Sunday, March 3, 2024
Home / Kultura  / Słońce łap w Bułgarii

Słońce łap w Bułgarii

Piaszczyste plaże, zachwycające góry i dużo słońca – to tylko kilka powodów, by tegoroczny urlop zaplanować właśnie w tym zakątku świata.

Bułgaria jest jednym z najtańszych kierunków turystycznych w Europie. Piaszczyste plaże, zachwycające góry i dużo słońca – to tylko kilka powodów, by tegoroczny urlop zaplanować właśnie w tym zakątku świata.

Panoramic view of Golden Sands beach in Bulgaria.

Myśląc o wypoczynku w Bułgarii, warto odpowiednio wcześniej zaplanować atrakcje. Jeżeli jednak lubisz spontaniczne wycieczki, to najlepiej, abyś sprawdziła oferty last minute do Bułgarii. / fot. materiał prasowy

Kiedy jest najlepszy czas na wycieczkę do Bułgarii? Okres turystyczny rozpoczyna się już w połowie kwietnia, ale najwięcej turystów można spotkać w okresie od czerwca do września. Właśnie wtedy temperatura powietrza na wybrzeżu oscyluje wokół 25oC. To doskonały moment na wakacje, które będą pełne słońca. A przecież to właśnie słoneczne promienie wprowadzają nas w dobry nastrój.

Myśląc o wypoczynku w Bułgarii, warto odpowiednio wcześniej zaplanować atrakcje. Jeżeli jednak lubisz spontaniczne wycieczki, to najlepiej, abyś sprawdziła oferty last minute do Bułgarii. Niższe ceny takich wycieczek pozwalają zaoszczędzić na przelocie i tym samym więcej można wydać na miejscu.

Gdy wybierasz wybrzeże

Decydując się na wczasy na wybrzeżu, możesz wypoczywać nie tylko na plaży. Jeżeli jesteś osobą, która nie przepada za zatłoczonymi kurortami, to jest kilka miejsc, które powinnaś koniecznie zobaczyć. Przykładem jest Kamienny Las, czyli niezwykły rezerwat przyrody, który zaskoczył już nie jednego podróżnika. Kamienne kolumny na wydmie wyglądają niczym z filmu i – co ciekawe – do ich powstania nie przyczyniła się ludzka ręka!

Na wybrzeżu warto też odwiedzić miasto Neseber. To miejsce, w którym łączy się wiele kultur: bizantyjska, turecka czy rosyjska. Przechadzając się wąskimi uliczkami miasta, można poczuć się jak w baśni. To również miejscowość, której nie możesz pominąć, jeżeli chcesz zwiedzić cerkwie. Tych w mieście jest aktualnie 40.

Bułgaria widziana inaczej

Jeszcze kilkanaście lat temu Bułgaria była miejscem odwiedzanym przez turystów, którzy chcieli wypocząć na piaszczystej plaży. Dziś coraz więcej podróżujących chce zobaczyć więcej. I jest to możliwe. Dobrym przykładem może być wycieczka w Góry Błękitne. Wyjątkowa przygoda, bo na turystów spragnionych wrażeń została przygotowana kolejka górska.

Taka wycieczka nie jest dla wszystkich, ale z całą pewnością dla tych, którzy chcą uwolnić się od zatłoczonych plaż i poszukują wyciszenia. Jeżeli chcesz odpocząć wśród natury, to nie ma lepszego miejsca! Co ważne, dojazd do miejsca, z którego rusza kolejka nie jest żadnym problemem, bo połączeń komunikacyjnych jest wiele. A dzień będzie pełen wrażeń.

Celem jest słoneczna plaża

Wyjeżdżasz do Bułgarii, bo jesteś spragniona słońcem? Tam z całą pewnością go nie zabraknie! Do najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów z Polski należą: Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Zarówno w pierwszym, jak i drugim kurorcie zadbano o wiele atrakcji dla tych, którzy zdecydują się na wypoczynek właśnie w Bułgarii.

Jeżeli na wakacje zamierzasz wyjechać z rodziną, to warto wybrać Słoneczny Brzeg. Tam przygotowano wiele atrakcji z myślą o najmłodszych. Poza plażami, rodzinnie możecie spędzać czas w jednym z parków wodnych. A wieczorami warto zwiedzać tętniące życiem miasto.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ