bez nich nie będzie tak dobrej zabawy. Znacie się nie od dziś, rozumiecie się bez słów i wspieracie się wzajemnie. Na kogo, jak nie na swoje kumpele możesz liczyć najbardziej. Tu dochodzimy do drugiego argumentu, bezpieczeństwo – w grupie raźniej i bezpieczniej. W szczególności, że to babska wyprawa. Jeśli wszystkie albo większość z was ma prawo jazdy to fakt, że będziecie mogły zmieniać się podczas jazdy, ogranicza niebezpieczeństwo na drodze związane ze zmęczeniem kierowcy. Po trzecie – względy ekonomiczne. Dzielicie między siebie koszty wyjazdu takie jak: benzyna, ubezpieczenie w podróży, przejazdy przez autostrady, parkingi, nie wspominając już o ewentualnych naprawach.

Mechanic? Mechaniker? Mecánico? Mécanicien? Meccanico? Aby nie trzeba było go szukać…

Oczywiście nie masz gwarancji, że podczas podróży nie będziesz mieć problemów technicznych z samochodem. Ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możesz ograniczyć do minimum niektóre z zagrożeń. Sprawdź czy Twój samochód wyposażony jest w gaśnicę, linkę do holowania, trójkąt ostrzegawczy i specjalną kamizelkę odblaskową.

Twoje bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od kondycji opon. Dlatego tak ważne jest abyś przed planowaną podróżą sprawdziła ciśnienie i głębokość bieżnika. Jeśli opony będą niedopompowane spalanie samochodu może zdecydowanie wzrosnąć, może się także znaczenie pogorszyć komfort prowadzenia pojazdu. Ciśnienie sprawdź sama, bazując na informacjach zawartych w instrukcji pojazdu, która przeważnie znajduje się na klapce wlewu paliwa albo na naklejce przy drzwiach. Jeśli dodatkowo chcesz się ubezpieczyć od „niezbędnej męskiej pomocy” to dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalne opony np.; Bridgestone z technologią Run Flat Tyre (RFT). Dzięki takiemu rozwiązaniu, w przypadku przebicia opony będziesz mogła kontynuować jazdę z maksymalną prędkością 80 km/h na dystansie do 80 km aż do najbliższej stacji obsługi. Niewątpliwie największą zaletą opon z systemem Run Flat Tyre jest brak potrzeby zabierania koła zapasowego – dzięki czemu zyskasz całkiem sporo dodatkowego miejsca na bagaż, którego nigdy za wiele.

Należy pamiętać, że samochody wyposażone w opony Run Flat muszą być do nich specjalnie przystosowane.

Jeśli wybrałaś już cel i trasę podróży, sprawdziłaś samochód, dziewczyny siedzą komfortowo – pozostaje tylko puścić „I have been everywhere” Johnny’ego Cash’a… i w drogę.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ