Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Wakacje nad jeziorem Mucharskim – dlaczego warto?

Wakacje nad jeziorem Mucharskim – dlaczego warto?

Malo znane miejsce wypoczynku nad wodą

Jezioro Mucharskie

fot. Pok Rie / Pexels

Jezioro Mucharskie jest położone w bardzo malowniczej okolicy w województwie małopolskim. Na miejscu na turystów czeka wiele wspaniałych atrakcji, dzięki którym nikt nie zazna nudy. Jezioro Mucharskie znajduje się blisko takich miejscowości jak Wadowice, Zembrzyce i Sucha Beskidzka. Czy warto spędzić tam wakacje? Podpowiadamy!

 

Jezioro Mucharskie to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Rejsy statkiem, wypożyczalnia sprzętu wodnego i przestronna plaża to udogodnienia, dzięki którym Twój wypoczynek będzie wyjątkowo udany. Zarezerwowanie komfortowego noclegu nad Jeziorem Mucharskim nie zajmie Ci dużo czasu. Sprawdź, co jeszcze można tam robić!

Jezioro Mucharskie – co warto o nim wiedzieć?

Jezioro Mucharskie to zaporowy zbiornik retencyjny na Skawie, rzece stanowiącej prawy dopływ Wisły. Zbiornik został uruchomiony w 2019 roku i od tego czasu pełni następujące funkcje:

 

• przeciwpowodziową,
• retencyjną,
• hydroenergetyczną,
• rekreacyjną.

 

Dodatkowo na terenie zbiornika można prowadzić hodowlę ryb. Pomimo stosunkowo krótkiego okresu funkcjonowania, Jezioro Mucharskie tętni życiem i co roku przyciąga rzeszę turystów z całego kraju. Zbiornik jest otoczony bujną zielenią i górami, a w okolicy można podziwiać panoramę Beskidu Małego i Beskidu Makowskiego. Znajdująca się nad Jeziorem Mucharskim plaża to miejsce, w którym nie tylko wypoczniesz, ale także zjesz przepyszny posiłek w Beach barze. W pobliżu usytuowany jest również czterogwiazdkowy hotel Młyn Jacka. Obiekt oferuje komfortowe noclegi, usługi dla biznesu oraz dostęp do strefy SPA & Wellness.

Jezioro Mucharskie – polecane atrakcje

Wypoczynek w hotelu nad Jeziorem Mucharskim to świetna opcja zarówno dla singli, jak i dla par czy rodzin z dziećmi. W sezonie turyści mogą skorzystać z doskonale wyposażonej strefy relaksu i sportu. Atrakcje nad Jeziorem Mucharskim pozytywnie Cię zaskoczą. Na miejscu będziesz mógł wypożyczyć rowerek wodny, kajaki i łódkę solarną, a także wygodnie skorzystasz z flyboard lub efoil, czyli lewitującej deski surfingującej nad wodą.

 

Jednak to nie wszystko. Dla miłośników dobrej zabawy organizowane są dyskoteki z DJ-em, rejsy katamaranem, a nawet loty widokowe helikopterem. Nad Jeziorem Mucharskim możesz też wziąć udział klimatycznych ogniskach i ciekawych zabawach dla najmłodszych. Jedną z głównych, lokalnych atrakcji jest rejs statkiem „Róża Wiatrów”, w którego trakcie będziesz podziwiać piękno okolicznej przyrody. W sezonie istnieje możliwość wynajęcia statku na wyłączność dla zorganizowanych grup, a na specjalne życzenie uczestników rejsu statek może podpłynąć również do kamieniołomu.

 

Nad Jeziorem Mucharskim panują wprost idealne warunki do odpoczynku. Okolica jest cicha i zadbana, a lokalna infrastruktura doskonale współgra z naturalnym ukształtowaniem terenu. W tym miejscu mogą komfortowo wypoczywać miłośnicy gór, pieszych wędrówek lub sportów wodnych. Na uwagę zasługują również dobra lokalizacja i wygodny dojazd z niemal każdego zakątka kraju.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ