Wednesday, July 24, 2024
Home / Kultura  / „Verdi Gala” w dwusetną rocznicę urodzin Giuseppe Verdiego

„Verdi Gala” w dwusetną rocznicę urodzin Giuseppe Verdiego

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013.

VERDI Gala 2013

VERDI Gala 2013 / fot. materiał prasowy

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013. Roncole Verdi Orchestra, dotychczas występująca za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi. Trzon orkiestry stanowią najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych z całej Europy.

VERDI Gala 2013

VERDI Gala 2013 / fot. materiał prasowy

Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego – z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo, Giulio Boschettim i Silvano Frontalinim. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90 osobowy zespół.

„Verdi Gala” to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny łączący fragmenty z oper, które zna cały świat m.in.: La Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco.

Muzyka Verdiego w mistrzowski sposób oddaje wszelkie ludzkie uczucia, emocje i namiętności. Na scenie jak w kalejdoskopie przewijają się obrazy z różnych epok od starożytnego Egiptu (Aida), poprzez dwory możnowładców (Rigoletto), obozy cygańskie (Trubadur) do saloników romantycznych (Traviata).

Najwspanialsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym Va pensiero w połączeniu z bogatą scenografią, bajecznymi kostiumami, oryginalną choreografią tworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć.

To trzeba zobaczyć!

Przedstawienia będzie można zobaczyć:

Kielce – 25.09.2013, Kieleckie Centrum Kultury

Zabrze – 26.09.2013, Dom Muzyki i Tańca

Warszawa -27.09.2013, Sala Kongresowa

Bielsko-Biała – 28.09.2013, Bielskie Centrum Kultury

Kraków – 29.09.2013, Filharmonia im. K. Szymanowskiego

Więcej informacji można znaleźć na www.promusica.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ