Thursday, February 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / W Krakowie powstaje międzynarodowa produkcja True Crimes!

W Krakowie powstaje międzynarodowa produkcja True Crimes!

W Krakowie trwają zdjęcia do międzynarodowej produkcji „True Crimes”. W główną rolę wcieli się hollywoodzki gwiazdor, laureat dwóch Złotych Globów - Jim Carrey.

W Krakowie trwają zdjęcia do międzynarodowej produkcji „True Crimes”. W główną rolę wcieli się hollywoodzki gwiazdor, laureat dwóch Złotych Globów – Jim Carrey. Za reżyserię odpowiada Grek Alexandros Avranas, którego ostatni film Miss Violence otrzymał Srebrnego Lwa na MFF w Wenecji. W międzynarodowej obsadzie, oprócz Carrey’a, znaleźli się m.in.: Charlotte Gainsbourg, znana z filmów Larsa von Triera (Nimfomanka), Marton Csokas (Władca Pierścieni: Powrót króla, Niesamowity Spider-Man 2) oraz znakomici polscy aktorzy: Agata Kulesza i Robert Więckiewicz. Autorem zdjęć będzie polski operator filmowy i scenarzysta – Michał Englert.

jum b

fot. KBF

Za produkcję True Crimes odpowiedzialny jest Brett Ratner (X-Men 3: Ostatni bastion, seria Godziny szczytu). Twórcą scenariusza jest Jeremy Brock (Powrót do Brideshead, Ostatni król Szkocji). W produkcję filmu zaangażowani są również John Cheng (Królewna Śnieżka), David Gerson, Jeffrey Sorosa oraz Simon Horsman z Los Angeles Media Fund.

Kraków stał się prawdziwą filmową wizytówką. Jestem dumna, że udało się nam pozyskać tak dużą i międzynarodową produkcję jak „True Crimes”. Zyskujemy wizerunkowo, poprzez to, że miasto gra w filmie, a dodatkowo mamy większe możliwości wypromowania się, również jako lokacja, wśród producentów filmów z całego świata i tym samym pozyskiwania nowych zleceń dla Krakowa – wymienia korzyści wynikające z city placement Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. –  Miasto Kraków w ostatnim czasie zagrało w takich produkcjach jak: „Czerwony Pająk”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”, „Uwikłanie”, czy często wspominana bollywoodzka superprodukcja „Aazaan”. „True Crimes” to thriller psychologiczny. Film będzie miał silną obsadę międzynarodową. U boku Jima Carrey’a pojawi się znakomita Charlotte Gainsbourg, Agata Kulesza i Robert Więckiewicz. Co ważne, będzie to jedna z niewielu międzynarodowych produkcji z tak dużym polskim akcentem, realizowana w języku angielskim i dedykowana dystrybucji światowej. Duża część ekipy to filmowcy z Krakowa, a wszystkie zdjęcia do filmu realizowane będą w naszym mieście – mówi z satysfakcją Helbin.

W filmie zagrają – Jim Carrey, gwiazda światowego kina, aktor filmowych przebojów kasowych, znany z takich produkcji jak: Człowiek z księżyca, Truman Show, Zakochany bez pamięci, Maska; brytyjska aktorka, laureatka Złotej Palmy na MFF w Cannes – Charlotte Gainsbourg (Nimfomanka, Antychryst, Drzewo, Melancholia); Marton Csokas (Bez litości, Władca Pierścieni: Powrót króla, Niesamowity Spider-Man 2); Kati Outinen − laureatka nagrody głównej dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes za rolę w filmie Człowiek bez przeszłości, a także Eleni Roussinou (Miss Violence).

Polski akcent jest również bardzo mocny w międzynarodowej koprodukcji. Operatorem filmowym jest Michał Englert (Body/Ciało, Pani z przedszkola, Nieulotne, W imię…, Sponsoring, 33 sceny z życia). Na dużym ekranie zobaczymy także gwiazdy polskiego kina: Agatę Kuleszę (Ida, Pod Mocnym Aniołem, Pani z przedszkola, Sala samobójców), Roberta Więckiewicza (Pod Mocnym Aniołem, Wałęsa. Człowiek z nadziei, W ciemności, Wymyk, Dom zły), Annę Polony (Rewers, Dekalog VII) iZbigniewa Zamachowskiego (Pokłosie, Bogowie, Jack Strong).

Koproducentami obrazu są Krakowskie Biuro Festiwalowe z Krakow Film Commission (Pod Mocnym Aniołem, Pani z Przedszkola, Czerwony Pająk, Obława, Nieulotne, Uwikłanie); Opus Film, który na swoim koncie ma najbardziej pożądane trofeum w branży – Oscara – za film Ida Pawła Pawlikowskiego. Zdjęcia w Krakowie powstają przy pełnym wsparciu Miasta Kraków. Produkcję dofinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Los Angeles Media Fund. Będzie to największa międzynarodowa produkcja jaka do tej pory była realizowana w Polsce. Zdjęcia w całości będą realizowane w Krakowie.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ