Thursday, May 23, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Wakacyjna podróż z całą rodziną

Wakacyjna podróż z całą rodziną

Lato w pełni, pogoda dopisuje, zbliża się wreszcie wymarzony urlop… Najwyższa pora zaplanować wyjątkowe, rodzinne wakacje! Co zrobić, aby były udane? Poniżej kilka pomysłów na wakacyjną podróż, dla rodziców i dzieci w różnym wieku…

Wakacyjna podróż z całą rodziną

Wakacyjna podróż z całą rodziną / fot. fotolia

Lato w pełni, pogoda dopisuje, zbliża się wreszcie wymarzony urlop… Najwyższa pora zaplanować wyjątkowe, rodzinne wakacje! Co zrobić, aby były udane? Przede wszystkim nie ulegać modom i kierować się jedynie swoimi upodobaniami oraz możliwościami. Przecież sami wiemy, co jest najlepsze dla nas i naszych najbliższych. Poniżej kilka pomysłów na wakacyjną podróż, dla rodziców i dzieci w różnym wieku…

Wakacje z niemowlakiem

Wakacyjna podróż z całą rodziną

Wakacyjna podróż z całą rodziną / fot. fotolia

Kto powiedział, że narodziny dziecka oznaczać muszą rezygnację z dotychczasowych planów? Nie ma powodów, żeby odkładać w czasie wakacyjny wyjazd, jeżeli tylko niemowlak jest zdrowy i nie ma żadnych przeciwwskazań do podróżowania. Oczywiście, na taki pierwszy wspólny wypoczynek najlepiej wybrać miejsce spokojne, o w miarę umiarkowanym klimacie, a przede wszystkim czyste i bezpieczne. Doskonale sprawdzają się gospodarstwa agroturystyczne, które standardem często nie odbiegają wcale od porządnych prywatnych kwater. Wiele z nich nastawionych jest specjalnie na obsługę klientów z małymi dziećmi, a najmłodsi goście liczyć mogą na szereg udogodnień, a nawet specjalne menu.

Atrakcje dla przedszkolaka

Przedszkolakom trzeba z pewnością zapewnić wiele atrakcji – energia wprost je rozpiera, a zwykłe spacery czy siedzenie nad wodą mogą szybko spowodować znużenie i wzbudzić chęć do marudzenia. Dlatego dobrym pomysłem okazują się wypady do parków rozrywki, w których maluchy mogą wyszaleć się do woli. To doskonałe połączenie rodzinnej zabawy integracyjnej, wszechstronnego rozwoju oraz ćwiczeń fizycznych. Sporo lunaparków znajdziemy w Polsce, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Paryża czy Danii, a po drodze „zahaczyć” o jeden z największych parków rozrywki w Europie. Taka wyprawa nie musi być droga, możemy np. wcześniej zakupić bilety lotnicze na First Class i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zabawa i nauka

Ze starszym dzieckiem warto zaplanować wyprawy, które wniosą wiele także pod względem edukacyjnym. Wybierzmy się do Wielkiej Brytanii, gdzie obejrzymy najsłynniejsze muzea, czy też zaplanujmy wycieczkę objazdową po Polsce – szlakiem wielkich zamków bądź wybranych postaci historycznych. Dzieciaki uwielbiają dowiadywać się nowych rzeczy, jeśli tylko informacje podane są w odpowiednio przystosowanej do nich formie. Dlatego warto odwiedzać z nimi nowoczesne muzea, wystawy interaktywne, najważniejsze miejsca w Europie. Biura podróży proponują wiele programów skierowanych do młodych odkrywców, pozwalających połączyć przyjemne z pożytecznym – skorzystajmy z nich.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ