Saturday, April 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / W poszukiwaniu gwiazd

W poszukiwaniu gwiazd

Kulisy powstawania jednego z najpopularniejszych muzycznych show.

the voice śpiew casting

Kulisy The Voice / fot. Karolina Kastelink

3, 2, 1… cisza na planie. Na scenie kolejny uczestnik siódmej edycji programu „The Voice of Poland”. W fotelach trenerów Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, duet Tomson i Baron oraz po raz pierwszy w tej roli – Natalia Kukulska. Na widowni studia nagraniowego ATM w Warszawie żwawo reagująca publiczność. Właśnie ruszyły „przesłuchania w ciemno”

the voice śpiew casting

Kulisy The Voice / fot. Karolina Kastelink

Polska adaptacja formatu „The Voice” cieszy się sporą popularnością. Nic więc dziwnego, że program powraca na antenę telewizyjnej Dwójki już po raz siódmy. Przez ostatnie lata w fotelach jurorów zasiadali: Edyta Górniak, Patrycja Markowska, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Kayah, Marek Piekarczyk i Adam Darski. Trenerzy niejednokrotnie pomagali uzdolnionym wokalistom wznieść się na wyżyny muzycznych możliwości. W stacjach radiowych grane są dziś piosenki nie tylko zwycięzców kolejnych edycji programu, ale także uczestników, takich jak: Rafał Brzozowski, Natalia Nykiel czy Sarsa.

Prawdziwą gwiazdę znaleźć jest jednak trudno. Na wstępne castingi zgłaszają się tysiące głosów. W związku z tym na „przesłuchaniach w ciemno” poprzeczka zawieszona jest już bardzo wysoko. Uczestnicy starają się jak mogą, aby w półtorej minuty zauroczyć swoim głosem chociaż jednego trenera. Czasami zdarza się, że odwracają się wszystkie cztery fotele. Wyjątkowe talenty doprowadzają do tego, że jurorzy wręcz licytują się o uczestnika. Bywa jednak tak, że nie odwraca się nikt. Uczestnik schodzi ze sceny oklaskiwany przez publiczność zgromadzoną w studiu. Trenerzy tłumaczą, że było poprawnie, ale brakowało „tego czegoś”.

Po „przesłuchaniach w ciemno”, gdy wszyscy jurorzy skompletują już swoje drużyny, nastąpi etap bitew. W występach na żywo pokażą się najlepsi z najlepszych. Kto tym razem sięgnie po zwycięstwo i tytuł najlepszego głosu w Polsce? Czy po raz kolejny zwycięży podopieczny Marii Sadowskiej, która podobno ma patent na wygrywanie? A może wreszcie triumfować będzie duet z Afromental?

Siódma edycja „The Voice of Poland” w telewizyjnej Dwójce od 3 września.

Karolina Kastelik

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ