Sunday, April 21, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / W Krakowie ruszają spotkania CSR!

W Krakowie ruszają spotkania CSR!

Eksperci inauguracyjnego spotkania odpowiedzą na pytanie, czy biznes i trzeci sektor potrafią współpracować na partnerskich zasadach.

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

20 stycznia w siedzibie AGH odbędzie się inauguracyjne spotkanie z cyklu CSR KRK, poświęcone zagadnieniom społecznej odpowiedzialności biznesu. Będzie to okazja do rozmowy i dyskusji ze specjalistami zajmującymi się CSR w Małopolsce, a także integracji wokół tej tematyki. Eksperci inauguracyjnego spotkania odpowiedzą na pytanie, czy biznes i trzeci sektor potrafią współpracować na partnerskich zasadach.

W Małopolsce jest wiele firm i organizacji, dla których pojęcie CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) nie jest obce. Wręcz przeciwnie – mogą się pochwalić wieloma osiągnięciami na tym polu. Brakuje jednak w tym regionie okazji do spotkań i wymiany doświadczeń, które zintegrowałyby specjalistów z tej dziedziny.

Dlatego od stycznia 2015 roku rusza cykl spotkań CSR KRK, organizowany przez Stowarzyszenie Wzmacniacz.org we współpracy z Wydziałem Humanistycznym krakowskiej uczelni AGH . Spotkania dedykowane są wszystkim osobom zajmującym się lub zainteresowanym tematyką CSR: specjalistom ze świata biznesu, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz instytucji, studentom itp. Podczas kolejnych spotkań, które odbywać się będą co miesiąc, poruszane będą różnorodne zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ich gośćmi będą eksperci z firm oraz organizacji pozarządowych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą.

Biznes i trzeci sektor – partnerzy czy dwa różne światy?
Inauguracyjne spotkanie z cyklu CSR KRK odbędzie się 20 stycznia o godzinie 18.00 w siedzibie AGH. Tematem spotkania będzie współpraca biznesu z sektorem pozarządowym na przykładzie projektu Poland Business Run. Zaproszeni eksperci to Kinga Misiarz, CSR Manager z firmy Luxoft oraz Wojciech Starowicz reprezentujący Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Czy biznes i trzeci sektor potrafią współpracować na partnerskich zasadach?
Jakie ryzyko i szanse niesie ze sobą współpraca międzysektorowa?
Czy za współpracą stoi tylko PR i marketing czy jednak realizacja ważnych celów?

Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszenie goście, a także… sami uczestnicy. Spotkania CSR KRK łączyć będą formułę prelekcji zaproszonych ekspertów z warsztatem dyskusyjnym dla wszystkich uczestników, który pozwoli na wymianę doświadczeń oraz integrację.

Wstęp na spotkania CSR KRK jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się poprzez portal Evenea. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.facebook.com/CSRKRK.

CSR KRK
Spotkanie inauguracyjne „Przychodzi biznes do NGO”
Goście: Kinga Misiarz (Luxoft) i Wojciech Starowicz (Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty)

20 stycznia (wtorek), godz. 18.00
Kraków, AGH, ul. Gramatyka 8a

Wstęp wolny! Rejestracja na: csrkrk1.evenea.pl

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wzmacniania Organizacji Wzmacniacz.org oraz Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej

Stowarzyszenie Wzmacniania Organizacji Wzmacniacz.org to młoda organizacja założona w 2014 roku w Krakowie przez grupę osób-praktyków, działających na co dzień w organizacjach pozarządowych, instytucjach publicznych oraz biznesie. Misją stowarzyszenia jest wspieranie organizacji pozarządowych oraz różnego rodzaju instytucji w lepszym zarządzaniu, sprawnej realizacji działań, komunikacji z wykorzystaniem nowych technologii oraz współpracy z biznesem. Od września 2014 roku Wzmacniacz organizuje comiesięczne spotkania TechKlub w Krakowie, dedykowane wykorzystaniu nowych technologii w trzecim sektorze.

www.wzmacniacz.org

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 바카라사이트 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/w-krakowie-ruszaja-spotkania-csr/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ