Thursday, May 30, 2024
Home / Kuchnia  / Smak w zgodzie z naturą

Smak w zgodzie z naturą

Vitana to rodzinne przedsięwzięcie, którego fundamentem była przemożna potrzeba niezależności, decydowania o własnym życiu i dokonywanych w nim wyborach.

Vitana kasza jaglana

fot. materiał prasowy

Vitana to rodzinne przedsięwzięcie, którego fundamentem była przemożna potrzeba niezależności, decydowania o własnym życiu i dokonywanych w nim wyborach. Powstało we wsi Kopernia na Ponidziu, na ojcowiźnie obecnego właściciela firmy, Jerzego Płachty. Pan Jerzy jest rolnikiem z urodzenia, zamiłowania i wykształcenia – ukończył krakowską Akademię Rolniczą. Prowadzi też wielohektarowe gospodarstwo rolne, stanowiące zaplecze surowcowe do produkcji kaszy.

Vitana kasza jaglana

fot. materiał prasowy

Bo to właśnie kasza wiejska jęczmienna, wytwarzana we własnej kaszarni – naturalna, nieprzetworzona, tania, łatwa do przygotowania, dostępna, różnorodna, w interesujących opakowaniach i z długim terminem przydatności do spożycia – to nasz sztandarowy produkt. Konfekcjonujemy również kasze: jęczmienną, gryczaną, jaglaną, kuskus, mannę, a także ryż, płatki owsiane, jęczmienne i ryżowe, soczewicę i inne sypkie produkty zbożowe.

Nie musimy nikogo przekonywać o wyjątkowości naszych produktów. Każdy, kto dba o zdrowie własne i swoich najbliższych, i ma świadomość zagrożeń cywilizacyjnych, nie ma wyboru – wcześniej czy później sięgnie po produkty przemiału zbóż. Naszym głównym dostawcą jest sama natura, stąd nasze motto – Smak w zgodzie z naturą – dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ teren Ponidzia to enklawa Natura 2000, prawnie chroniona przez unijne programy środowiskowe. W przenośnym, bo bycie w zgodzie z sobą, swoimi wartościami i wewnętrznymi przekonaniami to najprostszy, najlepszy, sprawdzony sposób na życie.

Kasze to produkt niezwykle prosty. Prosta jest również jego produkcja i sprzedaż a także sposób przygotowania. Co nas zatem wyróżnia? Innowacyjność, która – paradoksalnie – jest niczym innym jak powrotem do tradycji. Logiczne więc, że uczestniczymy w Krajowym Systemie Jakości Żywności „Jakość Tradycja”, który służy wyróżnieniu tych spośród produktów żywnościowych o ustalonej renomie i reputacji, które są wytwarzane tradycyjnymi metodami. W ten sposób nasze kasze jęczmienna, gryczana i jaglana zostały wyróżnione godłem „Doceń Polskie – TOP Produkt”, przyznawanym przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Posiadamy też Certyfikat Ekogwarancji, który umożliwia wytwarzanie produktów bio i eko.

O tym, że nie unikamy tematu społecznej odpowiedzialności biznesu świadczy fakt, że nasza marka została wyróżniona Certyfikatem FAIR PLAY, przyznawanym przez Krajowa Izbę Gospodarczą, oraz Godłem Przedsiębiorstwo Przyszłości, któremu patronuje Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Doceniono nas nie tylko jako producenta rozpoznawalnego produktu spożywczego, ale przede wszystkim jako firmę, która wspiera (finansowo i nie tylko) lokalną społeczność, a w szczególności dzieci i młodzież, kształtując ich pełne szacunku relacje ze środowiskiem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ