Thursday, June 20, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Współpraca Versace z H&M

Współpraca Versace z H&M

Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Jimmy Choo, Lanvin – to nazwiska kojarzone z najwyższą półką w świecie mody, a zarazem… lista współpracowników marki H&M.

Versace i H&M

Nowa kolekcja H&M

Versace i H&M

Nowa kolekcja H&M

Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Jimmy Choo, Lanvin – to nazwiska kojarzone z najwyższą półką  w świecie mody, a zarazem… lista współpracowników marki H&M.

Jak ogłosił 21 lipca szwedzki koncern odzieżowy, do tego zacnego grona dołączy niebawem Versace.  Mediolański dom mody, który dotychczas ogromną wagę przywiązywał do zachowania elitarności marki, zaliczy tym samym niewątpliwy  zwrot w swojej historii.  Kolekcja zostanie w całości zaprojektowana przez Donatellę Versace. Dyrektor kreatywna marki ogłosiła, iż zamierza czerpać z dziedzictwa Versace lat 90 i przypomnieć  ówczesne symbole luksusu, takie jak skóra, ostra kolorystyka oraz nadruki. Nowością dla H&M przewidywaną w kolekcji będą akcesoria wystroju domu, w tym poduszki oraz narzuty na łóżko.
Donatella oświadczyła, iż poza dostępem do szerokiej publiczności zależy jej także na odświeżeniu dawnego stylu marki, która od czasu tragicznej śmierci Gianniego Versace boryka się z wieloma problemami. Zyskują zresztą obie strony. –To zaszczyt, że dom mody podzieli się z nami swoimi kultowymi projektami z archiwum – przyznała  Margareta van den Bosch, dyrektor kreatywna H&M. Nam pozostaje jedynie cierpliwie czekać do 17 listopada, kiedy to kolekcja Versace for H&M pojawi się w sklepach oraz online. [AL]

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ