Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / W co należy się wyposażyć, aby palić shishę?

W co należy się wyposażyć, aby palić shishę?

Klimaty orientu

shisha

Shisha zbliża ludzi / fot. Freepik

Do niedawna shisha wydawała się egzotycznym sposobem spędzania czasu, dostępnym jedynie za pośrednictwem specjalnie wyposażonych barów z fajką. Jej coraz większa popularność skłania jednak wielu do zakupienia własnej shishy i serwowania jej znajomym w zaciszu własnego mieszkania. Jakie elementy składają się na kompletną fajkę wodną i w co warto się zaopatrzyć przed pierwszą sesją?

 

Obowiązkowe elementy shishy

Jakie części shishy stanowią absolutne minimum? Poza fajką wodną (na którą składa się korpus z dzbanem) są to cybuch, wąż i ustnik. Pierwszy zajmuje się generacją dymu i jest motorem napędowym całego palenia, a dwa pozostałe służą cyrkulacji dymu. Przed kupnem cybucha warto przestudiować jego cechy, ponieważ poszczególne cybuchy są odpowiednie do różnych tytoni i innych wkładów. Wybór węża i ustnika jest z kolei bardzo prosty – to kwestia estetyki i wygody.

Nawet posiadając obowiązkowe elementy shishy nie będziemy mogli jej zapalić, póki nie będziemy mieli tytoniu i surowca. Jedyne warte palenia węgle są zrobione z łupin orzecha kokosowego, a najwygodniej jest je rozpalić na przenośnej kuchence elektrycznej. Odpowiednio rozgrzane węgle można położyć na folii aluminiowej, podziurkowanej i nałożonej na wypełniony tytoniem cybuch. Taki zestaw w zupełności wystarcza do przygotowania sesji przy fajce wodnej.

Wzbogacanie doświadczenia

Istnieje wiele akcesoriów, z którymi palenie fajki wodnej będzie wygodniejsze, intensywniejsze i bardziej higieniczne. Nie są one wymagane, ale warto się w nie wyposażyć, aby shisha sprawiała jeszcze więcej satysfakcji.

Głównym tego typu narzędziem są nakładki na cybuch, również znane jako systemy HMD. Zastępują one folię aluminiową jako nośnik surowca w shishy i są znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Występują w wielu formach, ale ich podstawową funkcją jest kontrola temperatury grzania. Jednym ruchem można pozbyć się gryzącego dymu albo przeciwnie, wzmocnić intensywność smaku. Systemy HMD stają się coraz popularniejsze i dziś trudno się natknąć na bar z shishą, który by ich nie posiadał. Nakładka typu Kaloud dostępna w sklepie Cybuch to optymalny wybór dla tych, którzy zaczynają przygodę z fajką wodną.

 

Dyfuzor montuje się na rurce zanurzeniowej metalowego korpusu fajki, a jego zadaniem jest rozbijanie dymu na mniejsze części. W ten sposób wycisza się charakterystyczny dźwięk bulgotania wody w dzbanie, co może ucieszyć fanów słuchania muzyki przy shishy. Dyfuzory coraz częściej są dołączane w zestawie z fajkami i nie trzeba się ich nabywać osobno.

 

Wielbiciele estetyki shishy mogą ją wzbogacić na wiele sposobów. Barwniki do wody w dzbanie, łapacze melasy, systemy oświetlenia LED – to tylko niektóre spośród całej masy akcesoriów upiększających sesję przy fajce. Funkcjonalny minimalizm czy maksymalne odpicowanie? Wyposażenie fajki leży w gestii jej posiadacza i jego potrzeb.

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ