Saturday, June 22, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / TOP 5 pomysłów na urozmaicenie wakacji z dziećmi w górach

TOP 5 pomysłów na urozmaicenie wakacji z dziećmi w górach

Wakacje w okolicach zakopanego i Kościeliska? Zobacz, w co się bawić

wakacje w górach z dziećmi

Wakacje w górach z dziećmi? Jasne! / fot. Fotolia

Wakacje w pełni. Jeśli zastanawiasz się, czy pomysł spędzenia wakacji na Podhalu z dzieckiem jest dobry, to podpowiadamy – jasne, że tak! Wspólne wędrówki, świeże powietrze i przepiękne widoki. Chcecie więcej? Zebrałyśmy dla was najciekawsze atrakcje w okolicach Zakopanego i Kościeliska

 

Plaża Gubałówka

Idealne miejsce na zasłużony wypoczynek po dniu spędzonym na nogach i zdobyciu szczytu. Kąpiele słoneczne na piaszczystej plaży i piękne widoki. Do tego, kursy tańca, warsztaty z robienia korali, a jak pogoda dopisze – beach party pod gołym niebem.

Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce

Zostajemy jeszcze na szczycie Gubałówki. Zjeżdżalnia grawitacyjna to świetna zabawa dla dużych i małych!
Serpetynową trasę na zjeżdżalni grawitacyjnej można pokonać na wózkach rozwijających prędkość do 23 km/h! Uwaga, zjeżdżalnia jest nieczynna w deszczowe dni.

Chochołowskie Termy


W gorących źródłach na świeżym powietrzu dzieci się wyszaleją, a starsi odpoczną. Zadbają o to oddane animatorki. W wakacje zabawy i gry dla najmłodszych pod okiem profesjonalistów odbywają się codziennie od 12.00 do 17.00. Są też warsztaty dla najmłodszych z udzielania pierwszej pomocy, Strefa Dziecka Małego i Dużego oraz pokój zabaw.

Tatrzański Zomecek

Po dniu spędzonych na harcach, bezdyskusyjnie warto się solidnie posilić. Jeśli wasze maluchy grymaszą na widok kwaśnicy, a zależy wam, żeby próbowały regionalnych potraw, to zachęcamy do spróbowania… góralskiej pizzy! Składniki potrawy pochodzą z lokalnych produktów regionalnych. Jest oscypek, bundz, bryndza, baranina, a nawet pstrąg! Pizza wypiekana jest w piecu opalanym drewnem.

Zjazdy tyrolką i parki linowe

Jeśli wasi rozbójnicy wciąż mają mało, to koniecznie zabierzcie się do parków linowych. Do wyboru macie aż trzy miejsca – Adventure-Park Przygody na Gubałówce, Park Linowy Złota Grań i Park Linowy Chochołów. Rodzice doceniają te miejsca za bezpieczeństwo, a dzieci za możliwość nieskrępowanej zabawy!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • watchi 2 sierpnia, 2018

    Zakopane podoba mi sie pod tym względem, ze nawet jak pogoda jest średnia, a jednak takie dni zdarzają się w górach, to mozńa zaplanować sobie wyjazd w ciekawy sposób. Wybrać się do aquaparku, zjeść w jakiejś fajnej knajpce, czy pozwiedzać jakies muzeum. Zwykle latem brzydka pogoda nie trwa długo, ale nawet jeden dzień nic nie robienia jest dla dziecka trudny 😉

    Jeśli chodzi o noclegi to jestem zdania, że najwygodniej jest sobie zarezerwować własne mieszkanie: https://www.sunandsnow.pl/apartamenty-wgorach-zakopaneapartamenty-1249 Szczególnie, jak jedzie się na wakacje z maluchem. Własna kuchnia jest nieoceniona.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ