Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / W Bagateli po angielsku

W Bagateli po angielsku

Zobacz, jakie to przedstawienie!

Agnieszka Keneddy i Małogorzata Piskorz / fot. Piotr Kubic

Trwa sezon letni w Teatrze Bagatela, który rozpoczął się… po angielsku. 16 czerwca na Scenie na Sarego 7 (kameralna scena Teatru Bagatela) odbyła się premiera „Hollow Shells” Marcina Szczygielskiego w angielskim przekładzie Piotra Krasnowolskiego. Reżyserem spektaklu jest Piotr Urbaniak. To pierwsze przedstawienie krakowskiego teatru grane w języku obcym

Agnieszka Keneddy i Małogorzata Piskorz / fot. Piotr Kubic

Agnieszka Keneddy i Małogorzata Piskorz / fot. Piotr Kubic

„Hollow Shells” to spektakl już znany krakowskiej publiczności jako „Wydmuszka”. Pomysł na przedstawienie grane po angielsku zrodził się z chęci otwarcia na nowych widzów – turystów i anglojęzycznych mieszkańców Krakowa. Do tej pory mogli oni oglądać lokalne spektakle wyłącznie po polsku lub z napisami. Oglądanie spektaklu w języku obcym to także świetny sposób na doskonalenie języka dla widzów uczących się angielskiego.
„Hollow Shells” jest wdzięczną historią przyjaźni niemożliwej. Szczygielski umiejętnie zestawił charaktery swoich bohaterek, wykorzystując kontrast światów, z których pochodzą. Na tym zasadzają się ironia i żart spektaklu, które nie spłycają, a jedynie podkreślają istotę przedstawienia – mówi reżyser spektaklu, Piotr Urbaniak.
W przedstawieniu wystąpią: nagrodzona w tym roku Złotymi Maskami – Małgorzata Piskorz oraz goszcząca na deskach Teatru Bagatela – Agnieszka Kennedy.

Scenariusz: Marcin Szczygielski
Tłumaczenie: Piotr Krasnowolski
Reżyseria: Piotr Urbaniak
Scenografia: Joanna Schoen
Muzyka: Michał Woźniak
Światło: Marek Oleniacz
Inspicjent/Asystent reżysera: Sylwia Domin
Występują: Agnieszka Kennedy, Małgorzata Piskorz

Kolejne pokazy spektaklu na Scenie na Sarego 7:
10, 12 i 13 grudnia 2017 r. o godz. 17.00.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ