Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem

Które z popularnych wakacyjnych kierunków sprawdzą się najlepiej w takiej sytuacji?

Zorganizowanie rodzinnych wakacji to zawsze spore wyzwanie – musimy znaleźć miejsce zapewniające naszym pociechom bezpieczeństwo, a jednocześnie moc atrakcji. / fot. fotolia

Zorganizowanie rodzinnych wakacji to zawsze spore wyzwanie – musimy znaleźć miejsce zapewniające naszym pociechom bezpieczeństwo, a jednocześnie moc atrakcji. Które z popularnych wakacyjnych kierunków sprawdzą się najlepiej w takiej sytuacji?

Zorganizowanie rodzinnych wakacji to zawsze spore wyzwanie – musimy znaleźć miejsce zapewniające naszym pociechom bezpieczeństwo, a jednocześnie moc atrakcji. / fot. fotolia

Zorganizowanie rodzinnych wakacji to zawsze spore wyzwanie – musimy znaleźć miejsce zapewniające naszym pociechom bezpieczeństwo, a jednocześnie moc atrakcji. / fot. fotolia

Turcja przyjazna dzieciom

W tym roku szczególnym powodzeniem wśród polskich turystów cieszą się wakacyjne wyjazdy do Turcji. Nie bez powodu – ten piękny kraj łączy w sobie ciekawiącą nas egzotykę z europejskimi standardami. Jednak rodziny z dziećmi szczególnie go sobie upodobały ze względu na ogromnie przyjazny stosunek miejscowych do maluchów. Tureckie hotele posiadają często wszelkie niezbędne udogodnienia w postaci zarówno wyposażenia pokojów (łóżeczka, podstawki, wanienka), jak też np. wysokich krzesełek do karmienia w jadalni. W obiektach hotelowych nie brakuje licznych atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych, jak np. małe place zabaw, aquaparki, brodziki czy ciekawe animacje.

Wielkie greckie wakacje

Kolejnym krajem idealnym na rodzinne wakacje jest Grecja. Gościnność Greków znana jest na całym świecie, a rodziny z maluchami wszędzie liczyć będą mogły na uzyskanie pomocy i ogromną życzliwość. Nie bez znaczenia jest także przyjemna pogoda – słoneczna i ciepła, jednak bez uciążliwych czasem upałów charakterystycznych np. dla krajów afrykańskich. Wyspy greckie różnią się nieco między sobą i każda z nich ma odrobinę odmienny charakter, dzięki czemu możemy wybrać najlepszą dla nas opcję. W Grecji na dzieci czekają nie tylko czyste, bezpieczne plaże, lecz także liczne aquaparki oraz możliwość uprawiania sportów wodnych (a także nauczenia się ich od podstaw). Kolejnym plusem jest niewygórowana cena oraz szeroki wybór propozycji – możemy np. wyjechać na wakacje z dzieckiem dzięki ofercie Rainbow Tours lub innego biura podróży posiadającego specjalną ofertę da rodzin.

A może Wyspy Kanaryjskie?

Co roku wiele rodzin decyduje się na wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Ogromnym plusem jest tu pogoda, określana mianem „wiecznej wiosny” – doskonała zwłaszcza dla małych dzieci, którym trudno jest czasem znieść upały. Kanary oferują nam bardzo wiele – zaczynając od rozległych, pięknych plaż, poprzez bujną, egzotyczną roślinność, aż do możliwości uprawiania sportów wodnych. Maluchy na pewno będą zachwycone takimi atrakcjami, jak np. pływanie katamaranem lub zabawa z delfinami. Na wielu wyspach czekają na nas niezwykłe parki narodowe (np. Fuerteventura i Teneryfa), z kolei na Lanzarote zachwyca prawdziwie baśniowy krajobraz – wulkaniczne stożki, piasek w różnych barwach, ciekawe formy skalne. Każda rodzina znajdzie coś dla siebie!

Planując rodzinne wakacje, musimy pamiętać, że o ile najmłodsze dzieci zadowolą się dostępem do wody i piasku, to starszakom plażowanie może się w końcu znudzić. Dlatego szukajmy miejsc zapewniających wiele możliwości aktywnego spędzania czasu.

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • Klara28 16 czerwca, 2015

  Najczęściej spędzam wakacje z dziećmi i z doświadczenia wiem, że świetnie się bawią nad morzem. W związku z tym co dwa lata wyjeżdżamy nad morze do Dębek i nawet jak pogoda nie dopisuje i tak nam to nie przeszkadza.
  http://www.mojeurlopy.pl/noclegi/debki

 • karol 28 marca, 2017

  Jak Karkonosze to polecam sprawdzić atrakcje jakie czekają na turystów na stronie:
  http://www.karpacz.net/noclegi/
  Dodatkowo można tam znaleźć nocleg w karkonoskich miejscowościach.

 • maciej5 28 marca, 2017

  Ja polecam Karpacz w Karkonoszach, wolę aktywny wypoczynek w górach np. wejście na Śnieżkę. noclegów szukałem tutaj http://www.karpacz.net/noclegi/

 • Homepage 6 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: miastokobiet.pl/wakacje-z-dzieckiem-ktore-kraje-wybrac/ […]

 • 카지노 14 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/wakacje-z-dzieckiem-ktore-kraje-wybrac/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ