Sunday, June 23, 2024
Home / Miasto Podróży  / Wakacje w Meksyku – doskonały pomysł na jesienny urlop!

Wakacje w Meksyku – doskonały pomysł na jesienny urlop!

Lato się skończyło, a Ty nie wypoczęłaś?

meksyk

Pomysł na jesień? / fot. stock.adobe.com autor: jkraft5

Z jednej strony rozdmuchane opowieści o narkotykowych gangach, a z drugiej rajskie plaże, bogactwo przyrody, tętniące życiem miasta i fascynujące ślady historii Indian. Owiany złą sławą Meksyk to w rzeczywistości świetne miejsce na wakacje, wypoczynek i relaks połączony ze zwiedzeniem

 

Czy wakacje w Meksyku są bezpieczne?

To jedno z najczęściej zdawanych pytań w kontekście wyjazdu do Meksyku. Kraj ten nie ma dobrej sławy ze względu na działające tam zorganizowane grupy przestępcze, o których regularnie donoszą media i których obraz został utrwalony w hollywoodzkich filmach i serialach. Czy problem ten jednak dotyczy turystów?

 

Meksyk to kraj zróżnicowany. Są w nim rejony mniej bezpieczne, do których jednak rzadko docierają turyści. Natomiast w rejonach wypoczynkowych w Meksyku, kurortach, czy przy atrakcjach turystycznych, gościom nic nie grozi.

 

W odpowiedzi na pytanie „czy Meksyk jest bezpieczny” warto sięgnąć po oficjalne informacje. Według polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych szczególnie uważać należy na północy kraju. Jednak kurorty są bezpieczne. MSZ wskazuje, że południowy wschód Meksyku – w tym bardzo popularne wśród turystów Półwysep Jukatan i Rivera Maya – jest najbezpieczniejszą częścią kraju. W rejonach turystycznych goście mogą być co najwyżej narażeni na kradzież kieszonkową.

Meksyk – kiedy jechać?             

Wakacje w Meksyku, przynajmniej jeżeli chodzi o południe kraju, najlepiej spędzać w okresie od października do marca. Wówczas trwa tam pora sucha, co oznacza, że opady są znacznie mniejsze, a temperatura wynosi nawet około 30 stopni. To tam – głównie na Półwyspie Jukatan – mieszczą się kurorty oferujące wakacje all inclusive w Meksyku.

 

W okresie zimowym nie warto jednak wybierać się na wycieczki do Meksyku Północnego, gdzie występują treny pustynne, a temperatura spada nawet do zera.

 

Planując wczasy w Meksyku w miesiącach letnich należy być przygotowanym na jeszcze wyższe temperatury, ale też na dużo większe opady. Bowiem wtedy w kraju panuje pora deszczowa. Na pustynnej północy latem temperatura może przekraczać nawet 40 stopni.

Ile kosztują wakacje w Meksyku?

Rozważając wakacje w Meksyku w 2019 r. należy wziąć pod uwagę zarówno miejsce, jak i długość pobytu. Większość ofert biur podróży skupia się na kurortach położonych na Półwyspie Jukatan w Meksyku. A tam ceny wakacji są różne – wynoszą od ok. 5 tys. zł za osobę w przypadku krótszego pobytu, do nawet 12 tys. za osobę przy pobycie wynoszącym prawie dwa tygodnie.

 

Cena takich wakacji w Meksyku obejmuje przelot, zakwaterowanie w luksusowych hotelach oraz pakiet żywieniowy all inclusive. Dostępne są także wycieczki objazdowe, podczas których zwiedza się m.in. Mexico City oraz ruiny indiańskich świątyń.

Meksyk – co warto zobaczyć?

Co warto wiedzieć wybierając się na wakacje w Meksyku? Najbardziej turystyczny region znajduje się w południowo-wschodniej części kraju i skupia się na Półwyspie Jukatan. Gości przyciągają piękne piaszczyste plaże, tropikalna roślinność i lazurowa woda oceany. To jednak nie wszystko, co półwysep ma do zaoferowania. Na Jukatanie mieści się jeden z nowych siedmiu cudów świata, miasto Majów Chichén Itzá, oraz dobrze zachowany kompleks świątyń w Tulum i miasto Uxmal z wzniesioną przez Majów tzw. Wieżą Czarownika.

 

Dla miłośników miejskich rozrywek miasto Cancun podczas wakacji w Meksyku to przystanek obowiązkowy. Robi wrażenie rozmachem hoteli, dokładnie zaplanowanym układem ulic, nocnymi atrakcjami oraz plażą z wyjątkowo gładkim piaskiem.

 

Gdzie jeszcze jechać na wakacje w Meksyku? Plażowiczów przyciągną rozległe piaszczyste plaże Playa del Carmen. Warto zobaczyć także zjawiskową jaskinię wapienną Cenote z bajeczną roślinnością i nieskazitelną wodą oraz wodospad Hierve el Agua, którego formacje skalne wyglądają jak nie z tej planety.

 

Wakacje w Meksyku dają gwarancję świetnej pogody i pięknych plaż. A kiedy już leżenie nad oceanem się znudzi, może ruszyć zwiedzać liczne atrakcje Meksyku – od pradawnych świątyń Majów, po gwarne miasta z bogatym nocnym życiem.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • stilomalbork 25 listopada, 2019

    Moja koleżanka właśnie wróciła i również poleca!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ