Tuesday, September 26, 2023
Home / Kultura  / VI ProTouch Cracovia INTERRUN – krakowskie święto biegaczy

VI ProTouch Cracovia INTERRUN – krakowskie święto biegaczy

Już za niecały miesiąc w Krakowie wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania. ProTouch Cracovia INTERRUN – impreza, której głównym organizatorem jest firma Intersport Polska S.A. Biegacze zmierzą się ze sobą po raz szósty w niedzielę

W ubiegłym roku udział w imprezie wzięło blisko 3500 uczestników

W ubiegłym roku udział w imprezie wzięło blisko 3500 uczestników / fot. materiał prasowy

Już za niecały miesiąc w Krakowie wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania. ProTouch Cracovia INTERRUN – impreza, której głównym organizatorem jest firma Intersport Polska S.A. Biegacze zmierzą się ze sobą po raz szósty w niedzielę 26 maja br. Ruszyła już sprzedaż pakietów startowych przed zawodami.

W ubiegłym roku udział w imprezie wzięło blisko 3500 uczestników

W ubiegłym roku udział w imprezie wzięło blisko 3500 uczestników / fot. materiał prasowy

Na starcie VI ProTouch Cracovia Interrun staną przedszkolaki, uczniowie oraz całe rodziny. Rywalizować między sobą będą zarówno amatorzy, jak i zawodowi sportowcy. Organizatorzy przygotowali dla zawodników dwie trasy o dystansach 5 km i 10 km, natomiast przedszkolaki i uczniowie przebiegną 100 m i 1,2 km. Start i meta każdej z nich będzie umiejscowiona na Rynku Głównym.

Choć sprzedaż pakietów dopiero wystartowała, przedstawicielka firmy Intersport, Agnieszka Wąsik, jest przekonana, że wydarzenie spotka się z równie dużym zainteresowaniem, co w latach ubiegłych. – W tamtym roku udział w imprezie wzięło blisko 3500 uczestników. Jak zawsze, byli to biegacze niemalże w każdym wieku, o różnym stopniu zaawansowania. Dzieci, osoby starsze, politycy, gwiazdy – udział w tej imprezie bierze praktycznie każdy, dla kogo bieganie to pasja czy wręcz filozofia życia. Takich osób jest mnóstwo i liczymy na to, że dzięki tego typu imprezom będzie ich nieustannie przybywało.

Organizatorom zależy na popularyzacji biegania zwłaszcza wśród najmłodszych, dlatego w tym roku na szkoły, które zgłoszą najwięcej zawodników, czekają specjalne nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego w sklepach Intersport. Oprócz tego, nagrodzona zostanie także ta szkoła, która do udziału w zawodach zgłosi największy odsetek swoich uczniów. Wszyscy uczestnicy biegu dla szkół otrzymają darmowe pakiety startowe oraz medale na mecie.

Chętni do wzięcia udziału w zawodach muszą się zarejestrować i wykupić pakiet startowy (koszulka techniczna ProTouch, numer startowy oraz gadżety). W celu dotarcia do jak największego grona biegaczy, w tym roku organizatorzy po raz pierwszy umożliwili rejestrację i zakup pakietów także przez internet. Rejestracja online możliwa jest do 12 maja, a w sklepie Intersport w Galerii Krakowskiej – do 25 maja br. Natomiast już dziś można rozpocząć cykl treningów przygotowujących do biegu INTERRUN na Miejskich Ścieżkach Biegowych. Wystarczy założyć buty i znaleźć wolną chwilę. Tylko tyle potrzeba, aby zostać uczestnikiem programu „Kraków Biega, Kraków spaceruje” i skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie umożliwia bieganie. Treningi organizowane są w różnych miejscach w Krakowie – można wybrać trasę, która najbardziej nam odpowiada. Na każdej ścieżce o wyznaczonej godzinie czeka na nas profesjonalny instruktor, który poprowadzi zajęcia oraz zadba o to aby trening był jak najbardziej efektywny.

Więcej informacji na ten temat, jak i o samej imprezie, można znaleźć na stronie www.interrun.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ