Saturday, April 13, 2024
Home / Kuchnia  / W lodówce zbiera się woda?

W lodówce zbiera się woda?

Do It Yourself

w lodówce

Najlepsza lodówka może ulec awarii / fot. Fotolia

Wielu z nas spotkało się z problemem wody, zbierającej się  w lodówce. Niezależnie, czy to urządzenie z nofrost czy bez. Codziennie korzystamy z tego sprzętu, więc problem powinniśmy jak najszybciej rozwiązać. Czy jest się czym martwić? Podpowiadamy, dlaczego w lodówce zbiera się woda

 

Woda na półkach

Najczęstszą przyczyną jest niedrożny odpływ lub rurka odpływowa, których zadaniem jest odprowadzanie wody na zewnątrz lodówki. Odpływ może się zapchać przy automatycznym odszranianiu. Rurka odpływowa może zostać zatkana przez brud oraz zalegające resztki żywności. Rozwiązaniem tego problemu jest udrożnienie wymienionych części ‒ można do tego wykorzystać wykałaczkę, pęsetę, albo jeżeli zatkana jest cała rurka – cienki drucik. Trzeba tylko uważać, by nie zapchać ujścia wody jeszcze bardziej. Możliwe, że konieczna okaże się wymiana całej rurki, ale na szczęście nie jest to skomplikowana operacja.

Co zrobić, gdy w lodówce zbiera się woda?

Uszkodzenie mechanizmu chłodzącego powoduje nierównomierne rozłożenie temperatury w lodówce, przez co następuje skraplanie się pary wodnej wewnątrz komory. Z naprawą tej usterki nie poradzimy sobie samodzielnie, lepiej wezwać profesjonalną pomoc. Aby lodówka działała prawidłowo, musi mieć wystarczającą ilość chłodziwa. Jeżeli w obrębie układu chłodzącego jest nieszczelność, płyn wycieka i w efekcie jest go za mało, należy wezwać serwisanta, który uszczelni układ chłodzący.

Czy w lodówce zbiera się woda i lód?

Pojawienie się jednocześnie lodu i wody w lodówce może sugerować problemy z wentylatorem i/ lub uszczelką w drzwiach. Nieszczelna uszczelka sprawia, że drzwi lodówki nie zamykają się poprawnie. Ciepłe powietrze dostaje się do środka urządzenia, a na wewnętrznych ściankach lodówki pojawiają się krople wody. Rozwiązaniem jest wymiana uszczelki w drzwiach na nową.

 

W lodówce zbiera się woda z wielu powodów. Do głównych z nich należą:

 

• zatkany odpływ
• problemy z temperaturą (awaria termostatu)
• nieszczelność w uszczelce drzwi
• uszkodzony wentylator
• awaria sprężarki

 

Jeżeli przydarzyła się usterka tego typu w twojej lodówce, teraz już wiesz, co mogło się zepsuć.

Wszystkie te części do lodówki możesz dostać na north.pl. W sklepie znajdziesz oryginały oraz zamienniki najwyższej jakości. Fachowe doradztwo konsultantów pomoże przy wyborze właściwego produktu. Sprawdzą dopasowanie, zamówią potrzebną część i następnego dnia paczka czeka do odbioru. Na własną rękę można pozbyć się awarii w zaciszu domowym.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ