Monday, April 22, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / W rytmie miłości

W rytmie miłości

Piosenki o miłości tworzą niepowtarzalną atmosferę i często wyrażają to, czego sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Szukasz miłosnej play listy? Oto nasze podpowiedzi

Piosenki o miłości tworzą niepowtarzalną atmosferę i często wyrażają to, czego sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Szukasz miłosnej play listy? Oto nasze podpowiedzi

para-rotator

Kocham Cię, a kochanie moje to oczy twoje we mnie wpatrzone. I nagle dzwony dzwonią i ciało mi płonie. Kocham Cię. Tak Kora śpiewa o miłości – czule i delikatnie, łącząc pieszczotę z namiętnością. Równie subtelny klimat tworzy Michael Buble, wyznając w utworze “Everything”, że kobieta jest dla niego tajemnicą, każdym wersem, każdym słowem. To idealny kawałek do słuchania przy romantycznej kolacji. Natomiast Kamil Bednarek, śpiewając: Chodź ucieknijmy stąd, nie patrząc czy ma to jakikolwiek sens sprawia, że mamy ochotę chwycić ukochanego za rękę i wylogować się na chwilę z życia. Bardzo intymnie o pożądaniu mówi Eric Carmen w “Hungry eyes” – piosence ze ścieżki dźwiękowej filmu “Dirty Dancing” (z pewnością duże znaczenie miała tu rola nieprzyzwoicie przystojnego Patricka Swayze, który nie dość, że dobrze tańczył, to jeszcze bosko wyglądał bez koszulki).

Tekstem pełnym metafor i niedopowiedzeń Pidżama Porno opisuje piękną historię kobiety, która obawiała się zaangażowania (Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości). O uczuciu, które będzie trwało wiecznie brawurowo śpiewała Whitney Houston w “I will always love you” – piosence okrzykniętej jednym z singli wszech czasów, a George Michael cudownym szeptem przemawia do nas w “Careless Whisper”. I chociaż śpiewa o nieszczęśliwym zakochaniu, to trudno nie nazwać tej piosenki romantyczną.

Miłość aż po grób nie musi istnieć tylko w bajkach. Udowadnia to Artur Rojek, śpiewając: Jeśli muszę i wybrać będę mógł jak odejść, to przecież dobrze, dobrze o tym wiem, chciałbym umrzeć przy tobie w piosence “Chciałbym umrzeć z miłości”. Ale uczucie nie zawsze jest wieczne, tak jak w piosence Hanny Banaszak “Samba przed rozstaniem”, gdzie artystka chce zatrzymać przy sobie mężczyznę, który odchodzi. Takie emocje bardzo trudno wyrazić słowami, ale dla Janusza Kofty – doskonałego polskiego poety – nie ma uczuć, których nie da się opisać.

Te utwory nadają się nie tylko na randkę – wszystkie mówią o miłości, więc świetnie sprawdzą się jako życzenia walentynkowe. Zamiast szukać w Internecie lub siedzieć godzinami i ubierać uczucia w słowa, można pomóc sobie piosenką. Albo nawet ją zaśpiewać.

Paulina Padzik

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ