Thursday, June 13, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / W co się bawić na randce?

W co się bawić na randce?

Dobrze zaplanowane randki zażegnają nudę i wniosą odrobinę szaleństwa w wasze relacje, a przy okazji pozwolą jeszcze lepiej poznać partnera.

Randka w kuchni? Czemu nie! | fot. Fotolia

Dobrze zaplanowane randki zażegnają nudę i wniosą odrobinę szaleństwa w wasze relacje, a przy okazji pozwolą jeszcze lepiej poznać partnera. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na oryginalną randkę.

Randka w kuchni? Czemu nie! | fot. Fotolia

Randka w kuchni? Czemu nie! | fot. Fotolia

Gotowanie – flirtowanie
Nieważne, co to będzie, kolacja z trzech dań czy prosta sałatka – ważne, że zrobicie to razem. W kuchni najważniejsza jest współpraca i zaangażowanie każdej ze stron. Jeżeli ty mieszasz, gotujesz i smażysz, a twój partner tylko pyta, czy długo jeszcze, to ewidentnie coś tu nie gra. Postarajcie się tak rozdzielić obowiązki, żeby każde z was miało swój wkład. Po pewnym czasie zorientujecie się, że gotowanie może być zabawą i sposobem na ciekawe, wspólne spędzenie wolnego czasu – bez wychodzenia z domu, no i nie można zapominać o satysfakcji z jedzenia, które powstało w wyniku połączenia waszych sił. Potem pozostaje już tylko konsumpcja…

Miłosna gra
A może spędzicie wieczór przy grach planszowych? Scrabble czy monopol po latach zapomnienia triumfalnie wracają do łask. Dobrym pomysłem będzie też klasyczna rozgrywka karciana (co powiecie na rozbieranego pokera?). W trakcie gry zaobserwujesz reakcję partnera na zwycięstwa i porażki. Jeżeli ukochany potraktuje rozgrywkę jak zabawę, możesz odetchnąć z ulgą. Jeżeli zaś będzie rwał włosy z głowy, to wyobraź sobie jego reakcję w obliczu prawdziwej tragedii!

Witajcie w klubie
Gdy byłaś singielką, często wychodziłaś z koleżankami do klubu, by potańczyć i poflirtować. Teraz możesz to zrobić ze swoim partnerem. Taniec zbliża prawie tak samo jak seks, warto więc regularnie go praktykować. Poza tym głośna muzyka, alkohol i sala przepełniona rozbawionymi ludźmi wyzwalają instynkt łowcy i uczucie swobody. Takie środowisko staje się więc idealnym miejscem do obserwacji zachowania partnera w otoczeniu innych kobiet. Musisz jednak pamiętać, żeby nie przesadzać. Nie zawsze rozglądanie się na boki świadczy o skłonności do polowania na zwierzynę.

Na wycieczkę marsz
Podczas planowania wspólnego weekendu spróbuj połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponuj wspólny wypad w góry. Spędzisz wspaniały czas na świeżym powietrzu, ale i zdobędziesz sposobność do bliższego przyjrzenia się partnerowi. Świeże powietrze, rwące potoki i krajobrazy zapierające dech w piersiach to tylko niektóre z walorów polskich gór, ale nie wszystkie. Góry to także brak bieżącej wody, zmęczenie i survivalowe warunki. I to te właśnie okoliczności ukazują prawdziwą naturę człowieka, bo kto ma wtedy ochotę na udawanie kogoś, kim nie jest, i na sztuczne uprzejmości? Poza tym miłość nigdy nie smakuje tak dobrze, jak po długim spacerze na mroźnym powietrzu i szklanicy grzanego wina.

Kamila Słotwińska

sympatia

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ