Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Videofilmowanie weselne? Sprawdź jak wybrać najlepszą usługę!

Videofilmowanie weselne? Sprawdź jak wybrać najlepszą usługę!

Film ze ślubu i wesela. O czym warto wiedzieć?

fot. materiały prasowe

Organizując ślub i wesele warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół obu uroczystości. Jeśli chciałbyś zachować na dłużej wspomnienia tego jakże wyjątkowego dnia, warto zainwestować w profesjonalne usługi videofilmowania, dzięki którym w dowolnej chwili powrócisz (nie tylko pamięcią) do jednego z najważniejszych momentów w Twoim życiu

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług określonej firmy, przeczytaj nasze porady i dowiedz się co zrobić, aby Twój wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

Przede wszystkim – zacznij swoje poszukiwania odpowiednio wcześniej. Przystępując do organizacji wesela powinieneś mieć świadomość, że najlepsi fotografowie, zespoły muzyczne oraz kamerzyści zazwyczaj są zajęci na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy do przodu. Dzięki wcześniejszym poszukiwaniom unikniesz rozczarowania i przykrych niespodzianek.

Pytaj znajomych, rozmawiaj z ludźmi, czytaj opinie. Mówi się, że najlepsze rekomendacje to te, płynące bezpośrednio z ust do ust. Nie da się ukryć, że w przypadku takich usług jak videofilmowanie ma to niezaprzeczalny sens. Jeśli możesz, poproś znajomych o udostępnienie nagrań z ich ślubu. Być może okaże się, że któreś z nich podbije Twoje serce. Wtedy wystarczy jedynie poprosić o dane kontaktowe kamerzysty. Czasem zdarza się, że dzięki osobistym rekomendacjom będziesz mógł również uzyskać atrakcyjną zniżkę lub konkurencyjne warunki. Warto odwiedzić także portal weselny, który posiada bazę firm weselnych z Twojej okolicy. Często w tego typu serwisach znaleźć można opinie wystawiane przez klientów.

Pamiętaj, że poza talentem liczą się również umiejętności i profesjonalny sprzęt. Zanim wybierzesz kamerzystę na wesele upewnij się, że dysponuje on dobrej jakości cyfrową kamerą, profesjonalnym oświetleniem oraz fachowym zestawem montażowym, który umożliwi stworzenie wyjątkowego nagrania. Całkiem istotne może się okazać także posiadanie dodatkowej, zapasowej kamery. Niektórzy kamerzyści pracują razem z asystentami. Takie rozwiązanie (zazwyczaj za dodatkową opłatą) pozwala uzyskać dwie różne perspektywy obrazu (pochodzące z dwóch kamer).

Profesjonalny kamerzysta na wesele z pewnością nie podejmie się swojego zadania bez wcześniejszej konsultacji i szczegółowego ustalenia warunków zlecenia. Przyszli małżonkowie powinni określić wszystkie swoje preferencje, zadania specjalne, przedstawić własną wizję i pomysły. Coraz częściej weselną tradycją staje się przeprowadzanie żartobliwych wywiadów z małżonkami lub gośćmi, videofilmowanie podczas sesji zdjęciowej nowożeńców (np. w plenerze), czy pokazywanie zabawnych wpadek z uroczystości. Para powinna również wybrać ulubione utwory muzyczne, które będą stanowić podkład muzyczny dla filmu. Równie ważne jest ustalenie czołówki oraz sposobu zakończenia materiału.

Poszczególni kamerzyści na wesele w odmienny sposób wyceniają swoją pracę, dlatego też ceny videofilmowania mogą być bardzo zróżnicowane. Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretną osobą, sprawdź dokładnie, jaki będzie koszt wykonania oraz montażu filmu. Niektórzy kamerzyści doliczają dodatkowe opłaty za dojazd, dodatkową godzinę filmowania lub pracę w plenerze. Warto mieć świadomość takich opłat przed podpisaniem wiążącej umowy.

źródło: portal weselny wesele123.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kaja89 13 grudnia, 2017

    Samo filmowanie to bardzo dobry sposób za złapanie chwil. Ciekawy artykuł. Też widziałam ciekawą opcję uwieczniania takich chwil w formie teledysków. Zawsze to coś oryginalnego.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ