Thursday, July 18, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / Wakacje w Maroku – dla miłośniczek dobrej kuchni

Wakacje w Maroku – dla miłośniczek dobrej kuchni

Jeśli interesujesz się sztuką kulinarną i uwielbiasz poznawać nowe smaki oraz zapachy, wakacyjna wyprawa do Maroka okaże się strzałem w dziesiątkę. To nie tylko świetny sposób na relaks w przepięknym, egzotycznym otoczeniu, ale także szansa

Wakacje w Maroku – dla miłośniczek dobrej kuchni

Wakacje w Maroku – dla miłośniczek dobrej kuchni / fot. fotolia

Jeśli interesujesz się sztuką kulinarną i uwielbiasz poznawać nowe smaki oraz zapachy, wakacyjna wyprawa do Maroka okaże się strzałem w dziesiątkę. To nie tylko świetny sposób na relaks w przepięknym, egzotycznym otoczeniu, ale także szansa na zdobycie wielu kulinarnych umiejętności.

Wakacje w Maroku – dla miłośniczek dobrej kuchni

Wakacje w Maroku – dla miłośniczek dobrej kuchni / fot. fotolia

Maroko – dlaczego warto?

Komu spodoba się w Maroku? Z jednej strony miłośnikom słonecznej pogody i beztroskiego plażowania, z drugiej – miłośnikom aktywnego spędzania czasu. Na pierwszych czekają piękne, szerokie plaże, nie tak zatłoczone jak te w Egipcie czy innych bardziej popularnych turystycznych miejscach. Maroko, pomimo stałego wzrostu ilości turystów, wciąż jest w stanie zapewnić nam spokojny wypoczynek z dala od tłumów. Do najbardziej docenianych miejsc wypoczynkowych należy z pewnością Agadir. Ci z nas, którzy nie wiedzą co to znaczy wakacyjne lenistwo, mogą wybrać się na wyprawę w niezapomniane góry Atlas lub zwiedzać liczne orientalne miasta, kuszące nas tajemniczymi zabytkami oraz jedynymi w swoim rodzaju pełnymi barw i zapachów targowiskami. Warto podkreślić, że Maroko jest miejscem bezpiecznym oraz bardzo przyjaznym turystom.

Kraj wielu kultur

Uwarunkowania geograficzne oraz historyczne sprawiły, że w Maroku przez lata przeplatały się ze sobą kultury różnych krajów, tworząc niepowtarzalną mieszankę. Jej świetnym odzwierciedleniem jest marokańska kuchnia, uważana za jedną z najlepszych na całym świecie. Jej znakiem rozpoznawczym jest np. tajine – rodzaj mięsnego lub rybnego gulaszu, przyrządzanego w specjalnym naczyniu razem z mnóstwem aromatycznych przypraw oraz dodatków. Do najpopularniejszych dań należą też gęste zupy z warzywami, kuskus, pieczone jagnię jedzone ze specjalnym tradycyjnym chlebkiem. Na deser podaje się świeże owoce oraz tak zwane „rożki gazeli”, czyli nadziewane migdałami oraz miodem maleńkie rogaliki. Najbardziej znaną tradycją jest jednak picie herbaty – obowiązkowo miętowej, z dodatkiem sporej ilości cukru.

Jak znaleźć wycieczkę do Maroka?

Choć wycieczek do Maroka nie ma jeszcze tak dużo jak do Egiptu czy Tunezji, to bez trudu znajdziemy wiele ciekawych ofert. Możemy na własną rękę poszukać biletów lotniczych, na przykład na stronie wyszukiwarki lotów TravelOVO.pl. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę do Maroka zorganizowaną przez biuro podróży, zastanówmy się najpierw dokładnie, czego oczekujemy. Określmy nie tylko termin wizyty, lecz również preferowany rejon oraz rodzaj aktywności, który jest dla nas najbardziej atrakcyjny. Jeżeli chcemy intensywnie zwiedzać, być może bardziej korzystnym rozwiązaniem okaże się wycieczka objazdowa? Czasami możemy znaleźć również niezwykle interesujące propozycje warsztatów kulinarnych – dla każdego miłośnika gotowania takie zajęcia prowadzone w Maroku to nie lada gratka!

Maroko to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak każdy, kto kocha gotować i próbować nowych, egzotycznych potraw, po prostu musi tam pojechać – choć raz w życiu!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ