Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Wakacje last minute – na co zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę?

Wakacje last minute – na co zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę?

Zanim jednak poddasz się wizji błogiego lenistwa z dala od codzienności i w euforii podpiszesz umowę, warto sprawdzić kilka rzeczy.

Sezon urlopowy już za pasem. Jeśli: a) nie miałaś czasu jeszcze niczego zaplanować, b) urlop to dla Ciebie przede wszystkim czas błogiego lenistwa i c) nie chcesz przepłacać, to być może idealnym rozwiązaniem jest dla Ciebie zorganizowana wycieczka typu last minute. Osoby decydujące się na tego typu ofertę kierują się przede wszystkim jej wyjątkowo niską ceną. Zanim jednak poddasz się wizji błogiego lenistwa z dala od codzienności i w euforii podpiszesz umowę, warto sprawdzić kilka rzeczy związanych z przewoźnikiem, na którego usługi się decydujemy, a także z warunkami wyjazdu.

girls sunbathing on the beach

uwaznie sprawdź oferty, aby w pełni cieszyć się wakacjami / fot. fotolia

Niska cena może czasem wynikać z faktu, że istnieją dodatkowe koszta, na które nie zwróciłaś wcześniej uwagi. Dlatego też warto wyjaśnić wszystkie niejasności dotyczące wyżywienia (co dokładnie zawiera pakiet all inclusive?), lokalizacji hotelu (czy aby na pewno jest on tak blisko plaży?) i wysokości ewentualnych dopłat (za pokój z widokiem, wycieczki fakultatywne itp.). Wyszło trochę więcej, niż myślałaś i wygląda na to, że potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Z pomocą wychodzą Ci firmy oferujące pożyczki takie jak zaimo.pl, dzięki którym już w ciągu kwadransa na Twoim koncie pojawi się kwota, której potrzebujesz.

W poprzednich sezonach głośno było o pasażerach upadających touroperatorów, dla których cel podróży okazywał się pułapką. Aby mieć pewność, że tego typu feralny scenariusz nie powtórzy się w naszym przypadku, warto dowiedzieć się jak najwięcej o biurze oraz – szczególnie w wypadku mniejszych firm, które debiutują na rynku turystycznym – sprawdzić, czy firma figuruje w centralnej ewidencji organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Ponadto warto również poszukać opinii internautów na temat usługodawcy – nieocenione mogą okazać się wpisy na różnego rodzaju forach internetowych.

Kolejnym istotnym elementem jest sprawdzenie wszystkich kwestii związanych z ubezpieczeniem: co dokładnie obejmuje i czy np. pokrywa koszty powstałe w wyniku ewentualnego podwyższenia ceny wycieczki, a także jakie koszty poniesiemy w razie ewentualnej rezygnacji z usługi.

Jeśli nic nie wzbudza Twoich wątpliwości, to Twoim jedynym zmartwieniem będzie teraz upewnić się, czy zeszłoroczne bikini wciąż leży na Tobie jak ulał i czy pomieścisz w walizce wszystkie pary butów, które planujesz ze sobą zabrać. Już teraz życzymy wszystkim udanego urlopu!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ