Thursday, April 25, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / W jakich sytuacjach odpowiednim wyborem jest materac miękki?

W jakich sytuacjach odpowiednim wyborem jest materac miękki?

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

materac miasto kobiet

Miekki materac jest przeznaczony dla osób o masie ciała do 60 kg / fot. materiały prasowe Partnera

Wiele osób mylnie zakłada, że miękki materac automatycznie jest również materacem wygodnym. W praktyce twardość podłoża, na którym śpimy, powinna być dostosowana do wagi naszego ciała

 

Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko w ten sposób możemy uzyskać optymalną jakość snu. Materac miękki nie będzie zatem odpowiednim rozwiązaniem dla wszystkich. W tym miejscu dowiesz się, jak dostosować twardość materaca do swoich potrzeb.

Jakie znaczenie ma twardość materaca?

Dobrze dobrany materac dba o ergonomiczną pozycję ciała i stabilizuje kręgosłup w prostej linii, nie zaburzając jednocześnie krążenia krwi. W efekcie po obudzeniu czujemy się wypoczęci i zregenerowani. Nie towarzyszą nam również dolegliwości bólowe. Czym skutkuje niewłaściwy wybór? Miękki materac jest przyczyną bólu pleców i kręgosłupa, ponieważ nie stabilizuje on naszego ciała i pozwala na wyginanie się kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac mocno naciska na nasze ciało, co może prowadzić do zaburzonego krążenia krwi. Sprawdź bogatą ofertę materacy miękkich na https://sweetsen.pl/Miekkie-c148

Kiedy należy wybrać miękki materac?

Miękkie materace są oznaczane symbolem H1. Taki wybór jest optymalny dla osób lekkich, których waga nie przekracza 60 kilogramów. A zatem, materac miękki często zastosujemy w przypadku dzieci i młodzieży, a także osób o szczupłej sylwetce ciała. A co w sytuacji gdy nasza waga przekracza 60 kg? Wówczas sięgamy po materac H2 o średniej twardości, stanowiący dobry wybór dla osób o wadze 60-80kg. W przedziale 80-100kg sprawdza się materac H3, a w przypadku wagi powyżej 100 kilogramów, twardy materac H4.

W praktyce producenci materacy często informują o tym, do kogo adresowany jest ich produkt. Tabele twardości mogą się nieco różnić, ale zwykle oscylują w granicach wyżej podanych przedziałów. Dostępne są również nowoczesne materace ze zróżnicowaną twardością: po jednej połowie podłoże może mieć twardość H1, a po drugiej H2, H3 lub H4.

Gdzie możesz kupić wygodny i trwały materac miękki?

W trosce o wybór odpowiedniego materaca coraz częściej decydujemy się na zakupy online. W ten sposób możemy liczyć na znacznie szerszy wybór produktów, a także przystępne ceny. Jeśli chcesz pozyskać komfortowy i wytrzymały materac miękki, sprawdź bogaty asortyment produktów w sklepie internetowym Sweetsen.pl. W tym miejscu bez trudu dobierzesz materac, dostosowany do indywidualnych potrzeb, a ponadto, możesz liczyć na ekspresową realizację zamówienia. Spraw, aby dobry materac każdego dnia zagwarantował Ci najlepszą jakość snu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ