Thursday, June 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / W nowym sezonie „The Crown” księżną Dianę zagra aktorka polskiego pochodzenia! Podobne?

W nowym sezonie „The Crown” księżną Dianę zagra aktorka polskiego pochodzenia! Podobne?

Nazwisko brzmi swojsko?

Elizabeth Debicki jako księżna Diana w latach 90.

Elizabeth Debicki jako księżna Diana w latach 90. / fot. materiały prasowe Netfliksa

Nowy, 5. sezon „The Crown” budzi wiele emocji. Również za sprawą obsady. Produkcja serialu właśnie ujawniła, kto zastąpi aktorów, grających główne role w poprzedniej serii. W roli księżnej Diany zobaczymy aktorkę polskiego pochodzenia – Elizabeth Debicki. W postać księcia Karola wcieli się aktor znany m.in. z serialu „The Affair”

 

Przeczytaj koniecznie:
Dagmara Dominczyk: Polka, która zachwyciła w jednym z najlepszych seriali ostatnich lat. Gdzie zagra teraz?

Obsada 5. sezonu „The Crown”

Obsada zmienia się co dwa sezony, by uwiarygodnić upływający czas. Fani „The Crown” z wypiekami na twarzy czekali chwilę ujawnienia nazwisk. Produkcja popularnego serialu o losach Rodziny Królewskiej właśnie pokazała zdjęcia z planu. W piątym sezonie zobaczymy zupełnie nowych aktorów. Czy widzom spodoba się wybór?

Tragiczne małżeństwo w nowym sezonie serialu Netfliksa zagrają Elizabeth Debicki i Dominic West, którzy zastąpią znakomicie przyjętych: Emmę Loius Corrin i Josha O’Connora. Zdjęcia z planu, przedstawiające aktorów w pełnej charakteryzacji, pozwoliły fanom ocenić podobieństwo do wcielających się w nich bohaterów. I chociaż wybór aktorki grającej „królowej ludzkich serc” zachwycił fanów serialu, odtwórca roli Karola wzbudził… konsternację. Część z nich dosadnie stwierdziła, że Domic West, znany z rozbieranych scen w „The Affair” w niczym nie przypomina prawdziwego następcy brytyjskiego tronu.

Balmoral, Szkocja, Diana i Karol / fot. Anwar Hussein

Zobacz także: Księżna Diana: bulimia, depresja, ślub, rozwód i śmierć 

Książę Karol chciałby być tak seksowny jak Dominic West

Elizabeth wygląda identycznie jak Lady Di

Diana to dobry wybór, ale Karol…

O! To Diana lat 90!

Kim jest Elizabeth Debicki?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Elizabeth Debicki (@elizabethdebickinators)

 

W 30-letnią księżną Dianę wcieli się Elizabeth Debicki, która wygrała casting na Lady Di. Podobieństwo jest wprost uderzające. To samo nieobecne spojrzenie, figura, arystokratyczny sposób poruszania się. Australijska aktorka polskiego pochodzenia ma na swoim koncie liczne role filmowe, telewizyjne i teatralne, jednak próżno szukać w kronikach towarzyskich jako bohaterki skandali. Największą popularność przyniósł jej występ w „Wielkim Gatsbym”. Elizabeth Debicki ma polskie korzenie. Jej ojciec to pochodzący z Polski tancerz, matka jest Australijką irlandzkiego pochodzenia. Elizabeth miała siedem lat, kiedy Diana uległa śmiertelnemu wypadkowi w Paryżu – w mieście, w którym urodziła się aktorka i gdzie jej rodzice zawodowo tańczyli w balecie.

Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny wciąż żyją w sercach wielu ludzi. To wielki przywilej i zaszczyt dołączyć do tej mistrzowskiej produkcji, która wciągnęła mnie od pierwszego odcinka

– miała skomentować Elizabeth niedługo po ujawnieniu jej udziału w produkcji.

Czy Brytyjczykom też spodoba się wybór australijskiej aktorki do roli Diany Spancer?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Crown (@thecrownnetflix)

 

Sprawdź koniecznie: Kobiety na pierwszym planie! Najlepsze seriale 2020 roku

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ